Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK!

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 14:04 #33

• telkin
  • telkin Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 69
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 3
Bir başlık açılmış ve uygun bir durum özetlemesiyle bu olaylar karşısında nasıl bir hazırlık yapmalı hangi tedbirleri alınmalı diye insanlar düşüncelerini yazsın istedim.
Ancak bazı kişiler konuyu forumun başlığının dışına çıkartmak istiyorlar
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 14:08 #34

• hkir
  • hkir Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 7
  • Başarı: 0
telkin neden ısrarla kimliğini açıklamıyorsun. burada hemen hemen herkes hangi nickin kime ait olduğunu biliyor fakat sen ısrarla farklı farklı cevaplarla kimliğin konusundaki soruya cevap vermemişsin. bence bu kadar zor olmamalı bunu söylemek.

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 14:20 #35

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Arkadaşlar, konuyu anlamamakta ısrar eden sizsiniz. Ekstra servis, ekstra eleman ve öğretmeni de katarak %20-25 CİRO kaybından bahsediyor bu sisteme başlamış insanlar... Siz kurumların % 20 kar filan ettiğini mi düşünüyorsunuz? Daha açık bir ifadeyle 100 bin TL cirosu olan bir kurumun sahibi 20 bin TL net para mı kazanıyor sanıyorsunuz.. Diyelim ki o kadar kazananlar da vardır (çok uygun kira,bulunduğu bölge, bol öğrenci filanla).. Bundan sonra bedavaya mı çalışması isteniyor bu insanlardan. Uyan program yapmaktan bahsediyorsunuz ya hani. İnsanlar bunu aylardır uyguluyor zaten. Yapılmışı varken ve bu kayıp bilgilerini bizzat onlardan almışken "Acaba ne yapılabilir?" gibi boş işlerle uğraşmanın ne manası var? Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz. Fikir beyan etmeden önce konuyu biraz araştırın bence..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: etikgrup

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 14:24 #36

• ahmetali
  • ahmetali Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 35
  • Başarı: 2
Sayın Telkin GÜVENİN olmadığı yerde hiçbir şey konuşamazsınız.Bu platformda maalsef bu konuda hassas bir

platform.Size ilişkin bu güvensizliğin telafisi sizin elinizde haksızmıyım.

.

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 14:40 #37

• telkin
  • Kıdemli Uye
Sayın özeltercih devlet bu sistemi getireceğini kesinleştirdi en azından şimdilik öyle görünüyor.
Siz diyorsunuz ki bu sistem şuan kullanılıyorve yapılacak hiçbir hazırlık veya çalışma olmayacağı bilgisine sahip olduğunuzu belirtiyorsunuz.

Ne olacak peki kesin kapanacak mı kurumlar? Başka bir çözüm yok mu? Bu kayıbı ve zararı minumuma indirebilmek için yapılacak hiçbir çalışma yok mu?

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 14:47 #38

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
telkin yazan:
Sayın özeltercih devlet bu sistemi getireceğini kesinleştirdi en azından şimdilik öyle görünüyor.
Siz diyorsunuz ki bu sistem şuan kullanılıyorve yapılacak hiçbir hazırlık veya çalışma olmayacağı bilgisine sahip olduğunuzu belirtiyorsunuz.

Ne olacak peki kesin kapanacak mı kurumlar? Başka bir çözüm yok mu? Bu kayıbı ve zararı minumuma indirebilmek için yapılacak hiçbir çalışma yok mu?

Var tabi yapılacak şeyler. Ama Kurumların yapacağı bir şey kalmadı. Top idarede yani. "Planlamayı yıl içinde 96 seans üzeirinden serbest bırakın, ne Devlet, ne öğrenci, ne de bir sürü yatırım yapmış kurum kayıp yaşasın " teklifine ısrarla olmaz denmesindeki niyet ne olabilir sizce?

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 14:57 #39

• algın
  • algın Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 27
  • Teşekkür Sayısı: 15
  • Başarı: -1
sayın tartanç abim.kısa süre önce sizinle telefonda görüşmüştük sizi azda olsa tanıma şansı bulup bukonularla ilgili sohbet etme şansımız olmuştu.ben şahsım adına sizin bu sektörle ilgili bilgi ve birikiminize güveniyorum.fakat sn telkin kimdir bilmiyorum ilgilenmiyorum da ama bu forumu takip edip de yazmayan görüşlerini burda paylaşmayan onlarca kurum sahibi yada kurum müdürü olabilir sonuç olarak sölediklerine katılıyorum.son olarak şunuda eklemek istiyorum yedi aydır kimlik doğrulama sistemini kullanıyorum kimse ekmeğimi elimden almadı kimsenin böle bir niyeti olduğunuda düşünmüyorum..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, gulen100

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 14:59 #40

• telkin
  • Kıdemli Uye
Yılda 96 seansı serbest bırakma konusunda özel eğitim uzmanlarının olumsuz görüşlerini duydum. Serbest bırakıldığında bazı kurumların 96 seansı öğrenciye 6 ayda tamamlayarak öğrencinin kalan 6 ayda kuruma alınmama durumunun olabileceği gibi çekinceleri duydum. Milli eğitim planlı olarak her ay belirli dilimlerde öğrencinin eğitim almasını istiyor. Eğitimde seanslar arasında gün boşluğunun fazla olmasını istemiyor. Bu sebeple yıl olarak 96 seansın serbest bırakılması değilde aylık seanslarda planlamada esneklik getirilebileceği yönünde gelişmelerin olabileceği kanısındayım.
Son Düzenleme: 13 Oca 2015 15:01 yazan telkin. Sebep: Yanlış yazım
Sayfa oluşturma zamanı: 0.266 saniye
Sistem Kunena Forum