Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR

MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR 06 Mar 2020 22:24 #1

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Geldik o beklenilen aya.

Sanırım toplantı, birkaç kurum sahibini olumsuz etkilemiş. Kendi aralarında gerçekleştiğini düşündükleri konuşmalarda zam yapamayacaklarını, çok borçları olduğunu, yeni yeni düze çıktıklarını ifade etmişler. Bunu duyan da ''ESNAF'' kafasıyla ''PİYASA'' mantığını kurmuş. Zaten o da yapmayacakmış...

En başından beri bas bas bağırıyorum, niyet diye. Ama niyeti bozuklar yine kıt kafalılıkla, köylü kurnazlığı peşindeler. Öğretmeni pıstırmaya, sindirmeye çalışıyorlar. İşi mobbing noktasına kadar götüren, tehdit edenler bile var. Zam istemesin diye.

O zaman biraz da onların anlayacağı dilden konuşalım.
Artık yapılması gerekenleri, yani yapılacakları anlatalım.

Ankara'da Şubat ayı için, 21 kurumda, 35 öğretmen 247 tutanak hazırlandı.Öğretmenlerde defter fotoğrafları da mevcut. Ne hikmetse pilot bölgeden kurum tespit edemedik. Denetleyici olunca tabi...
Tahmin edebildiğiniz üzere hemen hemen hepsi grup dersi. İşin ilginç yanı, bu 21 kurumdan 3'ü, daha önce benzer bir durumdan ceza yemiş. Sonraki yaptırımları tahmin edersiniz.
Sadece 29 kurumdan 21'i nde çıktı. Çok geniş bir havuz da yok. Mart ayında çalışmalar devam edecek. Havuzu iki katına çıkarabilirsek yüzdeye vurabiliriz sanırım. Ama durum içler acısı. Mart ayı sonuna kadar bu kurumlar takip edilecek. Mevcut sistemini hala illegal yönden yürütmeye çalışanların tutanakları, bağlı oldukları ilçe memlere dilekçelerle birlikte kurumda çalışan öğretmenleri tarafından teslim edilecek.

Madem böyle bir şey var, neden şimdi teslim etmiyorlar diyenler olabilir. Tutanakları ileten arkadaşlar da hemen bildirilmesi taraftarı fakat 21 kurumda 800'ün üzerinde personel mevcut. Umarım bu uyarıları üzerine alınması gerekenler alır.

Gelelim maaşlara. Sizin yapmadığınız zamlar, dönüp dolaşıp yine sizde patlar. Kurum sahibinin kazandığı paradan size ne diyenler olmuştu. İş görüşmelerinde, sözleşme zamanlarında '' Hocam, durum kötü, doğru düzgün ödenek alamıyoruz ki size yansıtalım'' diyenler, idare edilmeyi, iyi niyet gösterilmesini bekleyenler, zam oranı yüksek olunca size ne, işinize bakın demeye başladı. Hakaret etmek istemiyorum da içimden neler geçiyor bir bilseniz. İki yüzlü olmayın. İnsanları, çalıştıkları yerlere düşman etmeyin. Bu tutanaklar sizin tavırlarınızdan dolayı tutuldu. Unutmayın, ummadık taş, baş yarar...

Sindirilmeye, susturulmaya çalışan öğretmenler de, yönetmelikleri, yasal yolları incelesin. Çoğu kurumda açık vardır. Eğitimci kimliğime yakışmaz demeyin, hakkınızı alın. Onlar illegal iş yapıyor diye siz suçlu olmazsınız. Bunu belgelendirip istifa ettiğinizde, tazminatınızı da alırsınız, sizi sindirmeye çalışmayacak kurum da bulursunuz.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR 06 Mar 2020 22:52 #2

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Agzina saglik hocam. Cok guzel demissin. Zaten kurum sahiplerinin cogu cogu cogu zaten esnafffffffffff........ tamamiyle cebini dusunen kurnaz tüccar. Ogretmenler de onlara bedavaya calisan marabalardir. Elbet bu kurdukları lanet olasi düzeni, devletimiz er gec fark edip cikacak. Nerdeyse adamlar bildigin cetelesmis durumda.

MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR 07 Mar 2020 04:37 #3

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Sn Obey,

Ne tutanağından, ne toplantısından, ne öğretmeninden bahsettiğinizi doğrusu ben hiç anlayamadım? Böyle bir çalışma mı var? Düzenli yapılan kamera denetimlerini mi kasdediyorsunuz? Pilot bölge dediğiniz nedir?

Bilmece gibi konuşmuşsunuz. Bu bahsettiklerinizin zamlarla ne ilgisi var? Açıkcası ben bu yıl zam yapmayacağım diyecek bir kurum olduğunu sanmıyorum. Ücretler zaten hali hazırda çok düşük kaldı. Muhakkak çalışanlara yansıyacaktır. Aksi halde kurumlar ellerinde personel tutamaz. Zaten yenisini bulmak çok zor.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR 07 Mar 2020 07:25 #4

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Sayın Barış ben anladığımı kısaca anlatayım. Kamuda öğretmen olduğunu söyleyen ama her ne hikmetse özeldeki maaşlara kafayı takmış bu arkadaş diyor ki;
Eğer Haksız kazanç sağlayan kurumlar, öğretmenlerine bu haksız kazançtan pay vermezse şimdiye kadar bu hırsızlığa göz yuman ve defter imzalayan öğretmenler artık göz yummayacakmış. Ama eğer paylarını alırlarsa susmaya devam edeceklermiş. Ne de olsa 800 kişi çalışıyormuş. Ha bir de mart ayına kadar süre vermişler bu kurumlara.
YATACAK YERİNİZ YOK.

MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR 07 Mar 2020 09:12 #5

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Gerçekten anlamlandıramadım.

Bu yazıda ki maksadı,amacı,ereği anlayamadım.

Anladığım yanlış olabilir elbette;

Kamuda özel eğitim öğretmeni olarak Ankara da görev yapan biri kurumlar hakkında santaj vari bir yazı yazıyor.

Elimizde şu kadar kurum hakkında bilgi var.Belge var.Şöyle yapmazsanız şöyle olur diyor.

Üstelik DENETLEYİCİ imiş.

Bunlar şayet doğru ise,yapmanız gereken buradan tehdit etmek değildir.Derhal elinizdeki belgeleri yetkililere vermektir.

Bu mobbing uygulayan kurum sahiplerini de çok merak ediyorum.Ülkede yüzlerce kurum öğretmen arıyor. Birileri sürekli öğretmenlere mobbing uyguluyor!
Bir türlü anlamlandıramıyorum.

Bir DENETLEYİCİNİZİN bu yazısını görüp dikkate alırsınız,umarım Sayın MEB yetkilileri.Her açıdan.

Bir suça İtiraz etmeyen, karşı koymayan herkes suç ortağıdır.
Stefan Zweig
Son Düzenleme: 07 Mar 2020 09:17 yazan tartanc.

MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR 07 Mar 2020 10:11 #6

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Algı bakımından kıt komisyoncu. Mart ayı sonuna kadar takip edilecek denilen konu haksız faturalandırmayla ilgili. Şimdi verilmiyorsa belgeler, herhangi bir soruşturma sürecinde ödenek kesintisi olursa 800 kişinin mağdur olacağındandır. İllegal işlere devam edilmesin diyoruz. Kıt algınla seni aşan yorumlarda bulunmamanı söylemiştim daha önce sana.

Sn tartanç. Denetleyici olarak bahsettiğim merciyi anlamadınız sanırım. Ankara'da sadece Çankaya bölgesi müfettişler tarafından doğru düzgün denetlendi. Orada illegal işler yapıldığına yönelik öğretmenlerden bir şikayet olmadı. Bahsettiğim durum bu. Denetleyici olunca, bakanlık takip edince, işler doğru, etik yapılabiliyormuş. Anlamayıp güzel uydurmuşsunuz. Yaşınıza veriyorum. Şöyle yapmazsanız şöyle olur evet. İllegal şekilde faturalandırmaya devam ederseniz mart sonunda bu kurumlar şikayet edilecek. Bu durumun maaşlarla ya da başka bir şeyle alakası yok.

Maaşlar konusunda da sn barış. İyi niyetli bakıyorsunuz. Beğenmiyorsanız ayrılabilirsiniz diyerek istifayı kabul etmeyen kurumlar var.
Ders sayını arttırırım zam istersen diyen kurumlar var.
6 gün açarım diyen kurumlar var. Öğretmeni sindirmek için her yolu deneyen kurumlar var.

2 ayrı konudan bahsettim. Genelleme olmasın kurumlar şöyle yapıyor böyle yapıyor dememek için kötü niyetliler olduğundan bahsettim. Tutup bunu zam vermiyorsanız tutanaklar teslim edilecek yönüne çekmenizdeki amaç ne ? Zam vermeyin arkadaşım. Vermiyorsanız istifa sürecinde zorluk çıkarmayın. İllegal faturalandırma yapmayın. Zam verseniz de vermeseniz de bu illegal faturalandırmaya devam edenler, aynı zihniyetle devam ederse şikayet edilecek.

Siz neden gerildiniz bu kadar? Tutanaklar bildirildiğinde basına yansır diye mi?
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR 07 Mar 2020 10:21 #7

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Obey yazan:
Bu tutanaklar sizin tavırlarınızdan dolayı tutuldu. Unutmayın, ummadık taş, baş yarar...
.

Önce yazdığını oku. Bu konuları pazartesi savcılığa vermezsen " BAŞ ŞEREFSİZ " sensin. İşsiz kalma korkusuyla mı hırsızlığa ortak oldunuz? Namussuzlar.
Son Düzenleme: 07 Mar 2020 10:22 yazan cemkilinc.

MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR 07 Mar 2020 10:22 #8

• yayla06
  • yayla06 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 42
  • Teşekkür Sayısı: 9
  • Başarı: 0
Obey yazan:
Geldik o beklenilen aya.

Ankara'da Şubat ayı için, 21 kurumda, 35 öğretmen 247 tutanak hazırlandı.Öğretmenlerde defter fotoğrafları da mevcut. Ne hikmetse pilot bölgeden kurum tespit edemedik. Denetleyici olunca tabi...
Tahmin edebildiğiniz üzere hemen hemen hepsi grup dersi. İşin ilginç yanı, bu 21 kurumdan 3'ü, daha önce benzer bir durumdan ceza yemiş. Sonraki yaptırımları tahmin edersiniz.
Sadece 29 kurumdan 21'i nde çıktı. Çok geniş bir havuz da yok. Mart ayında çalışmalar devam edecek. Havuzu iki katına çıkarabilirsek yüzdeye vurabiliriz sanırım. Ama durum içler acısı. Mart ayı sonuna kadar bu kurumlar takip edilecek. Mevcut sistemini hala illegal yönden yürütmeye çalışanların tutanakları, bağlı oldukları ilçe memlere dilekçelerle birlikte kurumda çalışan öğretmenleri tarafından teslim edilecek.

Madem böyle bir şey var, neden şimdi teslim etmiyorlar diyenler olabilir. Tutanakları ileten arkadaşlar da hemen bildirilmesi taraftarı fakat 21 kurumda 800'ün üzerinde personel mevcut. Umarım bu uyarıları üzerine alınması gerekenler alır.

Konu başlığı MART AYINDA ÖDENEN MAAŞLAR

Başlık altında yazılanlar özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin kamera sistemleriyle ilgili yapılan denetimler. Anladığım kadarıyla devlet memuru olan ve denetim yapan bu arkadaş veya denetim yapanlardan nasıl elde ettiyse bilgileri alıp burada paylaşıyor. Yine anladığım kadarıyla ellerinde illegal işler yapıldığına dair tutanaklar var ve gerekli mercilere verilmiyor. Bir form sitesinden tehdit söylemleri ile devam ederse verilecek deniyor.
SEN KİMSİN. Ben de burada yazdıklarınızı savcılığa suç duyurusu olarak vereceğim bakalım neymiş o tutanaklar.

VARSA İLLEGAL İŞLER SUÇLULARI CEZASINI ÇEKSİN. SAKLANMASIN
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc
Sayfa oluşturma zamanı: 0.343 saniye
Sistem Kunena Forum