Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sayın Yetkili,

Sayın Yetkili, 03 Tem 2019 17:29 #9

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
Aileler odenegi alip televiyonlarini buzdolaplarini yenilerler kurumlara para falan vermezler.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Sayın Yetkili, 03 Tem 2019 20:02 #10

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın barış,
Devlet bizden, koşullarını belirlediği, ücretini kendi belirlediği bir hizmet satın alıyor. Bunu denetlemesi den daha normal ne olabilir ki?

Burada ki sorun, şartların çok sık değiştirilmesi ve ücretin yetersizliği.

Ayrıca denetim yapılamaması. Elbette bunu yapması gereken yetkililer ama bu konuda sınıfta kaldılar.

Sayın garip,
Geçmiş dönemde emekli sandığı velilere ödeme yapardı. Genelde o para kuruma pek gelmezdi.

Çok ilginç yollarla denetimden kaçanların keyfi yerinde, bu sisteme uymaya çalışanlar mağdur. Bu nasıl bir anlayıştır?

Adalet midir? Yazık değil mi?

İnsanlar sizin sistemsizliğiniz yüzünden mağdur.
Son Düzenleme: 03 Tem 2019 20:04 yazan tartanc.

Sayın Yetkili, 03 Tem 2019 20:02 #11

• Wolff123
  • Wolff123 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 1
  • Başarı: 0
Bugün bir haber aldık ram raporlarına kısıtlama getirilmiş nedir ne değildir diye araştırdığımızda rehberlik araştırma merkezinden edindiğimiz bilgiye göre 40 yaş üstü ve kalp şeker vs gibi problemleri olanlara il sağlıktan olur istenecekmiş bununda sebebi rehberlik araştırma merkezini bakanlıktan arayarak talimat gelmesi ne bir resmi yazı var nede başka birşey çok fazla yaşlı hastaya rapor çıkartıldığı için böyle bir kısıtlamaya gidilmiş yani ne kamerası ne damar okuması kurumlarımızın altını oyuyorlar ince ince...
Bir kaba konmuş kurbağa gibiyiz ince ince ısıtıyorlarki farkına varmayalım.

Sayın Yetkili, 03 Tem 2019 20:26 #12

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
garip yazan:
sn barış, kamera şakası sistemi yüz tanımanın ön hazırlığı olduğu için, bu komediyi bırakın yüz tanımayı getirin adam akıllı yapın ne yapacaksanız diyorum. bana kalsa ödemeyi direkt aileye yaparım, .

Ne kamera, ne yüz tanıma, ne de parasını istiyorum.

Verdikleri 3 kuruş ürküttükleri kaza değmiyor.

Sistemden çıkalım desek ona da izin vermiyorlar.

Ben bıktım usandım artık. Daha hangi yüz tanımadan bahsediyorsunuz? Siz bıkmadınız mı sürekli sıkıntı, sürekli abuk subuk şeylerden? Gelsin devralsın devlet... ondan sonra isterse milletin bi tarafına çip taksın, umurumda değil.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yetis, obay35

Sayın Yetkili, 03 Tem 2019 20:32 #13

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
tartanc yazan:
Sayın barış,
Devlet bizden, koşullarını belirlediği, ücretini kendi belirlediği bir hizmet satın alıyor. Bunu denetlemesi den daha normal ne olabilir ki?
.

Devlet kendi belirlediği ücrete kendi eğitim versin o zaman.

Devlet benim ne elektriğimi, ne suyumu, ne maaşlarımı, ne sigorta primimi, ne kiramı, ne de diğer giderlerimi ödüyor. Elimize 5 lira tutuşturup git 1kg kıyma getir demekten ne farkı var?

Gitsin veliye ne veriyorsa versin. Beni de rahat bıraksın.

Ücret veliye verilince kuruma gelmiyor kısmı bahane değil!

Ben 1993 yılında bu işe başladım. 2006'ya kadar kuruma ödeme yoktu. Sadece SGK toplu ödeme yapıyordu. Tahsil edemediğimiz rakam %1'in altındadır.

Doğru dürüst hizmet verirsen, ticaret hukukunu doğru uygularsan alınamayacak para yoktur.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mmk1818

Sayın Yetkili, 03 Tem 2019 21:36 #14

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın barış,
Siz şayet emekli sandığına bağlı velilerden o dönem kayıp yaşamadı iseniz, sizi tebrik ederim. Çalıştığım kurum çok kayıp yaşamıştı.

Olması gereken ile olan arasında ki farklar bizi şair eder.

Olan bu. Asıl sorun olanla ne yapacağız? Olması gereken olmuyor veya olamıyor...

Sayın Yetkili, 03 Tem 2019 22:30 #15

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Sayın barış sizi tebrik ederim.konulara ve olaylara bakış acınız.etkili ve mantıklı olmasına rağmen değerli forumdaki arkadaşlarımız sizi anlamasına rağmen illaki bir eleştiri yapmaları,ilginç geliyor.degerli sektör temsilci arkadaşlarım artık bu sektörü kendi elimizle gömeceğiz..bırakında biraz kendi haline dursun son zamanlarını, artık birbirimizi suçlamanın bir anlamı yok,çünkü kum saati bitti.............!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, obay35

Sayın Yetkili, 03 Tem 2019 23:18 #16

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
tartanc yazan:
Sayın barış,
Siz şayet emekli sandığına bağlı velilerden o dönem kayıp yaşamadı iseniz, sizi tebrik ederim. Çalıştığım kurum çok kayıp yaşamıştı.
.

tartanc dostum,

Veliden para alamayız diye bir şey söylenebilir mi? O zaman beyaz eşya satıcısı da sattığım malın parasını alamıyorum der, deftere yazan bakkal da...

Parayı güvence altına almanın çeşitli yolları var. Eskiden daha zordu, şimdi çok daha kolay! Bu sektörde sadece biz yokuz. Anaokulları, kreşler, özel okullar var. Eskiden dersaneler vardı. Onlar ne yapsın?

Parayı bize ödemek devletin işine geliyor. Bu şekilde istediği gibi hesap soruyor, istediği gibi dövüyor, istediği gibi eziyor. Ağzımızı açıp bir şey diyemiyoruz! Tek bir mücadelede veliler yanımızda mı? Niye olsun ki? Adama "git 8 seans eğitim al... bedava! Vermek zorundalar. "diyor.

Ya ben yıldım artık bu işlerden... Ne yüz tanıması? Şimdi de kapıdan girenin yüzünü okudu, okumadı diye mi uğraşıp duracağız? İnternet gitti, elektrik kesildi diye yine stres mi yapıp duracağız? Kurumlarımızda ciddi bir işgücünün işin bürokrasisine, kılına, tüyüne harcıyoruz. Mebbis'e girdik, çıktık, iptal ettik diye millet ekran başında oturup durmuyor mu? Ondan sonra biri gelip kombi işletme talimatı istemiyor mu?

Çok açık ve net söylüyorum. Bizi kameraydı, yüz tanımaydı falan uğraştırıp durmasınlar. MEB her kuruma bir yetkili atasın. Gelip kapıda otursun bu kişi. Sürekli işleri takip etsin. Maaşını da bizim ödediğimiz bir fondan karşılasınlar.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.332 saniye
Sistem Kunena Forum