Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR

MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR 08 Mar 2020 20:14 #33

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Bina dayanıklılık raporu öyle bir mühendisin lafıyla hazırlanacak bir şey değil. Numune almadan, örnekler teste tabi tutulmadan rapor düzenlenmez. Zaten kurum açılışlarında bina yapı denetim ile yapılmamışsa depreme dayanıklılık raporu isteniyor. Yani hikaye anlatma burada.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR 08 Mar 2020 20:33 #34

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Kurum açılacak binanın sağlam ve dayanıklı olduğuna ilişkin; çevre ve şehircilik il müdürlükleri, yapının proje müellifleri ya da yetkili serbest proje büroları veya üniversitelerin ilgili bölümlerince düzenlenen teknik rapor (Ek ibare:RG- 19/2/2020-31044) ve ekleri(Ek ibare:RG-3/7/2016-29761) ile teknik raporu düzenleyen inşaat mühendisinin geçerliliği devam eden SİM ve İTB
belgeleri istenir. (Değişik cümle:RG-19/2/2020-31044) Ancak; 6/3/2007 tarihli ve 26454 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar
Hakkındaki Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten sonra yapı denetim firmalarının denetiminde özel öğretim kurumu olarak yapılmış ve yapı inşaat ruhsatı bulunan binalardan sağlam ve dayanıklı olduğuna ilişkin belge istenmez.

MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR 08 Mar 2020 20:43 #35

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Obey yazan:
Getirttiği materyalleri çok merak ediyorum. .

Materyal değil, kitap... :) Bilgi önemlidir, malzeme değil.

Materyal de var ama biz zaten çoğu materyali kendimiz üretiyoruz. Sadece üretemediklerimizi satın alıyoruz. En önemli materya eğitimcinin kendisidir.

Çaya da, kahveye de bizim kapımız her zaman açık. Atama beklemenize gerek yok.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR 08 Mar 2020 21:01 #36

• havadabulut
  • havadabulut Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 0
şu hayattaki en büyük hobim bu forumda masal anlatmak. her şeyi de biliyorsunuz zaten. biz de sallayıp duruyoruz. hemen de nasıl çözüyorsunuz bizi. ne kadar da maşallahlık insanlarsınız.

not: şu forumdaki seviyesizliklere gerçekten artık tahammül edemiyorum. konulara doğru açıdan yaklaşmak dışında her türlü şey var burada.

MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR 08 Mar 2020 21:07 #37

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Şu alengirli işlerle ve yolsuzluklarla ilgili belgeleri niçin yetkililere vermiyorsunuz?

Sektörü düşünüyorsunuz madem. Verin yetkililere sektöre hizmet etmiş olursunuz hem.

Ben yanlış gördüklerimi Cimer e yazdım kaç kere. Denetim istedim kaç kere. Burada da yazdım kaç kere. Elimde kesin bir belge yoktu. Fakat kıyaslama yapın demiştim. Ve denetim istemiştim.

Elinizde madem bu konularda bu kadar bilgi ve belge var. Yetkili mercilere verin.

Burada sahte nicklerle yazmak işin en kolayı olmuyor mu? Değişik nedenlerle yazıyorsanız sahte nicklerle madem, bu bilgileri ve belgeleri yetkili mercilere verin. Hadi yarın hemen verin lütfen.
Son Düzenleme: 08 Mar 2020 21:09 yazan tartanc.

MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR 08 Mar 2020 21:21 #38

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Sn Tartanç. Hala anlaşamıyoruz. Emin olun sizden çok ben vermek istiyorum. 21 kurucu gram umurumda değil. Onlar yine bir yol bulup geri dönerler. Şimdi yapılsa memlekete faydası var. Ama aranızda var mı 800 kişinin vebalini alabilecek? Bende yanlış yapanlar cezalandırılsın istiyorum. Ama o çalışanlar arasında aile geçindiren, kredi ödeyen, belki de uzun süre iş bulamayacak olanlar var. Sadece öğretmen olarak bakmayın. Onlar ne olacak? Çocuklar kurum bulur. Hem de çok daha iyi kurumlar bulur. 1 ayda oluşturulan eylem planını hemen uygulayın diyorsunuz. Biraz mantık lütfen. Tutanakların bir yere kaybolduğu yok zaten. Kameralar da 3 aylık kayıt barındırmak zorunda. Biraz sabır. Plansız, programsız iş bozulur. Sağlam adım atalım da olsun yavaş atalım. Personel için tedbirimizi alalım sonrası kolay zaten. Kaç yıllık tecrübeniz var... Meslekteki 7. ayını dolduran öğretmenler böyle aceleci davranmıyor. Orhan dediniz, fake dediniz, her şeyi bilen dediniz, r dediniz... Biraz da sakin olmalıyım da deseniz ?
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR 08 Mar 2020 21:27 #39

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
tartanc yazan:
Şu alengirli işlerle ve yolsuzluklarla ilgili belgeleri niçin yetkililere vermiyorsunuz?

Sektörü düşünüyorsunuz madem. Verin yetkililere sektöre hizmet etmiş olursunuz hem.

Ben yanlış gördüklerimi Cimer e yazdım kaç kere. Denetim istedim kaç kere. Burada da yazdım kaç kere. Elimde kesin bir belge yoktu. Fakat kıyaslama yapın demiştim. Ve denetim istemiştim.

Elinizde madem bu konularda bu kadar bilgi ve belge var. Yetkili mercilere verin.

Burada sahte nicklerle yazmak işin en kolayı olmuyor mu? Değişik nedenlerle yazıyorsanız sahte nicklerle madem, bu bilgileri ve belgeleri yetkili mercilere verin. Hadi yarın hemen verin lütfen.

Fake, basiretsiz, belirsiz, silik, merdiven altı mağduru birini, şahsiyet yerine hatta baş köşeye koyan iki kişiden biri sizsiniz. Hakaretlerini de siğneye çekiniz lütfen:)
Su akar yolunu bulur..

MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR 08 Mar 2020 21:54 #40

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Kimsenin kimseyi baş köşeye koyduğu yok şahıscım. Fikir beyan ediliyor burada kavramları karıştırmayasın. Yazdıklarımı da senin kadar iyi takip eden yok, boşuna itham altında bırakma insanları. Konuyu da dağıtma lütfen. En iyi bildiğin şey olan liste hazırlamaya devam et. Eğitim bakımından yaptığını söylediğin güzel şeylere saygım var. Yoksa bilirsin, seni hiç sevmem.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.343 saniye
Sistem Kunena Forum