Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Eğitimci Sorunu!

Eğitimci Sorunu! 22 Mar 2019 14:35 #41

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Neden bu vicdansız düzende çalışmaya devam ediyorsunuz o zaman arkadaşlar? Birileri silah zoruyla mı çalıştırıyor sizleri? Ya da şöyle sorayım neden kurum açmıyorsunuz? Neden bahsettiğiniz 4-5 bin liraları öğretmen arkadaşlarımıza vermiyorsunuz? Neden iş yükü daha az olan kurumlar açmıyorsunuz? Lütfen idealize ettiğiniz her ne varsa yapın, biz de öğrenelim..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozal24

Eğitimci Sorunu! 22 Mar 2019 15:20 #42

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
hükümet bir öğrencinin kendine maliyetini bu kurumlara ödesin . kurumlarda size hak ettiğiniz maaşları rahat rahat öder.
bir özel eğitim sınıfında 2 öğrenci başlarında 2 öğretmen, servis,ısınma ,kırtasiye, yemek diğer maliyetleri saymıyorum bile. öğretmenlere bu maaşlara neden bu kurumlarda çalışıyorsun diye sormak yerine kurumlara sormak lazım.; bu ücretlere bu işi neden yapıyorsunuz diye
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: psycho01, bozkurt007

Eğitimci Sorunu! 22 Mar 2019 21:39 #43

• bozkurt007
  • bozkurt007 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 27
  • Başarı: 0
Tesekkurler sayın cemkılınc aslında gercek sorunumuz devletin kurum sahiplerini ve eğitimcileri dahada cok özel cocukları pek de dusunmuyor olması

Eğitimci Sorunu! 22 Mar 2019 21:44 #44

• bozkurt007
  • bozkurt007 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 27
Acaba kurum sahipleri neden kapatıp gitmiyorlarsa eğitimciler de o sebepten gidemiyor olabilir mi sayın Psycho01?
Yada sevip düzeltmek ve çalışıp ekmek parası kazanmak istiyor olabilirler patronlar bırak git işine gelmiyorsa silah zoruyla mı çalışıyorsun şeklinde yaklaşsalarda
Belki beraber olurlarsa daha güçlü olacaklarını düşünüyorlardır bu eğitimciler
Belki 2500 yerine 50 bin kişi olabiliriz daha yüksek sesimiz çıkar diyorlardır

Eğitimci Sorunu! 22 Mar 2019 22:41 #45

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Evet şimdi aynı çizgiye yaklaştık sanırım sanki biraz.. Hepimizin kırgınlıkları, kızgınlıkları var arkadaşlar. Belki birazımız bir patron tarafından aldatıldık, diğer birazımız bir eğitimci tarafından zarara uğratıldık.. Yani canlar yakıldı ve belki hala bir yerlerde bir şekilde karşılıklı yakılmaya devam ediyor. Ben savunmuyorum ki; borç içindeki personelin maaşını vermeyip jip alan, daire alan adamı, ben savunmuyorum ki; kırtasiye masrafına para yok deyip golden köpeğine bilmem kaç liralık mama alan adamı. Ama siz de savunmayın lütfen; karşılıklı anlaşıp imzasını atıp, sonra sağda solda “yok şu kadar para yok sömürülüyoruz yok bilmem ne” diyen eğitimciyi. Basmışsın imzayı kardeşim, yapma sağda solda dedikodu, anlaşmışsın işte kendin istemişsin hür iradenle. Evet şimdi tekrar ediyorum silah mı dayadılar alnına? Basarsın istifayı çekersin gidersin tüm erdeminle. Kimsenin, bir başkasının ocağına incir ağacı dikmeye hakkı yok. Patron dediğiniz adamların bir çoğu birilerinin işçisiydi bir zamanlar, bunu da unutmayınız. Bir çoğu bu devranı değiştirmek için girdi bu işe. Sizler gibi isyan ederek baş kaldırarak girdiler ama yapamadılar olmuyor.. Düzen bozuk, sistem bozuk, idare bozuk.. Bizler birbirimizi yedikçe yukarıda birileri tef çalıyor bunun farkına varınız artık. Bir patron, bir eğitimciye kızdı diye ne eğitimcilerin hepsi kötüdür; ne de bir eğitimci, bir patrona kızdı diye patronların hepsi kötüdür! Kişisel hırslarımızı kinlerimizi böyle geniş bir platformda kusmak ancak başkalarının ekmeğine yağ sürer.
Biz beceremedik, aklı ergin bir arkadaşın, mevzuyu konu başlığına döndürmesi temennisi ile iyi geceler gençler..

Eğitimci Sorunu! 24 Mar 2019 11:41 #46

• fztmurat
  • fztmurat Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 85
  • Teşekkür Sayısı: 29
Benim kurumumda 250 ögrenci var.kurum müdürüm rehber ògretmeni,bir tanede psikologum var.ben hangisine ders yazabilirim.yeni yönetmelikte öğrenci sayisi 150-300 olan kurumlarda 2.psikolog yada rehber ögretmene ders yazabilirsin diyor.görünürde bende 2 tane rehber yada psikolog ögretmen var.mebbiste kurum müdürü olan rehber ögretmene dersi kabul ediyor.ama piskolog icın ise su yönetmeligin su sayisina göre ders yazamazsin diyor.yani ben kurum müdürü olan rehber ògretmene ders yazabilirmiyim.yardimci olur musunuz
Tesekkurler

Eğitimci Sorunu! 24 Mar 2019 17:17 #47

• havadabulut
  • havadabulut Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 11
arkadaşlar merhabalar. sayın fztmurat konuyu farklı bir başlıkta açmanız daha iyi olurdu, böyle hassas bir konunun ortasından girmişsiniz. ben sorununuza yardımcı olmaya çalışayım; öncelikle sizin şu an çalıştığınız bir rehber öğretmen ya da bir psikolog var. kurum müdürü'nün branşı rehber öğretmen ya da psikolog olabilir, bu da onu o kadroda göreceğiniz anlamına gelmez. hâlihazırda kurum müdür'ünüze haftalık 12 (6+6) saat ders yazabilirsiniz ama sadece bir psikolog ya da bir rehber öğretmen ile çalıştığınız için ders yazamazsınız. iyi çalışmalar.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fztmurat

Eğitimci Sorunu! 24 Mar 2019 21:06 #48

• fztmurat
  • fztmurat Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 85
  • Teşekkür Sayısı: 29
Sayin havadabulut 250 ögrenci olan bir kurumumda bir tane psikologum var.ona ders yazamam onu biliyorum.ben sunu ögrenmek istedim kurum müdürüm de rehber ögretmeni ona ders yazabilir miyim bu şartlarda onu ögrenmek istiyorum
Sayfa oluşturma zamanı: 0.309 saniye
Sistem Kunena Forum