Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: GARANTİ ÜCRET

GARANTİ ÜCRET 13 May 2020 00:39 #73

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Aynen öyle ama bizi kaydeye alan yok...ve bizim sektör de artik bu şekilde başlarsa can çekişir halde oluruz...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

GARANTİ ÜCRET 14 May 2020 18:54 #74

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Dernek bir taraftan federasyon bir taraftan avans mevzuunda mesaj yayınlıyor. Ben önce ben başardım deme kavgası . Gene söylüyorum belirsiz bir süreç bekliyor merkezleri avans geçici bir çözüm. Süreç ve süre belli olsa amenna .

Not düşmek için yazayim. Bu salgın uzayacak , kurumlar daha fazla süre kapalı kalırsa o zaman birbirlerini suçlamaya başlarlar sen çıkardın avansı diye.

Tek gerçekçi çözüm makul bir garanti ücrettir.

GARANTİ ÜCRET 15 May 2020 01:49 #75

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Tamam... garanti ücret olsun o zaman. :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

GARANTİ ÜCRET 16 May 2020 16:47 #76

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
barisltd yazan:
Tamam... garanti ücret olsun o zaman. :)

Kedi tırmalamıyor artık uslanmış :)
Su akar yolunu bulur..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

GARANTİ ÜCRET 16 May 2020 23:05 #77

• gezenti
  • Altın Uye
Süreç zor daha da zor olacak. Keşke güzel şeyler de yazabilsek. Dün şikayetçi olduğumuz pek çok konu pandemi ile yerini bambaşka sorunlara bıraktı. Her şeyden önce devamlılığımız olacak mı? Ne zaman olacak? Nasıl olacak? Pek çok soru çoğumuzun aklından geçiyor. Cevaplarını bulamadığımız ama çeşitli tahminlerde bulunduğumuz.

60 günlük sürede rehabilitasyon merkezlerine dönük elle tutulur tek açıklama özel eğitim rehberlik hizmetleri genel müdürlüğünün teklifi ve bakan onayı ile geldi. Rapor sürelerinin 6 ay uzatılması. Yazıdan anladığım rehabilitasyon merkezlerini düşünmekten çok RAM ları, çalışanlarını, rapor alan bireyleri ve ailelerini düşünen bir iş olduğu. Olsun yazının bir yerlerinde biz de varız (…..Bu nedenle söz konusu bireylerin olası bulaş riskinin azaltılması ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinden faydalanan bireylerin olası mağduriyetlerinin engellenmesi amacıyla, rehberlik ve araştırma merkezlerince düzenlenmiş olan özel eğitim değerlendirme kurulu raporlarından……)

Rehabilitasyon merkezlerinin mağduriyetini düşünen yok bizden başka. Biz hem içerden (bir kısım kurucular, dernekler, bir kısım öğretmenlerimiz) hem dışarıdan (Maliye, MEB, iş bilmez şube müdürleri, şefler, memurlar, müfettişler, Ucuz haber peşinde koşan medya –zaman zaman-) yaylım ateşine tutuluyoruz.
Raporların uzatılması yazısının giriş kısmı dikkatinizi çekmiştir. (Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerde enfeksiyon hastalıklarının daha ağır seyretme ihtimali bulunduğundan bu kişilerin mümkün olduğu kadar eğitim hizmeti sunucularına başvurularının azaltılması Koronavirüs hastalığı (COVİD-19) ile mücadelede önem arz etmektedir.)

Açılıştan itibaren yaşayacağımız sorunlarda var. (Hepsi tahminimdir) Muhtemeldir ki grup eğitimleri kalkacak. Aynı anda kurumda bulunabilecek öğrenci sayısı (kontenjan üzerinden ve/veya sınıf sayısı üzerinden yarıya düşecek. Bu olmasa bile servislerde aynı andaki öğrenci sayısı azaltılacak. Belki haftasonu yasağı getirilecek. Çalışma saatleri azaltılacak. Kesinlikle hijyen sağlanması için tedbir alınması istenecek ilave ekonomik maliyet demek.

Tüm bunların yanında ailelerin tavrı en belirleyici olanı olacak. Kurum sahibi olan bir arkadaşımla yaklaşık 4 günlük çalışma ile velilerimize 5 soru yönelttik cevapları ile beraber aşağıya özetlemeye çalıştım. (2 kurumdan toplam 86 veli ile telefonla görüşüldü)

Yaz dönemi kurumlar açılsın mı? 58 evet, 28 hayır %67 olumlu
Kurumlar açılırsa yaz dönemi devam eder misiniz? 48 evet, 38 hayır ( yazlık/köy/tatil sonrası diyenler hayır olarak değerlendirildi) %55 olumlu
Grup eğitimlerine katılır mısınız? 15 evet 71 hayır. %17 olumlu
Servis kullanır mısınız? 23 evet 63 hayır. %26 olumlu
Telafi eğitimleri dahil haftada 2-3 defa gelir misiniz? 35 evet 51 hayır. %40 olumlu. Yüzdeler yaklaşıktır.

Öncelikle bu bilimsel bir çalışma değil. Sadece nereye gidiyoruz sorusuna kendimizce bulmaya çalıştığımız sorulardan yola çıktık. Her tür eleştiri başımız üstüne. Daha farklı sorular da olabilirdi. Türkiye genellemesi yapılamaz. İstanbul un 2 ayrı ilçesine devam eden farklı sosyo ekonomik statüdeki ailelerle görüşüldü. Kurumlara kayıtlı tüm veliler aranmadı rastgele sıra numaraları seçildi. (A kurumunun sıra numaralarını B kurumu söyledi) Hiçbir sınıflama yapılmadı (Eğitim düzeyi gelir vb)

Yanisi bizi çok daha zor bir süreç bekliyor. En azından bu iki kurumu. Açıldıktan sonra bu tablo işle karşılaşma durumunda ne yaparız diye konuştuk. Kötü tabloda sizin izleyeceğiniz yol ne olur? tabi bu arada dilerim ki yazın açılıp sonbahar döneminde tekrar zorunlu bir tatil olmaz. Benzer çalışmayı buradaki diğer arkadaşların da yapması –farklı il ve bölgeler- daha net bir tablo çıkaracaktır diye düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, rassmuss

GARANTİ ÜCRET 17 May 2020 01:30 #78

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
Güzel çalışma... Teşekkürler.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

GARANTİ ÜCRET 17 May 2020 03:56 #79

• gezenti
  • Altın Uye
sayın barış biliyorum daha önce de defalarca kez anlattınız, anlattık. bu sistem doğru bir sistem değil. keyfe keder ders iptal eden velilerin yükünü kime yükleyeceğiz diye. dersini verdik saatini tutturamadık ödemesini alamadık. çocuk okulda gözüküyor diye sistem kabul etmedi. sistem kabul etti kamera kontrolcü kabul etmedi. 10 dk geçmiş ders verilmez diye. yazıldı paylaşıldı sorunlar. yüzde yüz kamera uyumu olsa bile eğitim içeriği ne olacak dedik. kimse umursamadı. hatta siz topla getir aç çizgi film benzetmesi yapmıştınız galiba.

bugün eski sorunlara yenileri de eklenecek. 100 öğrencili bir kurumun en iyimser rakamla 20 öğrencisi salgın nedeni ile devam etmezse bir süre sonra %20 personel azaltmak zorunda kalmayacak mıyız? devam edenin saati tutmayacak, yaz tatili, köy tatili, kar tatili olacak üstüne olası pandemi tatili eklenecek belki haftasonu yasağı olacak eninde sonunda bu raporların yenilenmesinde yığılmalar olacak falan filan. diğer taraftan bir kısım veli -ekonomik durumu iyi olan- daha stabil olduğunu düşündüğü danışmanlık merkezlerine, evde özel derse yönelecektir diye düşünüyorum. nihayetinde kurumları çok zor bir dönem bekliyor. bu süreçte en azından avans meselesi kısa vadede çözüm olabilir. ama en kötüsünü neden düşünmüyoruz ? 1 temmuz başladık %20-30 fire ile ağustos eylül ekim devam ettik kasım ayı ara tatilinde bakanlık süreyi 1 aya uzatırsa tekrar mı avansa başvuracağız ? ya da başka bir salgın, olağanüstü bir durum oldu belirsiz bir şekilde bekleyecek miyiz? bakın 2 ay oldu sessizce bekledik. artık sesimizi yükseltme bizde varız deme zamanı değil mi? ilk başlarda hepimizin tek derdi sağlık olsundu. ama ekonomi olmayınca sağlık ta geride kaldı.

kendi adıma ne koşulda olursa olsun avans kullanmayı istemiyorum/ düşünmüyorum umarım kullanmak zorunda kalmam.
Avansla ilgili bir sorum var: Maliye Bakanlığı avans alan kurumların kçö başvuruları iptal edilecek ve personeline maaş ödeyecek şartına bağlanırsa kaç kurum avans alır ? maliye bakanlığı şartsız avans verir mi bu süreçte ? bunları çok kısa sürede öğreneceğiz.

MEB KAPATMAZ BİZİ. tek tek kapatma noktasına geliriz yakında. o zaman muhatabımız il/ilçe müdürlüklerindeki memurlar olur. hep beraber bir dilekçeye atacağımız imza etrafında hareket edersek muhatabımız sayın bakan olur. buna da öncülük edecek olan pek çok işini eleştirdiğimiz dernek, federasyon olmalıdır. kayıkçı kavgasını bırakıp bir an önce olası tüm senaryolara göre hareket edilmelidir. ha böyle bir platform etrafında kurumlara ulaşılırsa derneklere gerek kalmaz zaten.

bugün zorunlu tatilin bir daha olmayacağını varsayarsak avans iş görebilir ama olası zorunlu tatiller için garanti ücret konusunda ilgililerin kulağına kar suyu kaçırma zamanı da gelmiştir.

GARANTİ ÜCRET 18 May 2020 00:21 #80

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
gezenti yazan:
Avansla ilgili bir sorum var: Maliye Bakanlığı avans alan kurumların kçö başvuruları iptal edilecek ve personeline maaş ödeyecek şartına bağlanırsa kaç kurum avans alır ? maliye bakanlığı şartsız avans verir mi bu süreçte ? bunları çok kısa sürede öğreneceğiz.

Avansı KÇÖ şartına bağlayamazlar. KÇÖ'nün tek şartı işyerinin çalışmaması. MEB bize hibe değil, borç veriyor. (Tabi verirse) Ben bu parayı verdim, sen personele maaş öde deme hakkı olmaz. Ha, parayı geri istemeyecekse eyvallah. O zaman olur.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.334 saniye
Sistem Kunena Forum