Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: GARANTİ ÜCRET

GARANTİ ÜCRET 03 May 2020 23:12 #9

• zulfikarOTI
  • zulfikarOTI Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 6
  • Teşekkür Sayısı: 8
  • Başarı: -1
waramiral yazan:
Garanti ücret elbette sektörü kurtaracak en büyük çözümlerden biridir. Fakat daha avans bile vermeyi geciktiren birçok eksiklikleri defalarca belirtilip düzenlenmesi konusunda bu kadar hantal davranan bir MEB ile o hayalden öte değil. Maalesef

Avans sistemi bence kurumları daha zor durumlara sokacak. Borç aldığın bir parayı personele ya karşılıksız yada borç vereceksin. Karşılıksız versen salgın sonrası süreçte (devamsızlık rapor ram vs problemleri yüzünden) borçları telafi etmen belki yılları bulacak. Aldığın şekilde avans olarak versen hemen adın kan emiciye çıkacak yine en iyi senaryoda. Bilemiyorum Allah yardım etsin ama bence bu sektöre yapılan her yatırım yanlıştır zarardan başka bişey getirmez. İnşallah devlet kurumları kapatır veya desteği keser de herkes rahatlar. Ve en önemlisi umarım biz yolumuza bakarken devlet bu garip çocuklara bizden kat be kat kaliteli bir hizmet sunar yoksa çok yazık olacak o meleklere..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

GARANTİ ÜCRET 03 May 2020 23:57 #10

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Aynen artık bir kurucu olarak kurumların kolay kolay her sektör gibi ,salgından sonra ayakta durması çok zorlu olacağına inanıyorum.Bunun içinde şahsi olrak 20 yıla yakındır içinde bulunduğum sektörün de artik içinden çıkılabilir, bir pozisyonda olmadığına kanaat getirmekteyim.

GARANTİ ÜCRET 04 May 2020 21:29 #11

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
bakanlık kurumlara ölümü gösterip dernekleri sıtmaya razı etmiştir. ama dilerim yanılan ben olurum. dilerim bu hastalık uzamaz. dilerim sayın cumhurbaşkanının açıkladığı gibi temmuz ayına kadar normalleşme süreci tamamlanır. yine dilerim ki sayın cumhurbaşkanının dediği gibi işler ters giderse önlemleri şiddetlendirmek durumunda kalınmaz. olası önlemlerin artırılması durumunda özerkder veya federasyonunun önerileri nelerdir acaba ? A, B, C planları/önerileri var mıdır? yoksa Allah muhafaza önlemler artırılınca mı düşünülecektir. sürecin kısa olması ve tekrarlanması durumunda avans ve/veya kredi mantıklı olabilir, bugünün sorunlarını çözer. aksi durumda 2650 kurum 60 bin çalışan 400 bin öğrenci belirsizliğin içinde debelenmeye devam edeceğiz. son olarak böylesi belirsiz bir süreçte avans başarı değil kocaman bir fiyaskodur. ha süreç uzamaz herşey yoluna girerse alkışlanacaktır. ama süreç uzarsa -ki yine sayın cumhurbaşkanının dediği gibi hiç bir şey eskisi gibi olmayacak- o zaman hem bugün alınan avanslar hemde o zaman alınmak zorunda kalınacak avanslar gelir bizi tırmalar.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sizgin

GARANTİ ÜCRET 05 May 2020 03:21 #12

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
gezenti yazan:
bakanlık kurumlara ölümü gösterip dernekleri sıtmaya razı etmiştir. ama dilerim yanılan ben olurum. dilerim bu hastalık uzamaz. dilerim sayın cumhurbaşkanının açıkladığı gibi temmuz ayına kadar normalleşme süreci tamamlanır. yine dilerim ki sayın cumhurbaşkanının dediği gibi işler ters giderse önlemleri şiddetlendirmek durumunda kalınmaz. olası önlemlerin artırılması durumunda özerkder veya federasyonunun önerileri nelerdir acaba ? A, B, C planları/önerileri var mıdır? yoksa Allah muhafaza önlemler artırılınca mı düşünülecektir. sürecin kısa olması ve tekrarlanması durumunda avans ve/veya kredi mantıklı olabilir, bugünün sorunlarını çözer. aksi durumda 2650 kurum 60 bin çalışan 400 bin öğrenci belirsizliğin içinde debelenmeye devam edeceğiz. son olarak böylesi belirsiz bir süreçte avans başarı değil kocaman bir fiyaskodur. ha süreç uzamaz herşey yoluna girerse alkışlanacaktır. ama süreç uzarsa -ki yine sayın cumhurbaşkanının dediği gibi hiç bir şey eskisi gibi olmayacak- o zaman hem bugün alınan avanslar hemde o zaman alınmak zorunda kalınacak avanslar gelir bizi tırmalar.

Başından sonuna kadar haklısınız. Avans günü kurtarmaktır. Bu sadece tahmin edilen günü kurtarmaktır. Bizler yatırımcıyız ve kamu adına işleri yürütmekteyiz. Para bulma sorunumuz yok. Nakitidr ihtiyaçlarımızı bir şekilde karşılarız elbet. Burada asıl sorun kamu adına iş yükünü alan kırumlarımızın iş garantisidir. Herşeyimiz kamunun istediği standartlara göre hazırlanmıştır, faaliyet yürütemem gerekçemiz bizlerden kaynaklanmıyorsa neden mağdur biz oluyoruz? Kamuda görevli tüm personeller süreçten etkilenmemişse bizler neden etkileniyoruz? Market bu süreçte ürününe serbest piyasa ekonomisi diye fiyat arttırımı yapabiliyorken bizim fiyatlamamızın kamunun elinde olması dahi ciddi bir çıkmaz değil mi?
Yol şirketleri kamu adına güvence alırken ,geçiş güvencesi ve teminatı verilirken bizler neden ortada bırakılıyoruz?
Kamu yararı gözeten kurumlarız. Hal böyle iken avans verildikten sonra taksitlendirme şer belirlendikten sonra diyelim süreç uzadı, yine mi avans? 10 ay sürdü diyelim nasıl ödenecek? İş yapamadığımız 10 ayın kaybı borç verilen para ile mi karşılanmış olacak?
Peki bu süreçte hesapta olmayan yapacağımız ek tedbirler, belki de bizden istenecek ek tedbirler (dezenfekte etme, servisleri yarıya indirme v.s) kar marjlarımızı etkilemeyecek mi? Zar zor ayakta duran kurumları borçlandırdıktan sonra bir de kar marjlarını düşürerek neyi çözmüş olacağız?

Piyasasını belirleme dilimiz, olağan üstü durumlara göre her işletme gibi fiyat güncellemesi yapamadığımız bir iş yapıyoruz. Bence asıl konuşmamı gereken mesele sizin de dediğimiz gibi iş güvencesi olması gerekiyor.
Ben açıkçası bu süreçte kamunun bizim penceremizden baktığımızda sınıfta kaldığını gördüm. Ne haliniz varsa görün dendi. İşletmecilerin evi, çoluğu çocuğu, geçimi, kirası, kredisi hiçbir şeyi göz önüne alınmadı.
Anahtar bırakmanın zamanı geldi, hem personeller de zaten devlet kurumları satın alsın diyorlardı. İşte fırsat, ben tüm personeller ile birlikte biz yapamıyoruz, kamu 60.000 personelin özlük hakkını istediği şartlarda iyileştirsşn, kurumlarımızı da bilirkişi ile satın alsın. Biz de kurtulalım bakanlıkta kurtuluşun personeller de rahatlasın. Nedir bu arkadaş, personel düşman, kamu düşman, aileler düşman... Eee alın biz çekilelim ve mutlu bir tablo çizin.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: umut16

GARANTİ ÜCRET 05 May 2020 12:45 #13

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Facebook sayfalarında farklı yazılar yazıp, destek bulamayınca, ağlama duvarı olan foruma gelip içinizi dökmüşsünüz...

Neden alsın ki devlet kurumları?

Forumda kapatın gitsin diyenler de var. Kapatsın, desteği kessin, herkes mutlu işte.

Olur da böyle bir uygulamaya gidilirse, o kapatın gitsin diyenlerin yazacaklarını merak ediyorum... O günleri de görürüz elbet.

Kendi çıkarlarına ters durumları şikayet edeler, kendilerinden ne kadar şikayetçi olunduğunun hala farkında değiller.

Biraz da ''Biz nerede yanlış yapıyoruz?'' diyebilseniz keşke...
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

GARANTİ ÜCRET 05 May 2020 14:48 #14

• Kral06
  • Kral06 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 49
  • Başarı: -1
Orhan bey biz herşeye razıyız. Kimsenin de ağladığı ettiği yok devletin bizim kurumları satın alması gibi bir opsiyon da istemiyoruz. Destek kesilsin, kurumlar özel çalışmaya devam etsin. Sen devlette görevlisi ya 1 öğrenci için devlet 28 km yola araç göndersin sen de rahat rahat eğitimini ver paşam. Kurum sahiplerini merak etme %95 oranında 2. Hatta 3. Isı var herkesin. Kurum sahipleri girişimci ruhlu insanlardır sen kurum sahiplerini hiç düşünme. Tekrar söylüyorum eğer ki o çocukları 25-30 km yoldan devlet getirmezse sorumlusu devlet değil sen ve senin zihniyetindeki insanların vebalidir o bebelerin eğitim haklarının elinden alınması.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, Takipci

GARANTİ ÜCRET 05 May 2020 15:14 #15

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Obey yazan:
Olur da böyle bir uygulamaya gidilirse, o kapatın gitsin diyenlerin yazacaklarını merak ediyorum... O günleri de görürüz elbet.

Ben yeni değil, yıllardır ödemenin veliye fatura karşılığı yapılması gerektiğini söylüyorum. Yeni değil...

Artık ondan da vazgeçtim, ödeme falan yapmasınlar, devlet kendi yapsın. Biz aç kalmayız merak etmeyin. Nasılsa gelecek veli olur. 200-300 olmaz, 30-40 olur.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, tartanc

GARANTİ ÜCRET 05 May 2020 16:13 #16

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Kral06 yazan:
Orhan bey biz herşeye razıyız. Kimsenin de ağladığı ettiği yok devletin bizim kurumları satın alması gibi bir opsiyon da istemiyoruz. Destek kesilsin, kurumlar özel çalışmaya devam etsin. Sen devlette görevlisi ya 1 öğrenci için devlet 28 km yola araç göndersin sen de rahat rahat eğitimini ver paşam. Kurum sahiplerini merak etme %95 oranında 2. Hatta 3. Isı var herkesin. Kurum sahipleri girişimci ruhlu insanlardır sen kurum sahiplerini hiç düşünme. Tekrar söylüyorum eğer ki o çocukları 25-30 km yoldan devlet getirmezse sorumlusu devlet değil sen ve senin zihniyetindeki insanların vebalidir o bebelerin eğitim haklarının elinden alınması.

Bu söylediklerinizi, tüm kurumlar adına söylüyorsunuz sanırım. Bende aynı şekilde cevap vereyim o zaman ;

Vebali bu kadar düşünüyordunuz da, yıllarca,

-Gelmeyen öğrenciye neden fatura kestiniz?
-Öğretmenlerin sigorta primlerini neden asgari ücretten yatırdınız?
-Kurum kapalıyken (yıllık izin vs) neden fatura kesmeye devam ettiniz?

Bu işin sevabı, günahı şimdi mi aklınıza geliyor? Gelip burada ajitasyon yapmayın. Komik oluyor...

Yok doktor sizi odasından çıkarmış, yok siz sadece bir öğrenci kaybedermişsiniz... Bırakın bu ayakları. Yıllardır kendinizi akıllı sanıp, insanların aklıyla, iyi niyetiyle dalga geçer gibi at koşturdunuz. Durumun farkında değil misiniz ? İlla yüzünüze mi vurmak gerekiyor?

- Devlet çalıyorsun demiş, sana zerre güvenmiyorum demiş kamera taktırmış.
- Utanmadan hala çalıyorsun demiş, yüz tanıma için proje geliştirmeye başlamış.

Siz hala bu gerçekleri göz ardı edip, işin dramından nemalanmaya çalışıyorsunuz. Ayıp be!

Destek kesilirse sizin için daha iyi olacak sn Barış, bunun farkındayım. Yıllardır bu işin böyle devam etmemesi gerektiğini söylüyorsunuz, onu da anladım. Ama neden böyle devam etmemesi gerektiğini net olarak söyleyemiyorsunuz. Madalyonun diğer yüzünü de görüyorsunuz, ama bu durumdan hiç bahsetmiyorsunuz.

Dediğiniz şey, özelleşme rekabeti arttırır, rekabet kaliteyi arttırır, kalite eğitim niteliğini arttırır. Buraya kadar güzel de, eksik.

Bunlara ilave deseniz ki;

- Bu sektörde kötü niyetli insanlar var, eğitim umurlarında değil, illegal işler çeviriyorlar. Bu ve benzeri para düşkünlerinin sektörden silinmesi için özelleşme şart...

Bu lafın üzerine söylenebilecek söz yok. Yıllardır bu sektörün içinde, artık bu şekilde olmayacağının farkında, yaşamış, görmüş, vardır bir bildiği der, tek olumsuz eleştiri yapmam susarım. Ama kol kırılır yen içinde kalır mantığıyla, yok saydığınız problemler olduğu sürece, özelleşme hakkındaki düşünceleriniz samimi gelmiyor...
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.310 saniye
Sistem Kunena Forum