Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: GARANTİ ÜCRET

GARANTİ ÜCRET 18 May 2020 03:28 #81

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Umarım dediğiniz gibi olur ama ben ciddi bir şarta bağlanacağını düşünüyorum.

Diğer taraftan sonbaharda 2. Dalga olabilir diyor DSÖ . Bu, gördüğümüz ışıktan sonra başka bir tünelin içine gireceğiz anlamına da gelebilir. Sonrası kış olduğu için daha uzun bir tünel olabilir.
Bakan in özel eğitime dönük açıklamaları da vardı bugün. Bize dair birşey çıkmaz kanaatindeyim. Satır aralarında devlet okullarına dönük
online çalışmalar olduğu - ozelegitimdeyim uygulaması gibi- var zaten. Sesimiz cılız çıkıyor cılız sesimizde bir parça kırıntı istiyor. Özel hastaneler derneği başkanı vardı 1 ay kadar önce tvlerde. İzlemiştir herkes. 2 gün tvlerde bağırdı istediğini aldı. Maalesef sektör olamadık. Günü kurtarma ve verilene razı olma mantığı ile geldik bugünlere. elimiz önümüzde taleplendik hep. Hal böyle olunca elimiz önümüzde bekliyoruz ne verecekler diye. Vermeselerde ne yapacağımızı bilmiyoruz.

herkese kolaylıklar.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

GARANTİ ÜCRET 26 May 2020 21:20 #82

• gezenti
  • Altın Uye
Bakanın son açıklamaları ışığında - Eylül ayında yüzyüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek- rehabilitasyon merkezlerinin de içinde bulunduğu yüzyüze eğitim veren tüm özel kurumlara bir açıklama yapılmalıdır. Dernek ve federasyon bu yönlü girişimde bulunmalıdır. Elimizde bir pusula olmaksızın sürüklenip duruyoruz okyanusta . Avans dalgalara dayanabildigimiz ölçüde bir şamandıra olur, karaya ne zaman çıkacağımızı bilsek geçici bir kurtuluştur. Sonbaharda süresi belirlenecek yüzyüze eğitimde bizim ne olacağımız havada. Kalkmış birileri tarihler atıyor, dosyalar yayınlıyor genel müdürlük antetli. Kurumlarımız çalışanlarımız ogrencilerimiz bizler belirsiz bir süreç içinde debelenip duruyoruz. Bundan sonra eskisi gibi olmayacak tamam. Peki nasıl olacak birilerinin açıklama yapmasını beklersen zannımca çok bekleriz. Birilirini açıklama yapmaya zorlamaliyiz. Tekrar hatırlatıyorum geç olmadan 2650 kurum adına aklıselim bir aciklamayla/ dilekçeyle harekete geçilmeli genel müdürlük açıklama yapmaya zorlanmalidir. Garanti ücret en büyük talep olmalıdır.

GARANTİ ÜCRET 27 May 2020 00:15 #83

• gezenti
  • Altın Uye
Bakan diyorki Eylül ayında yüzyüze eğitimin kaç hafta olacağını belirleyeceğiz bu demek oluyor ki zorunlu tatiller uzayacak.

Görüyorum ki bu kimsenin umurunda değil

www.aa.com...k/1852923#

GARANTİ ÜCRET 27 May 2020 00:20 #84

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
gezenti yazan:
Bakan diyorki Eylül ayında yüzyüze eğitimin kaç hafta olacağını belirleyeceğiz bu demek oluyor ki zorunlu tatiller uzayacak.

Görüyorum ki bu kimsenin umurunda değil

www.aa.com...k/1852923#

Eylulden once acmak zaten intihar olur kurumlari
Ben eylulden once acilmasin diyorum

GARANTİ ÜCRET 27 May 2020 01:04 #85

• gezenti
  • Altın Uye
Eylül veya yarın açılsa ne farkeder. Eylül de okullar açıldiktan sonra süre yi belirleyeceğiz demek tekrar uzaktan eğitime geceriz demektir. Diğer kurumları yine kapatırız demektir. Merkezleri kapatırız demektir. Açılmadan kapatma - zorunlu olarak- düşünülüyor demektir. Rehabilitasyon merkezlerinin hiçbir planı yok boşa tartışmak dışında kayıkçı kavgası dışında
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Hisar hulya

GARANTİ ÜCRET 10 Haz 2020 22:03 #86

• gezenti
  • Altın Uye
Bu başlık altına daha öncede yazdığım bazı yazılardan örnekler. Bugün velilerimizi aradık haftaya program için. gelirim çocuğumu getiririm diyen 4 te 1 .

ağlaşarak, yalvararak bakanlıktan birsey beklemeyelim. Geç olmadan kurucuları, öğretmenleri ve aileleri de kapsayan bir eylem süreci başlamalı kanaatindeyim.

……KAPATIN GİTSİN yerinde ve haklı bir çığlık ancak devlet kapatır mı? hiç sanmıyorum. ama bizler bir araya gelip veya dernekler üzerinden ortak hareketle kapatma dilekçesi verebiliriz. öbür türlü bakanlık ölü balık taklidi yapmaya devam edecek. ne kadar erken o kadar hızlı sonuç getirir.
diğer taraftan bilim insanları bu işin 24 aya kadar uzayabileceğini söylüyor. yaz döneminde hafifler sonbahar ve kış ayları 2. 3. dalga olabilir gibi normal hayata geçiş için toplumun %60-70 i geçirmeli deniyor. bu şu anlama gelebilir mi? sonuçta bir yerde devam edecek sistem. okullar ve kapanan yerler açılacak falan. ama belli periyodlarda kapatmalar olur tahminimce belki okul tatilleri değişecek, restoranların masa mesafeleri artacak bizim için muhtemelen grup eğitimleri kalkacak falan.
bu süreç avansla krediyle dönmez. tıpkı garanti ücret ödenen köprüler, şehir hastaneleri, otoyollar, tüneller, havaalanları gibi bir kurumun asgari çarkını döndürecek sayıda öğrenci için garanti ücret talep edilmelidir. 50 öğrenci mesela. il il de olabilir kirası ve diğer giderleri yüksek iller için (büyükşehirler) ayrı bir sayı diğer iller için daha az sayıda öğrenci için garanti ücret.
yoksa teker teker kimseye sorun çıkarmadan sessiz sedasız biz kapatmak zorunda kalacağız…..

………bugün eski sorunlara yenileri de eklenecek. 100 öğrencili bir kurumun en iyimser rakamla 20 öğrencisi salgın nedeni ile devam etmezse bir süre sonra %20 personel azaltmak zorunda kalmayacak mıyız? devam edenin saati tutmayacak, yaz tatili, köy tatili, kar tatili olacak üstüne olası pandemi tatili eklenecek belki haftasonu yasağı olacak eninde sonunda bu raporların yenilenmesinde yığılmalar olacak falan filan. diğer taraftan bir kısım veli -ekonomik durumu iyi olan- daha stabil olduğunu düşündüğü danışmanlık merkezlerine, evde özel derse yönelecektir diye düşünüyorum. nihayetinde kurumları çok zor bir dönem bekliyor. bu süreçte en azından avans meselesi kısa vadede çözüm olabilir. ama en kötüsünü neden düşünmüyoruz ? 1 temmuz başladık %20-30 fire ile ağustos eylül ekim devam ettik kasım ayı ara tatilinde bakanlık süreyi 1 aya uzatırsa tekrar mı avansa başvuracağız ? ya da başka bir salgın, olağanüstü bir durum oldu belirsiz bir şekilde bekleyecek miyiz? bakın 2 ay oldu sessizce bekledik. artık sesimizi yükseltme bizde varız deme zamanı değil mi? ilk başlarda hepimizin tek derdi sağlık olsundu. ama ekonomi olmayınca sağlık ta geride kaldı………….
……ben gerçekten niye şaşırdığınıza şaşırıyorum. ne bekliyordunuz ki. en temel kural hocam ağlamayana meme vermezler. daha önce de yazdım hak verilmez alınır. dernekler mi? kayıkçı kavgasında onlar. zaten avans bana göre bu işe mum dikmektir. ilerideki olası süreçleri öngörmeyen hiç bir çözüm kalıcı olamaz . bugün bana ulaşan bir mesajda başlama önerilerini gördüm. daha önce yazdığım gibi grup eğitimi yok. servis yarıya düşüyor. aynı anda kurum kapasitesinin yarısı, seanslar arası süre vb. bunları kabul ederek başlamak başka bir intihar değil mi? bu kez gelir yarıdan da fazla düşecek ama dışardan bakan "siz çalışıyorsunuz gene para basmaya !!! başladınız" diyecek. bina sahibinize durumu anlatamazsınız. çalışanlarımız, sgk ları falan falan tek çözüm makul bir garanti ücrettir. daha fazla gecikmeden 2 dernek kavgayı bırakmalı tüm kurumları üye olsun olmasın bu ses çıkarmaya davet etmelidir. yoksa dayanan dayanır kalan sağlar bizimdir…….
……MEB KAPATMAZ BİZİ. tek tek kapatma noktasına geliriz yakında. o zaman muhatabımız il/ilçe müdürlüklerindeki memurlar olur. hep beraber bir dilekçeye atacağımız imza etrafında hareket edersek muhatabımız sayın bakan olur. buna da öncülük edecek olan pek çok işini eleştirdiğimiz dernek, federasyon olmalıdır. kayıkçı kavgasını bırakıp bir an önce olası tüm senaryolara göre hareket edilmelidir. ha böyle bir platform etrafında kurumlara ulaşılırsa derneklere gerek kalmaz zaten……….
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: onurrr, Hisar hulya

GARANTİ ÜCRET 11 Haz 2020 22:14 #87

• gezenti
  • Altın Uye
Ağlasmanin kimseye faydası yok. Tek başıma ses getireceğini inansam hemen kapatalım dilekçesini yazarım. Birlikteysek sesimiz gür çıkar herkes duyar. Süreç herkesin tahmin ettiği gibi yeni zorunlu tatillerle devam edebilir. Bakan uzaktan eğitimin yeni dönemde de devam edeceğini söyledi. Bu biz zorunlu tatillerle hazırız demektir. Bizi düşünen kimse olmayacak yine. Kendimizi güçlü bir sesle hatirlatmaliyiz. Benim ailelerim yüzde 25 oranda devam edeceğini söylüyor. Başka bir arkadasimin kurumunda devam oranı zorlayarak yüzde 60 larda . Maske nedeniyle kamera denetiminin olamamasına güveniyor çoğunluk anladığım kadarıyla. Başka bir şey gelmiyor aklıma !!! Durum net bizi görmeyen bakanlık biz tepki vermezsek bundan sonra da görmeyecek. Neyi bekliyoruz !! Godot gelmeyecek oyunun sonunu biliyoruz. Bizi öğretmenlerimizi öğrencilerimizi kurtaracak olan yine bizim girişimlerimiz gerekirse eylemlerimiz olmalıdır. Yoksa aynı yolu yürüyüp farklı bir sonuç mu bekliyoruz pandeminin ilk haftalarinda özel hastaneler ekonomik güçlerini de kullanarak Tv lerde bağırdı devlet gelsin el koysun biz böyle donduremeyiz diye 1 hafta içinde istediklerini aldılar. Biz o süreçleri derneklerin iyi niyetli girişimleri ile diyelim boşa harcadık. Bu işin sonrası var. Sonrasını bırakalım bugünü var. Var mı önerisi olan %25 devam için -bir o kadarda taitile giden var aslında pandemi nedeni ile ara veren %50 gibi- ne yapayım. Öğretmenimimi çıkarayım işten. Siz ne yapacaksınız önerisi olan var mı. Yoksa sizin öğrenci aileleri koronayı takmıyor mu yada maskeleme mi olacak sizde.....

GARANTİ ÜCRET 12 Haz 2020 22:41 #88

• gezenti
  • Altın Uye
Koyun can derdinde kasap et derdinde misali ne yapacağımızı bilemediğimiz bu ortamda federasyonun bina aldığı konuşuluyor. Hayırlısı olsun. Sektörün tamda ihtiyacı olan şey karşılandı.yarin o federasyonlara derneklere aidat ödeyemeyince icrada yollarlar kurumlara!

Ne yapacağız?
Avansa basvuralim bir daha. Belki biraz daha sıkı iliklersek önümüzü acırlar bize.
Ne yapacağız?
Hibe falan diyelim kısık sesimizi biraz yükselterek. Belki duyan olur.
Ne yapacağız?
Raporlar diyelim süresini falan bir kaç ay daha uzattık mı demeyin keyfimize.

Ne yapmalıyız?
Kaybedecek neyimiz kaldı ki? Her kurum kurucusu 10 velisi 10 öğretmeni dilekçe hakkımızı kullanalim . KAPATIYORUZ DİYELİM. Anahtarları yollayalım bakanlığa

Al atını sen yap tımarını diyelim. ( Teşbihte hata olmaz)

Boşa beklemeyelim gelmiyor gelmeyecek
dünya tarihinin tecrübesi ile sabit.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: onurrr
Sayfa oluşturma zamanı: 0.299 saniye
Sistem Kunena Forum