Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK!

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 12:12 #17

• telkin
  • telkin Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 69
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 3
Milli eğitim yarın dese ki Damar okuma sistemini iptal ettik her kurum için 1800 tane müfettiş görevlendireceğiz her gün bulunacaklar kontrolü online olarak bunlar yapacaklar.

Bu durumda ne denilecek yapılan bu müfettiş görevlendirmesi hukuksuz mu denilecek? Ya da müfettişleri kurumlara ortak ederek eksikler kapanacak mı?

Olay maliyenin bütçesinden çıkan parayı azaltmak.

Kurumların yapması gereken ise kayıbı zararı en aza indirmek için nasıl bir çalışma içerisinde olmayı düşünmek olmalıdır.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hayatadair

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 12:36 #18

• biko
  • biko Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 78
  • Teşekkür Sayısı: 17
  • Başarı: 0
İlçemizdeki RAM ın hepi topu 300 tane özel eğitim raporu olan bireyin sisteme kaydını 1,5 yılda ar zor yaptığı bir ortamda. Burada bazıları çıkıp resmi program-uygulanan program masalları anlatması çok komik oluyor.Sadece bir defa olan tanıtma işleminin bile bu kadar sıkıntı yarattığı bir uygulamada bizlerden binlerce seans aralıksız bu işin beklenmesi kadar abes bir şey olamaz.Bu işin insan odaklı olduğunu unutmayın lütfen.Programlanmış robotlar ile iş yapmıyoruz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, oyguler, selim80

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 12:52 #19

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
telkin yazan:
Milli eğitim yarın dese ki Damar okuma sistemini iptal ettik her kurum için 1800 tane müfettiş görevlendireceğiz her gün bulunacaklar kontrolü online olarak bunlar yapacaklar.

Bu durumda ne denilecek yapılan bu müfettiş görevlendirmesi hukuksuz mu denilecek? Ya da müfettişleri kurumlara ortak ederek eksikler kapanacak mı?

Olay maliyenin bütçesinden çıkan parayı azaltmak.

Kurumların yapması gereken ise kayıbı zararı en aza indirmek için nasıl bir çalışma içerisinde olmayı düşünmek olmalıdır.

-neden kaybı nasıl azaltırım diye düşünmek zorunda kalıyorum diye sormuyorsun ?
-bu çalışmayı bakanlığın yapıp uygulamaya öyle başlaması gerektiği gerçeği neden aklına gelmiyor?
-hastanelerde bile kapsam dışı bırakılan yaş gruplarının, üstelik öğrencilerimiz engelli olmasına rağmen bizde uygulamaya dahil edilmesini sorgulamıyorsun?
-şu anki uygulamayla bir yerlerini de yırtsan yüzde 20 ciro kaybedeceğin gerçeğini neden anlayamıyorsun?
esas karşı çıkılan şey damar tanıma değil , hak kaybına neden olacak uygulamalar
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sevgi, tartanc

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 12:59 #20

• telkin
  • Kıdemli Uye
Karşı çıkılan şey damar okuma değil demişsiniz madem öyleyse ve bu sistemin uygulanacak olması kaçınılmazsa bahsettiğiniz gibi hak kaybına neden olacak uygulamalar sonucunda oluşacak zararı en aza indirmek için neler yapılmalı? Bu saatten sonra bunların konuşulması gerekli değil mi?

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 13:14 #21

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
telkin bir daha soruyorum.

Sen kimsin ?

Nerede çalışıyorsun ?

Görevin ne?

Neden birden bire yazma ihtiyacı duydun?

Daha önce niçin yazmadın?

Sizin istediğiniz gibi olmayacak herşey.

Sayın umudumol;

4 yıl önceki toplantıdan bahsediyorsunuz. Yani bu süreç içinde bizler birileri tarafından avutulduk ve uyutulduk öyle mi?

Dernek yetkilileri bunları biliyor muydu?

O günden bugüne geçen sürede bunlar ne kadar anlatıldı?

Beklenen %50 kurumun kapanması öyle mi?

Çocuklar,aileleri,çalışanlar ne olacak ?

Aklımda onlarca soru var. Biri kafamı kemiriyor. İcmal yayınlandı mı?

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 13:25 #22

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Sayın telkin,

" Biliyorsan konuş ibret alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar" diye çok güzel bir atasözümüz vardır bilirsiniz.

1800 tane müfettişle damar okuma sistemini eşit tuttunya helal sana. Sistem düzgün işlemiyor, çocuklar ellerini okutmaya korkuyor, veli herzaman gelemiyor, öğrenci ders aldığı halde sistemden yada çocuktan kaynaklı sebepten dolayı eli okunamadığından fatura kesilemiyorrrr
Fatura kesilebilmesi telekom yetkilisine ve meb yetkisine bırakılıyor. Müfettiş doğruyu kendi gözleriyle görür değilmi?

Bütün bunları bilneden hâlâ zararı nasıl aşağı çekeriz diyosunuz.
Ne yapılması gerekeni söylüyoruz işte. Meb in sağlaması gereken kolaylıkları yazıyor arkadaşlar niye okuma gereği duymuyorsunuz yada anlamak istemiyorsunuzz???

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 13:26 #23

• hayatadair
  • hayatadair Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 39
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 1
syn telkin size katılıyorum. kimlik doğrulama sistemi artık tarihiyle birlikte ne zaman başlayacağı kesin olmasına rağmen kurumların çoğu toparlanmak hazırlanmak yerine hala farklı tartışmalar içinde. gerçekler:(1. damar okuma gelecek. 2.ve bundan kaçımız yok. 3.resmi programımızı uygulamaya koymanın saati geldi artık. 4.bunu bu ay yaptğımız zaman 2 ay sonraya da tamam mı devam mı kararımız bellı olacak.)karımızdan düşeriz diye de bazılarını ilginç çareler düşünüyorken görüyorum: öğretmen maaşlarını azaltma, öğretmen çıkarma,gider kısma, zam yapmama, personel azaltma vb. ama daha çok çalışma isteyenler... unutun bunları... bu işte herkes hakkettiğini alacak, buna ınanırım başka da bir şey demem...
Son Düzenleme: 13 Oca 2015 13:30 yazan hayatadair.

DAMAR OKUMAYA HAZIRLIK! 13 Oca 2015 13:28 #24

• telkin
  • Kıdemli Uye
Sayın Tartanc soruyorum sana senin amacın ney?
İnsanların kimlikleri ile ırklarıyla ya da görevleri ile olan bu takıntın ney?
Bu forumda ilk defa giren bir kişi bir yazı yazdığında bu tepkin niye?
Bu forumda illa kahrolsun damar okuma, kahrolsun bakanlık diye mi yazılara başlamak gerekiyor?
Çok yanlış konularla kafa yoruyorsunuz.

Bu sistemin gelmesi kaçınılmaz gibi görünüyorsa zararı kaybı en aza indirmek için nasıl bir çalışma içerisinde olmak lazım, ne gibi hazırlıklar yapmak lazım lütfen bunlardan bahset.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.266 saniye
Sistem Kunena Forum