Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Eğitimci Sorunu!

Eğitimci Sorunu! 22 Mar 2019 00:12 #33

• mavi760
  • mavi760 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: -8
Nasil olsa sektore asgari ucretle calistirilacak köle öğretmen çoktur, sayin kurum sahipleri hazretleri hic ama hic canini sıkmasin. Devletimiz yarin o bir gun hizir gibi yetisir ve en az 8 bin kisilik kurs acar. Bence asgari ucret bile coktur, siz ogretmenleri bedavaya çalıştırın bedavaya, nasil olsa bu sektor vicdan sektoru ve tek amaç da sayin kurum sahiplerinin ceplerinin daha daha daha fazla dolmasidir...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Eğitimci Sorunu! 22 Mar 2019 00:16 #34

• bozkurt007
  • bozkurt007 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Teşekkür Sayısı: 27
  • Başarı: 0
Evet boyle bir sorun da var gercekten. Fazla değil az zaman oldu bir öğretmen arkadaşım da a101 ve bime başvuracağını söylüyordu
Oralarda da 6 gun calışılıyormuş fazla mesaiye ücret alınıyormuş hem daha mutlularmış çalışanlar müşteriler tükürüp vurmuyor işverenler çalışanların kıymetini biliyorlarmış

Eğitimci Sorunu! 22 Mar 2019 08:44 #35

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Bu alanda çalışırken, salya sümükten rahatsız olduğunu belirtip daha yüksek maaş beklentisi içine düşmek ayrı bir ironi olmuş.. Ben bunu söyleyen bir eğitimciyle çalışmazdım. Başka bir alanda kariyer arayışı kendisi için çok daha hayırlı olmuş. Öğrencinin şiddet eğilimi çoğunlukla ailenin yanlış tutumundan ve eğitimcinin deneyimsizliğinden kaynaklanıyor arkadaşlar. Deneyimli eğitimci zaten çocuğun gözünden anlıyor ne zaman vurma ya da tükürme eğiliminde olduğunu ve buna göre de önlemini daha önceden alabiliyor. Çoğu zaman sadece basitçe ilgisini başka bir yere çekmek bile önlüyor bu davranışların gerçekleşmemesini. Ne zaman ne yapacağını bilen eğitimci de haliyle masaya oturduğunda pazarlık şansını elinde daha çok bulunduruyor.. Ve bir kurum sahibi sizin kadar para konuşsa linç ederdiniz, bu da başka bir ironi..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: selim80

Eğitimci Sorunu! 22 Mar 2019 09:16 #36

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
İşin ilginç yanı özel okullarda yavaş yavaş sınıf öğretmeni bulamıyorlarmış.

Eğitimci arkadaşlarında haklı olduğu yanlar var. Kurum sahiplerinin de...

Her zaman önce vicdan olmalı. O yoksa ne yapılsa boş...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bozkurt007

Eğitimci Sorunu! 22 Mar 2019 09:49 #37

• mavi760
  • Tecrubeli Uye
Bu sektorde kurum sahiplerinin vicdandan anladigi sey galiba sadece para, yani personelin bedavaya calismasi. Vicdan bu olmus....

Eğitimci Sorunu! 22 Mar 2019 11:33 #38

• bozkurt007
  • Tecrubeli Uye
Haklısınız sayın tartanc eğitimcilerin de kurum sahiplerinin de haklı oldugu taraflar var en önemlisi vicdan

Eğitimci Sorunu! 22 Mar 2019 12:35 #39

• bozkurt007
  • Tecrubeli Uye
Yanlış anlaşıldı sayın psycho01
Bu sektörde salya sümükten rahatsız olan eğitimci yoktur çünkü rahatsız olan çalışamaz zaten, alışılıyor seneler geçince haklısınız o kunuda. Orada anlatılmak istenen onca emek verdiğin öğrencin bir sinir anında öğretmenin yuzune tukurebilme durumu.
Şiddetle nasıl mucadele edeceklerini de ben buradan iki satırla anlatamam benim bildiğim bu konu üniversitelerde ders olarak anlatılan geniş bir konu çocukların gözlerinde şiddete eğilimli yazdığını da görmedim o işi eğitimcilere bırakırım benim anlatmam saygısızlık olur.
Maaş konusunda da ben eğitimcilerin fazla maaşlar beklediklerini düşünmüyorum şu an devlette aynı işi yapanların yarısına yakın alıyorlarmış ve ona yakın bir miktar beklentileri olduğunu düşünüyorum
Kurumların da uzaktan telepati kurarak çocugun ruh halini anlayan nezaman ne yapacağını bilen medyum öğretmen beklentileri varsa bence eğitimci sorunu yaşamaları doğal

Eğitimci Sorunu! 22 Mar 2019 13:32 #40

• mavi760
  • Tecrubeli Uye
Bu kurumlarda calisan ogretmenlerin maaslarini, dengi resmi okul öğretmenlerininkinden daha dusuk olamaz, olmamali. Beklentimiz bu yonde. Ama simdiki duruma bakarsaniz maas: 2.000 tl yani asgari ucret. Malesefki sonuc bu. İş yukunun agirligindan da hic bahsetmiyorum...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.315 saniye
Sistem Kunena Forum