Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Eğitimci Sorunu!

Eğitimci Sorunu! 21 Mar 2019 14:28 #25

• karanlık
  • karanlık Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: -1
öncelikle sosyoloji ve felsefe kısmına girmeyeceğim, o, bu başlıktan ziyade ülkedeki eğitim sisteminin konusu. diğer konuya gelince; okul öncesi veya sınıf öğretmenlerini savunmuyorum. onların da olmaması gerekiyor. fakat türkçe ve matematikle kıyaslayınca elbette onlar daha olası. siz türkçe ve matematik öğretmenlerinin üniversitede aldığı eğitimden bihabersiniz anladığım kadarıyla. yine rehabilitasyonlarda türkçe ve matematik modüllerinin içeriğine de hakim değilsiniz zannedersem. talep ettiğiniz alanlarla içeriklerdeki uçurumu görmelisiniz önce. rehabilitasyonda türkçe nedir? matematik nedir? siz hangi öğrencilerin düzeyini baz alarak konuşuyorsunuz bilemiyorum fakat o öğrenciler rehabilitasyonlarda değiller. türkçe çizgi çalışması, temel okuma yazma ve okuduğunu anlayıp yorumlamadır. matematik ise dört işlemdir. rehabilitasyondaki öğrencinin fiilimsileri, zarf fiilleri, ad tamlamaları, cümlenin öğelerini, fonksiyon-parabol-mantık-mutlak değer-karekök-integral çalıştığını düşünmüyorum.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Eğitimci Sorunu! 21 Mar 2019 14:31 #26

• karanlık
  • Junior Uye
ayrıca okul öncesi ve sınıf öğretmenliği üniversite sınavında tm’den öğrenci alıyor, yani okul öncesi ve sınıfçının bu bölümlere girebilmesi için türkçe ve matematik sınavlarından başarılı olmaları gerekiyor. bu arkadaşlar da takdir edersiniz ki kesirleri bilirler.

Eğitimci Sorunu! 21 Mar 2019 14:39 #27

• karanlık
  • Junior Uye
çözüme gelince;
çözüm adil olmaktan geçer. sigortasından maaşına, itibarına her şeyiyle adil olmaktan geçer.

Eğitimci Sorunu! 21 Mar 2019 16:12 #28

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Sen önce “ kurum aççam aççam” sonra da “kurum devralcam devralcam işte bana ne bana ne”
“Çok para varmış bu işte” diyen arkadaştın değil mi? Bahsettiğin adil düzeni başarman ve bizlere örnek olabilmen dileğiyle gözlerinden öpüyor, hayatta başarılar diliyorum..

Eğitimci Sorunu! 21 Mar 2019 18:17 #29

• havadabulut
  • havadabulut Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 0
merhabalar arkadaşlar. bu konu ülkedeki özel eğitimin gittikçe yozlaşan yüzüyle alakalı. özel eğitim adından anlaşılacağı üzere; özel eğitim. burada sınıf öğretmeni'nin, okul öncesi öğretmeni'nin, çocuk gelişimci'nin, sosyolog'un, felsefe grubu öğretmeni'nin vs. eğitim kadrosunda yeri olmamalı. ama mesele bu mu? değil. bu çözülürse özel eğitim rahat nefes alır mı? hayır. bu konu özel eğitimin ülkedeki geçmişi ve özel eğitimin başında olan insanların özel eğitimi gerçekten ne kadar bildikleriyle alakalı. bütün bunlar çerçevesinde yine baktığımızda geriye heba olan çocuklar, yetersizlikten etkilenen bireyler ve tamamlanmayan tarafları kalıyor. iyi çalışmalar arkadaşlar.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: psycho01

Eğitimci Sorunu! 21 Mar 2019 20:26 #30

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın bulut,
Genel olarak size katılmıyorum.

Şu bir gerçek bu alan çok sulandırıldı. Destek eğitimi adı altında saçma sapan bir yaklaşım benimsetildi.
Bu alanda sosyoloji ve felsefe bölümü mezunları şayet seansa giriyorsa buna kim özel eğitim diyebilir?

Özel eğitim mezunu biri 1 yıllık tezsiz yüksek lisans yapıyor sağlık yüksek okulunda. Meb kendisini dil ve konuşma terapisi olarak atıyor.

Aslında işi sulandıran meb. Bizim de kısa süreli işimize geldiği için balıklama atlıyoruz. Uzun süreli zaten planımız yok...

Bu alanda, oöö çocuk gelişimci psikolog, pdr ci, özel eğitimci, dkbu, ergoterapi, beden eğitimi öğretmeni müzik öğretmeni VS vs olmalıdır.

Bu alan çeşitli disiplinlerin işbirliği yapması zorunlu bir alandır. Çünkü paydamız özel çocuklar...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: selim80

Eğitimci Sorunu! 21 Mar 2019 21:26 #31

• karanlık
  • Junior Uye
böyle çirkin bir dil kullanmanın lüzumu yok. burda kimse senin evladın ya da kardeşin değil onu bil bi kere. adam gibi cevap vereceksen ver, beceremeyeceksen de gölge etme de yetişkinler rahat rahat konuşsun bu konuları. burdakilerin tecrübelerine güvenip (seni tenzih ediyorum) fikir danışmayacaksam, sorunlarıma çözüm aramayacaksam bu forum niye var?psycho01 yazan:
Sen önce “ kurum aççam aççam” sonra da “kurum devralcam devralcam işte bana ne bana ne”
“Çok para varmış bu işte” diyen arkadaştın değil mi? Bahsettiğin adil düzeni başarman ve bizlere örnek olabilmen dileğiyle gözlerinden öpüyor, hayatta başarılar diliyorum..

Eğitimci Sorunu! 21 Mar 2019 21:45 #32

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Öğretmen atamaları branş kontenjanları açıklanmış;
Sınıf öğretmenliği - 2011
Okul öncesi - 1599
Özel eğitim - 1410

Alanda çalışma potansiyeli olan toplam 5000 kişi atanıyor, bilginize..

(Karanlık efendi, senin sen olduğunu bilseydim zaten cevap vermezdim, büyüklerinin öğütlerine verdiğin ukala cevapları gayet iyi hatırlıyorum ama inan bana seninle uğraşacak vaktim yok. Hayatta başarılar)
Sayfa oluşturma zamanı: 0.342 saniye
Sistem Kunena Forum