Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Bence;

Bence; 28 Oca 2015 13:45 #17

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Ben sadece konuşulanları anlattım sayın tartanç.

Sizin birini suçladığınızı söylemedim zaten .:)
Ama şundan emin olun memnun olan hiç kimse yok.
Sizin de bu sistemi savunmadığınızı zaten biliyorum.
:-)
Son Düzenleme: 28 Oca 2015 13:47 yazan hancan.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Bence; 28 Oca 2015 13:56 #18

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
tartanc yazan:
Olan,bu sistem 59 ilde 01.04.2015 tarihinden itibaren uygulanacak.

Bu illerde olan sayın kurumlar danıştay ın iptal kararlarına rağmen bu sistemi getiren MEB e hukuki

anlamda da geçerliliği olan bir dilekçe ile şayet danıştay ın olası iptal kararından sonra yapılan

masrafları isteyeceğini belirtse.

Bu aslında hiç fena bir fikir değil... :)

Bunun için mahkeme kararını beklemeye de gerek yok. Biyometrik tanıma sistemi standartlar yönergesinde olan bir husus değil. E bu sistemi MEB istiyorsa cihazları falan onun sağlaması lazım. :)

Şimdiden bir başvuruda bulunulabilir mi bilmiyorum?

Dur bakayım... 1800 kurum... en az 2 cihazdan, 3500$ x 1800 = 6,3 milyon dolar tutuyor. :) UPS, VPN falan derken 20-25 milyon TL'yi bulur. :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Bence; 28 Oca 2015 14:50 #19

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
sayın barış,

Bir fikrim daha var :) Olur mu bilmiyorum tabi. Daha doğrusu bir arkadaşımın fikri, izni olmadan paylaşacam :)

2 Dernek başkanı ve YK buluşsa bir yol haritası çizse ve bütün ÖEM davet etseler.

Bence 1500 kuruma rahat ulaşılabilir. Maddi destek için her kurum 500 lira verse. Verilebilir.Veya havuz oluşturulsa...

Olmaz mı? Bütünü kucaklasa...gerçekçi yol haritası olsa...:)

Bence; 28 Oca 2015 15:03 #20

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
Sevgili tartanc,

Dernekler adına konuşmak veya görüş belirtmek bana düşmez. Ama 2 dernek zaten pek çok konuda birlikte hareket ediyor. Derneklerin birbirlerinden çeşitli konularda nosyon farkları var. O yüzden topyekün bir organizasyon olur, olmaz bilemiyorum.

Sonuçta ayrı ayrı hareket edilse bile, dernekler birbirlerinin yoluna taş koymayacak, aynı hedefte hareket edecektir.

Zaten sadece 2 derneğimizle sınırlı değil durum. Örneğin, Özerkder'le birlikte hareket eden başka dernekler de var. Bir tanesi güneydoğudan ve küçük olmakla birlikte oldukça etkin ve güçlü bir dernek.

Mutlaka dernekler arasında bir rekabet söz konusudur. Bu rekabet şu an için olumsuz bir engel teşkil etmiyor. 2 dernek de sürekli iletişim halinde.

Topyekün bir birlikteliğe karşı değilim. Böyle bir toplantı da talep edilebilir. Ama kanaatimce bunu organize etmek zor olacaktır.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Bence; 28 Oca 2015 15:20 #21

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Sayın BARIŞ;
Tartanc'ın demek istediğini sanırım anlamadınız sanırım. Affınıza sığınarak daha açık anlatmak isterim.

Belirli sayıda kişiler her iki derneğin de bir çok noktada aynı yol ve yöntemlerle aynı amaca hizmet ettiğiniz biliyor. İşte bu noktada yönetilenler dediğimiz -taban/halk/Üye her ne derseniz artık- kesimin aklına ilk gelen soru :'' MADEM AYNI AMACA HİZMET EDİYOR O ZAMAN NEDEN İKİ DERNEK VAR KARDEŞİM?''

İşte sayın tartanç da bunu ifade etmek istiyor. Her iki dernek birleşirse üyeler ve üye olmak isteyenlerin aklına değişik akıl oyunları gelmez. Haliyle bu birlikteliğin yarattığı sinerjinin ve heyecanın farkına varıp bir anda birlik ve beraberlik şiyarlarıyla heyecan duygusuyla bir anda ciddi kitleye ulaşılabilinir. Ancak sektörümüz saman alevi gibidir maalesef. Bir açıdan iyi bir açıdan kötü bir durum bu. Ancak şahsi takitğim vardır bu gibi durumlar için aleyhte olan bir durumu lehe çevirme gibi. Unutmayın nice kömürden nice meşe odunundan daha kısa sürede daha büyük alevler oluşturabilirsiniz saman ile. Ancak uzun süre yanmaz ve çok ısı yaymaz. Bu durumda bu birleşimden sonra oluşacak kitleyi çok kısa sürede hedefe doğru yönlendirmeniz lazım.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: CUNGA

Bence; 28 Oca 2015 15:26 #22

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
Arkadaşlar 8-10 ay önceki temenni ve iyi niyetinizden hiçbir şey kaybetmemişiniz.Sizi tebrik ediyorum zoru başarmışınız.(tartanc ve sizgin)
İnşallah olur...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, sizgin

Bence; 28 Oca 2015 16:13 #23

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
sizgin yazan:
Belirli sayıda kişiler her iki derneğin de bir çok noktada aynı yol ve yöntemlerle aynı amaca hizmet ettiğiniz biliyor. İşte bu noktada yönetilenler dediğimiz -taban/halk/Üye her ne derseniz artık- kesimin aklına ilk gelen soru :'' MADEM AYNI AMACA HİZMET EDİYOR O ZAMAN NEDEN İKİ DERNEK VAR KARDEŞİM?''

Değerli arkadaşım,

2 dernek olması bir sürecin sonucu... Beğeniriz veya beğenmeyiz ama ortada böyle bir realite var. Bu dernekler önce birleşip sonra ayrıldıklarına göre belli konularda görüş farklılıkları var demektir.

Şimdi 2 derneğin birleşme koşulu nedir? Dışarıdan gelen talep ve baskılar değil, bu derneklerin üyelerinin arzusudur. Her iki dernek de, ancak üyelerinin böyle bir talebi olursa birleşebilir. Benim gördüğüm kadarıyla her iki derneğin üyelerinde de böyle bir istek veya bölünmüşlük kaygısı yok.

Ayrıca, üyeler içinde her 2 derneğe de üye olan arkadaşlarımız da var. Bu da bir tercihtir.

Bana göre birden fazla dernek olması bir sorun teşkil etmiyor. 4-5 hatta 10 tane bile dernek olabilir. Hatta iyi bile olur. Sonuçta gerekirse bunlar bir araya gelip bir federasyon kurabilirler.

Ben sizin tek bir dernek olsun, insanları birlikte hareket etmeye teşvik eder görüşünüzü anlayışla karşılıyorum ama düşüncenize katılmıyorum. Tek dernek varken de sektörel katılım öyle ahım şahım bir durumda değildi. Ayrıca, tek dernek varken bazı hatalı politikaların 6+2 seansın 8+4 seansa çıkartılması gibi stratejik sonuçlara yol açtığını unutmayalım. Belki o zaman 2 dernek olsa birisi bu duruma itiraz edecekti.

Kısacası, düşüncenize katılmıyorum. Birden fazla dernek, oluşum, gruplaşma, platform, -adına ne derseniz deyin- olabilir. Bunların aynı ülküde, birlikte çalışması tek bir derneğin büyük bir kitleyi toplayarak çalışmasından daha kolaydır. Hatta bana kalsa her büyük ilin ayrıca bir yerel dernek kurmasında da ayrıca yarar söz konusu. Örneğin, ilin milletvekillerine gidecekseniz büyük dernekler gidemez ama yerel bir dernek bunu kolaylıkla yapabilir.

Elbette görüşlerim tartışmaya ve eleştiriye açıktır. Ben kendi adıma mevcut durumdan şikayetçi değilim. Tek şikayetim, sektörel katkının, katılımın ne şekilde olursa olsun son derece düşük olması. Bu durum gerçekten utanç verici!

EK:

Ayrıca, düşünecek olursanız 2 ayrı derneğin olmasının başka olumlu sonuçları da var. Sektörü temsilen 2-3 kişinin emek harcaması yerine 2 ayrı grup halinde 8-10 kişi çalışıyor. Bir dernek maliyeye gidip zamları konuşuyor. 1 hafta sonra diğer dernek gidip tekrar konuşuyor. Gerek bakanlar, müsteşarlar, genel müdürler vs. ile her görüşme çift dikiş yapılıyor. Bir komisyon kurulursa 1 temsilci yerine 2 dernekten 2 temsilci katılıyor.
Son Düzenleme: 28 Oca 2015 16:19 yazan barisltd.

Bence; 28 Oca 2015 16:16 #24

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın barış;

Benim görüşümce tabi,bu tür birliktelikler büyük bir enerji yaratır. Çok ciddi sayıda kurumun katılımını sağlar. Büyük bir güç ortaya çıkabilir.

Fakat bunun için tabi bazı şartlar var. Benzer çalışıyorlardan farklı bir şey bu.İşbirliği yapıyorlardan farklı bir şey bu. Sektörün tamamına nerdeyse kucak açacak bir çalışma bu.

Şimdi 80 kişinin birşeyler yapması iyi olur yoksa 1000 ve yukarısı kurumun birşeyler yapması mı?

Hepimiz sektörün iyiliği için birşeyler istiyoruz ya.Bu bir açık çağrıdır.

İki derneğin birleşmesini değil, bu süreçte ciddi bir birlikteliğini istiyoruz. Geniş katılımlı bir Türkiye toplantısı organize etsinler.

Şimdi değilse ne zaman ?
Sayfa oluşturma zamanı: 0.284 saniye
Sistem Kunena Forum