Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ÖĞRETMENLERİN SGK PİRİMLERİ

ÖĞRETMENLERİN SGK PİRİMLERİ 19 Şub 2016 09:10 #33

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
evet 3000 lira maaş alıp bunu geçen yıl 1200 tl olarak bankadan üstünü de elden alan personelin de ağlamaya hakkı yok. bu durumda sizler bir itirafta bulunuyorsunuz ve diyorsunuz ki; biz çalışanlarla böyle anlaştık, bunu uyguluyoruz, sana ne? tamam öyleyse bildiğiniz gibi yapın. hayırlı cumalar cümlenize...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ÖĞRETMENLERİN SGK PİRİMLERİ 19 Şub 2016 09:13 #34

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
işverene 100 tl lik teşvik sgk teşviği mart ayında yürürlüğe giriyor bilginiz olsun . brüt 2500 tlye kadar ücretlileri kapsıyor sadece..
Son Düzenleme: 19 Şub 2016 11:41 yazan türkiyem.

ÖĞRETMENLERİN SGK PİRİMLERİ 19 Şub 2016 09:43 #35

• anestezi
  • anestezi Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON
  • Gönderiler: 198
  • Teşekkür Sayısı: 81
  • Başarı: 1
türkiyem yazan:
işverene 100 tl lik teşvik sgk teşviği mart ayında yürürlüğe giriyor bilginiz olsun . asgari ücretlileri kapsıyor sadece..
Buda demekki Teşvik bize yarıyor.☺
ÖZEL DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ
Son Düzenleme: 20 Şub 2016 14:44 yazan anestezi.

ÖĞRETMENLERİN SGK PİRİMLERİ 19 Şub 2016 09:49 #36

• telkin
  • telkin Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 69
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 3
anestezi yazan:
türkiyem yazan:
işverene 100 tl lik teşvik sgk teşviği mart ayında yürürlüğe giriyor bilginiz olsun . asgari ücretlileri kapsıyor sadece..
Buda demekki Teşvik bize yaramıyor.☺

Teşvik 2500TL ye kadar olan ücretleri kapsıyor. Yanlış bilgi vermeyin
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: anestezi

ÖĞRETMENLERİN SGK PİRİMLERİ 19 Şub 2016 10:24 #37

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
garip yazan:
evet 3000 lira maaş alıp bunu geçen yıl 1200 tl olarak bankadan üstünü de elden alan personelin de ağlamaya hakkı yok. bu durumda sizler bir itirafta bulunuyorsunuz ve diyorsunuz ki; biz çalışanlarla böyle anlaştık, bunu uyguluyoruz, sana ne? tamam öyleyse bildiğiniz gibi yapın. hayırlı cumalar cümlenize...

iddia ettiğiniz fikrin çarpıklığını anlamanız güzel. size de hayırlı cumalar. :)

ÖĞRETMENLERİN SGK PİRİMLERİ 19 Şub 2016 10:59 #38

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Şu yazılanlar bile itiraf niteliğindedir arkadaşlar bilmıyorum farkındmısınız şu yazılanları ssk müfettişeri dikkate alsa sorusturma için yeterlidir savcılık bile ihbar kabul edip hakkınızda yada tum kurumlarda adli ve idari soruşturma başlatabilir.
2007 - 2008 bakanlık müfettişi teftişi geçirenler bunu çok iyi bilir

ÖĞRETMENLERİN SGK PİRİMLERİ 19 Şub 2016 11:21 #39

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
ne itirafı yahu okuduğunuzu anlamaktan aciz misiniz? :)
adam diyor ki; "sen bu işi kurarken devletin şartlarını biliyordun ağlamaya hakkın yok"
ben de diyorum ki sizin mantığınızla bakarsak "çalışan işverenin şartlarını işe başlamadan önce biliyordu o zaman ağlamaya hakkı yok denebilir" diyorum. bunu savunmuyorum sadece düşüncenin çarpıklığını vurgulamak için örnek verdim.
çalışanın özlük hakları sadece primden ibaret değil. fazla mesai, yıllık izin vb. bir sürü unsur var.

ÖĞRETMENLERİN SGK PİRİMLERİ 19 Şub 2016 14:37 #40

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
garip yazan:
saydığınız tüm bu nedenler sizin kurumlarınız için hizmet veren çalışanlarınızın özlük haklarını gaspetmeniz, onların kıdem tazminatlarını ve emekli aylıklarını yüzde 30'lara varan oranda eksik almasına neden olmanız için gerekçe değildir. devletin kendi çalışanının vergisini 40 lira gösterse nolur, 1000 lira gösterse nolur? devletin sağ cebinden sol cebine bir a4 kağıdına imzayla geçen sanal rakamlardır onlar.

Günümüzde sanal rakamlar gerçek rakamlardır. Siz internetten alışveriş yaparken nakit para mı veriyorsunuz? Klavyede 2 tıklama ile ekran üstünde para oradan buraya gidiyor.

Hak gaspı denilince de kanımca en büyük gaspı devlet yapıyor. Üst düzey yönetici olarak 30 yıl SSK tavanının kat kat üstünden prim, vergi ödeyip emekli olan yakınım 1400TL emekli maaşı alıyor. Çalışan emekliler için maaşından kesilen destek primi bile daha fazla. Yani devletten aldığı maaştan daha fazlasını devlete prim olarak ödüyor.

İşverenin hiç bir hakkı gaspetmediği durum bu!

Farkında mısınız bilmem ama bu ülkede bağkurlu, sgk'lı kendi primlerini kendisi ödeyenler bile asgari ücretten ödüyor. Sizin deyişinizle kendi haklarını gaspediyorlar. Neden acaba?
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.423 saniye
Sistem Kunena Forum