Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK!

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 00:57 #1

• telkin
  • telkin Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 69
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 3
Damar okuma diye tabir edilen sistemin geleceği artık kaçınılmaz gibi görünüyor. Son anda mahkemeden eğer bir iptal kararı çıkmazsa tüm kurumlar bu sistemle çarpışmaya başlayacaklardır.

Yönetmelikte bazı esnekliklerin getirilmesi bazı zorunlulukların kaldırılması için bakanlıkla mutlaka görüşmeler yapılmalıdır, kabul göreceği muhtemel olabilecek istekler bakanlıkla istişare edilmelidir. Basın yayın organlarında özel eğitim rehabilitasyon merkezinin sorunları, karşılaştığı zorluklar ve damar okuma sistemin beraberinde getireceği sıkıntılar nelerdir konulu demeçler programlar planlanmalıdır.

Peki bu sistemle buluşmak kaçınılmazsa nasıl bir hazırlık çalışmaları yapılmalı?

Temel olarak sistemin kurulumuyla ilgili çalışmalar yapılacaktır. Ancak sistemin kurulumundan daha önemli olan devam, devamsızlık, telafi gibi durumlarda kayıpları azaltmak için neler yapılmalıdır.
Daha önceki başlıklarda paylaşmıştım mutlaka çok güzel bir eğitim planlaması yapılması gereklidir.
UYGULANAN PROGRAM = RESMİ PROGRAM olması gerektiğini vurguladım.

Kayıpları zararları en aza indirebilmek için bu iki buçuk aylık süreçte hangi çalışmalar yapılmalıdır. 1 Nisan tarihine kurumlar hangi eksikliklerini tamamlayarak başlamalıdır?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 08:46 #2

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Siz kimsiniz?

4 mesajınız var. Damar tanımada şöyle yapın böyle yapın diye. Birdenbire çıktınız yazıyorsunuz.

Göreviniz hayırlı olsun...

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 09:31 #3

• sabri
  • sabri Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 98
  • Teşekkür Sayısı: 56
  • Başarı: 0
Sayın telkin,telkin in kendinde kalsın.Burda kafa bulur gibi şunu yapın bunu yapın diyosun,evet bende soruyorum daha 4 msj ın var siz kimsiniz.
Son Düzenleme: 13 Oca 2015 09:31 yazan sabri.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, etikgrup

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 09:53 #4

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
"Bakanlıkla mutlaka görüşmeler yapılmalı"...???

Siz hangi gezegendensiniz?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 10:05 #5

• umudum ol
  • umudum ol Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 14
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: -1
Sayın tartanc,Sayın sabri :Arkadaşlar kişinin kim olduğunu ne yapacaksınız ,söyledikleri doğrumu? yanlış mı? siz ona bakın.sayın Telkini bende tanımıyorum ama söyledikleri doğru ve bizlere öneriler getiriyor.Bu sitenin bir huyu var.Birileri eleştirisel bir bakış sergiledimi yada farklı birşeyler söyledimi ,hemen''sen kimsin''.Evet moralimiz bozuk,gün geçtikcede bozulacak ama bir cenazeyede üç gün ağlanır.İster damar tanıma getirsinler ,ister retina okuma.Ben bu işi yapmaya devam edeceğim.Bu benim işim ,ailemin geçim kaynağı.Olan personele,çocuklara olacak.şimdi ayağa kalkma zamanı,dayanışma zamanı ,fikirlere açık olma zamanı.Lütfen sen kimsinleri kaldıralım aradan.Selamlar
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: etikgrup, algın

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 10:08 #6

• telkin
  • telkin Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 69
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 3
Ben anlamıyorum size burda yapılması gereken mantıklı çalışmalardan bahsediyorum daha farklı neler yapılabilir diye soruyorum siz sen kimsin diyorsunuz. İnsanların kimlikleri niye bu kadar önemli. Fikirlerin doğruluğu üzerinde duracağınıza ön yargılarınız peşinde koşuyorsunuz.

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 10:10 #7

• ozeltercih
  • Platin Uye
Sayın umudum ol, Sıkıntı zaten "geçim kaynağınızın" yani "ekmeğinizin" elimizden alınması meselesi. Bu şekliyle (varsa) cebinizden takviye yaparak sürdürebilirsiniz. O zaman soru şu; Ekmek nerde??

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 10:23 #8

• ozeltercih
  • Platin Uye
Arkadaşım "gezegen" meselesi şundan oluştu. Bu yönetmelik daha taslak halindeykenden Yönetmelik çıkalı kaç yıl oldu biliyorsunuzdur her halde) sistemin sıkıntılı tarafları hakkında Bakanlıkla istişareye başlanmış, bir arpa boyu yol alınamamış, niyetin üzüm yemek olmadığı çok net anlaşılmıştır. Belki de çok iyi niyetle bir şeyler yazıyorsunuz ama yıllardır biz "o zaman şöyle yapsak?" nev'inden fikirlerin, amacı bağcıyı dövmek olan Bakanlık yetkililerine ulaştırılmasının bir anlam ifade etmediğini göreli yıllar oldu. Yine söylediğim gibi iyi niyetliyseniz bilmenizi isteriz ki (en azından sektörün eskileri olarak bizlere) sayın tartanc ın ifadesiyle "ö" geldi.:) Yok, zaten onların kast ettiği gibi bir troll iseniz zaten daha fazlasını hak ediyorsunuz. :lol:
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, hancan
Sayfa oluşturma zamanı: 0.357 saniye
Sistem Kunena Forum