Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Eğitimci Sorunu!

Eğitimci Sorunu! 15 Mar 2019 11:27 #17

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
havadabulut yazan:
arkadaşlar merhabalar. öncelikle evet eğitimci görevlendirme sıkıntısı mevcut. art arda açılan kurslar ile de üzerinden gelinmeye çalışılıyor. gerek atama durumları gerek rehabilitasyon merkezlerinin içinde olduğu sancılı durum da bu konuyu direkt etkiliyor. öneriler ve çözüm safhalarında 'özel eğitim ve rehabilitasyon' çerçevesinde mevzuya bakmalıyız. bunun yolu tükçe ve matematik öğretmenlerini rehabilitasyona entegre etmekten geçmiyor. hali hazırda alan mezunu ve uzman öğretici eğitimciler rehabilitasyon merkezlerine mesafeli ve daha da talepkârlar. bu durumda kurumlar açısından bakıldığında söylediğim bu sancılı dönemde talepleri karşılamakta belki de güçlük çekiyorlar ama temelinde bu karşılıklı bir durum. rehabilitasyon şartlarında bir takım yenilikler, iyileştirmeler ve gerçekten 'özel eğitim'in buradan ve buradaki yıllardır işin içinde olan eğitimcilerden ve yöneticilerden geçtiğini bilen bir politika lazım. psikolog ve rehber öğretmenlerinin modül durumlarının ve seans sayılarının değiştirilmesi daha makul bir öneri ama acısa da öldürmez diyelim. amiyane tabirle rehabilitasyonculuk ölmeyecek bu topraklarda ama kan kaybederek devam edecek; gerek kurumlar açısından, gerek eğitimciler açısından. iyi çalışmalar.

Sayın hocam Rehabilitasyon Merkezleri çok uzun zamandır kan kaybediyor. Ve maalesef "kan kaybından ölüm" diye bir şey de var.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, Hamas12

Eğitimci Sorunu! 15 Mar 2019 12:28 #18

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sektör hasta. Bu hastaya yetkililer ilaç veriyor. Bizde iyi olacağımızı sanıyoruz. Halbuki uzun süreçte bu ilacın yan etkileri feci. Yavaş yavaş ölüme götürecek. Birileri bu ilaç çok tehlikeli diyor. Pek dinleyen yok.

Zam ilaçtı örneğin. Bazıları oranı görünce çok sevindi. Fakat yazın göreceğim o çok sevinenleri. Ya ciddi ekonomik kayıp ya mahkeme...

MEB e karşı ciddi politikalar üretmezsek. Sonumuz acı çekerek ölüm.
Son Düzenleme: 15 Mar 2019 12:29 yazan tartanc.

Eğitimci Sorunu! 15 Mar 2019 13:11 #19

• Zahe
  • Zahe Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 23
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 0
2 3 kişiden başka içinde bulunduğumuz vahim durumdan kimsenin rahatsızlık duyduğu yok sanırım herkes halinden memnun kimsenin doğru yanlış dediği yok şu platformu ziyaret edip fikir beyan etmeyenlerin rahatlığından istiyoruz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Eğitimci Sorunu! 20 Mar 2019 16:17 #20

• Hamas12
  • Hamas12 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 6
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: 0
keşke sorunlarımızı buraya yazdığımızda çözülebilseydi hocam içimizde atmaktan bi hal olduk allah yardımcımız olsun herkese iyi çalışmalar

Eğitimci Sorunu! 21 Mar 2019 11:05 #21

• selim80
  • selim80 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 106
  • Teşekkür Sayısı: 66
  • Başarı: 1
bu konu ile ilgili aklıma bir fıkra geldi
BİZ YILLARDIR BAKIYORUZ
Akıl hastanesine yeni atanan müdür hastaneyi dolaşmaya karar vermiş. Dolaşırken hastanesinin dışarıya bakan duvarının dibinde bir grup akıl hastasının tek sıra olup duvardaki bir delikten baktıklarını görmüş. Merak içinde yanlarına giderek :
-Yahu hepiniz toplanmış burada ne yapıyorsunuz.
-Hiçbir şey yapmıyoruz sadece bu delikten dışarı bakıyoruz...
Bunun üzerine müdür hastaları kenara iterek :
-Durun birde ben bakayım, demiş ve delikten dışarıya doğru bakmış. Birde ne görsün delik kapalı ve hiçbir şey görünmüyor. Hiddetle akıl hastalarına dönerek :
-Yahu, demiş, Ben baktım bu delikten dışarı bir şey görünmüyor peki siz ne görüyorsunuz :
-Deliler hep bir ağızdan Müdür Bey, demiş. Biz yıllardan beri bakıyoruz bir şey göremedik siz bir bakışta nasıl göreceksiniz ki.

fıkra ile anlatmak istediğim, biz yıllarca bağırdık çağırdık hiç bir şeyi değiştiremedik.siz de nefesinizi boşa tüketirsiniz.

Eğitimci Sorunu! 21 Mar 2019 13:07 #22

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın hocam,nefesimizi doğruları söylemekle tüketelim.

Yoksa birileri boğazımızı sıkarak nefesimizi kesmek üzere.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: selim80

Eğitimci Sorunu! 21 Mar 2019 13:27 #23

• karanlık
  • karanlık Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: -1
türkçe ve matematik de yetersiz. bence fen bilgisi öğretmeni de girebilsin derslere, sonuçta o da sayısal yani matematik. resim öğretmeni de girsin, çocukla sınırlı alan boyama çalışır, müzik öğretmeni de girsin, müzikle terapi falan yapar, beden eğitimi öğretmeni de girsin büyük kas becerilerini taklit çalışır, din kültürü öğretmeni de girsin sonuçta çocuklarımız müslüman. tarih öğretmeni de derse girip tarihimizi öğretti mi tadından yenmez.

Eğitimci Sorunu! 21 Mar 2019 13:41 #24

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Yani gerçekten birileri çıkıp sadece konuyu sürekli çarpıtmanın derdinde, çözüm? Yok, öneri? Yok.. Soruyorum efendiler; okul öncesi öğretmenleri bir aylık uyduruk bir kursla türkçe ve matematik modüllerine girebilirken, matematik ve türkçe öğretmenlerinin girememesinin mantıklı bir sebebini söyleyiniz bana? Bir de lütfen varsa eğer daha müthiş bir fikriniz “çözüm” öneriniz.. Yazdığımızın altında söylemedik mi “keşke gerçekten sadece bu alanın uzmanları çalışsa” diye. Okul öncesi öğretmenlerinin ne işi var kardeşim çıkartın o zaman! Sosyoloji felsefe mezunlarının ne işi var? Nerdeydiniz yüzlercesi rehber öğretmen yapılırken? Yana yana kursa gönderecek sosyolog aramadımı bu sektör? Bir felsefeciye danışmanlık hizmeti verdirilirken, Türkçecinin türkçe öğretmesi, matematikçinin matematik öğretmesi neden bu kadar battı şimdi gerçekten anlayamıyorum..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zerwan
Sayfa oluşturma zamanı: 0.404 saniye
Sistem Kunena Forum