Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Özel Eğitim Bakanlık Denetimi

Özel Eğitim Bakanlık Denetimi 15 Haz 2017 23:35 #1

• adige Ömer
  • adige Ömer Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 59
  • Teşekkür Sayısı: 10
  • Başarı: 0
Sayın Arkadaşlar, bir duyuma göre Ağustos Eylül Döneminde; tüm Türkiye aynı anda dahil olmak üzere Bakanlıktan gelecek Müfettişler tarafından DENETİM yapılacağı söyleniyor..İhtimal ve bu konuda sizin Duyumlarınız var mı? Ayrıca bizim meşhur Biyometri Kimlik Tanıma 2018 2018 2018 de...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Özel Eğitim Bakanlık Denetimi 16 Haz 2017 02:30 #2

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Buyursunlar gelsinler

Özel Eğitim Bakanlık Denetimi 16 Haz 2017 10:33 #3

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: -2
Müfettişin gelecek olması neden endişelendirsin ki? Eksiğimiz varsa öğreniriz, daha iyi hizmet vermeye başlarız. Bugüne kadarki bütün denetlemeler bizim için eğitici oldu. Bundan sonrakiler için de aynı durumun olacağını düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozeltercih

Özel Eğitim Bakanlık Denetimi 16 Haz 2017 14:47 #4

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
Damar öncesi fatura miktarlarını tespit edeceklerdir

Özel Eğitim Bakanlık Denetimi 16 Haz 2017 14:49 #5

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
müfettişler kurumların son 1 yıllık kestikleri faturalar ile çocukların kurumlara devam durumunun tutarlılığı, öğretmen defterleri ile mebbis'in tutarlılığı, maaşların sgk'ya ne kadarının bildirildiği, personel yıllık izinleri, bordrolar vb konuları inceleyeceklermiş. damar okuma başladıktan bir yıl sonra da aynı denetim yapılacak ve 1 yıllık bilanço çıkarılıp eğer kurum bazında aşırı fark var ise aradaki farkların hesabı sorulacakmış, şimdilik edinilen bilgi bu yönde...

Özel Eğitim Bakanlık Denetimi 16 Haz 2017 16:36 #6

• ssutludere
  • ssutludere Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 2
  • Başarı: 0
Değerli arkadaşlar bu durum bizleri değil dönüşüme giren dershaneleri kapsıyor.. Haber metni de aşağıdaki gibidir..

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel kursları 1 Ağustos'tan sonra denetim altına alacak.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel eğitim veren kurslarını 1 Ağustos'tan sonra denetim altına alacak. Bakanlığın bu denetimleri, elektronik takip sistemi ile denetlenecek. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) bu denetimleri, dershane sistemiyle çalışan ve konulan kuralları uygulamayan kurumlara önce para cezası şeklinde, ardından da kapatma cezası verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) edinilen bilgilere göre, dershanelerin dönüşümü projesini kabul eden kanununun bazı maddelerini Anayasa Mahkemesini red etti. Bu red edilen maddelerden sonra, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanımlanan "özel öğretim kursları" denetim altına alınıyor.

Kanunun ilk düzenlendiği dönemde, özel kurslarının 8 bilim grubundan en fazla 3'ü ile faaliyet gösterebileceği değerlendirilmişti. Fakat 3 bilim grubu kısıtlamasını kabul eden değişiklik, red talebiyle Danıştaya taşındı ve Yüksek Mahkeme, 2015 yılının Aralık ayında 3 bilim grubu kısıtlaması hakkında yürütmenin durdurulması kararını almıştı. Çıkan bu karar üzerine özel öğretim veren kurslarının bilim grubu sayısı geçen yılın nisan ayında Bakanlıkça 5'e çıkarılmıştı.

Diğer yandan, yürütmenin durdurulması kararına karşı yaptığı itirazı, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunca 2016 Mayıs ayında haklı bulunan Bakanlığın bilim grubu kısıtlaması yapmaya yetkili olduğu karara bağlandı. Çıkan bu karardan sonra geçen yılın ağustos ayında özel öğretim kurslarının faaliyet gösterebileceği bilim grubu sayısı bire indirildi. Ayrıca 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile de özel öğretim kursu tanımı bağımsız bir kurum olarak 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu'na eklendi ve açılabilecek bilim grubu sayısı da yönetmelikteki düzenlemeye uygun olarak "bir" olarak kabul edildi.

Özel Eğitim Bakanlık Denetimi 17 Haz 2017 16:26 #7

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
dengeegitim yazan:

sayın hocam bunu yapmak için icmale sistem üzerinden bakmak yeterlidir. ben de kurumların denetlenmesinin bu şekilde olacağını sanmıyorum.

bu arada 2018 de bkds denilmiş hayırdır?

kanun değişti de haberimiz mi yok. o sistem istesek de istemesek de geleceeeekkk

Özel Eğitim Bakanlık Denetimi 17 Haz 2017 23:51 #8

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
waramiral yazan:
dengeegitim yazan:

sayın hocam bunu yapmak için icmale sistem üzerinden bakmak yeterlidir.

:lol:
Hocam icmale sistem üzerinden bakmak yeterliyse bkds niye getiriyorlar? Fatura miktarlarını tespitten kastım devam devamsızlık takibi. En ince ayrıntısına kadar yazmak zorunda bırakma B)

Ayrıca şu dönemde kanundaki tarih değişikliği khk ile hemen değiştirilir. Gerçi kanunda açıkça belirtilmiş birşey khk ile değiştirilemez diye biliyorum ama ülkemizde her an herşey olabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.264 saniye
Sistem Kunena Forum