Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 100 Kurum aranıyor.

100 Kurum aranıyor. 17 Tem 2020 21:31 #33

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Üstü kapalı bir şekilde laf sokma çabaları falan filan. Yüzde elli bile gelse zaten telafilerle %100 u buluyor. Biraz araştırın. Devam orani %98 olan kurumlar var. Kimseyi töhmet altında bırakmadan yazalım.

Kurumlar devlete geçse - kaç defa söylendi ve soyledik- bu işi kat kat fazlasına maleder. Bunu göze almak istemez. Daha önce de son başbakan bu açıklamayı bizzat yaptı.

Bugün devlet desteği kesse yüzde doksan öğrenci gelemez. Şu ekonomik şartlarda bu ücret veliye verilse bir çoğu önce geçimine harcar. Bunu da bilmiyormuş gibi davranmayalim. Tecahül ü Arif e gerek yok.
Tabi bizim gibi küçükler hemen silinir ama büyüklere hava hoş! :)

Bence sn. Tartanc in bu fikri çok iyi. En azından bu yazı burada yayinlansa bir çok kişi altına imzasını atar nereye deniyorsa oraya postalar. Bazıları da ben biliyorum olmaz dediği için bazıları da hedef tahtası olmaktan korktuğunu söylemek istemeden ya da arastirilma riskinden korktuğu için karşıt görüş beyan edebilir. Buna halk arasinda ' bı korkusu ' deniyordu da ben de bı tecahül ü Arif yapayım bari.!
Arkadaşlar hedef tahtası olmaktan korkmayınız zaten hedefte bizden başkası yok ve farkındaysanız delik deşik olduk!
Delinmedik bı kulağımızın arkası kaldı.

Sert olduysa kusura bakmayın ama canı yananin sesi yanık çıkar!
Son Düzenleme: 17 Tem 2020 21:34 yazan waramiral.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

100 Kurum aranıyor. 17 Tem 2020 21:37 #34

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Benim yazdıklarımı kastediyorsanız üstü kapalı bir şey yazmadım gayet açık yazdım . Siz %50 devamsızlıkla , telafilerle kasanıza giren para aynı olduğu için mi devamsızlık problemim yok diyorsunuz ?

100 Kurum aranıyor. 17 Tem 2020 21:47 #35

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Hayır bu kurumumda 2 öğrencim gelmedi 12 sini ben ağustosta duruma bakıp Alaçam dedim 4 u geri gelmek istedi şuan da 5 ogrencine ders yazamıyorum.

100 Kurum aranıyor. 18 Tem 2020 00:10 #36

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Sayın Barış dediklerinize katılıyorum kamera ve bkds hakkındaki goruslerim esasen belli insanın olduğu heryerde her şeyin bir çaresi bulundu/bulunur!

Tek başımıza bir şey olmuyor. Asgari müştereklerde birlesirsek belki diye düşünüyorum. Ki bunu konuşmayı bile saglayamiyoruz. Uzun dönemli amaclarimizla kısa dönemli amaçlar içiçe girmiş. Herkesin önceliği farklı. Basit ve hızlı gerçekleşecek taleplerle hareket etmek gerekirdi. Gerekirse -ki bence en çok ses getirecek ve kamuoyu oluşturacak olan - birkac günlük uyarı kapatması . Yakında seçim olacağı bangır bangır söyleniyor. Bazı talepleri aldık aldık. Sonrasına geçmiş olsun. Kimse garanti ücreti telaffuz dahi etmek istemiyor. Ancak bu süreçleri engellemenin en önemli yolu garanti ücret. Sorsan herkes sıkıntıda . Ama cayır cayır öğretmen araniyor. Bu sadece telafi ile açıklanır mi ? Qgrencinizin yarısı gelse bile mevcut öğretmenlerimiz telafiye yetmez mi? Ama hepsi geliyor gösterirsek telafiye yetmez.!!! Adını vermeyecgim bir il/ ilçede durum tamda bu. Ocak Şubat faturasının %40-50si oranında fazla fatura kesen kurumlar var. Hakkını yemeyeyim belki öğrencileri geliyordur. Aynı yerde %25-30 eksik kesen de var. Gemisini yürüten kaptan. Ha durum bu iken dilekçe /eylem vb katılan olur mu olmaz tabi. Yarın ikinci salginda kapandigimizda herkes saydiracak yer arar.

Günü kurtarma değil kurumların geleceği için gerekirse kapatma eylemi dahil harekete geçme adına bir şeyler yazıyorum/paylasiyorum. Tek başına kurtuluş olmadigini görmeli herkes.
Son Düzenleme: 18 Tem 2020 00:11 yazan gezenti.

100 Kurum aranıyor. 18 Tem 2020 00:39 #37

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Burada yorum yapan arkadaşlar tamam kurumlar Çok zor bir dönemden geçiyor MEB bu konu da yanımızda da olmadı zayıf kaldı maalesef ama yorum yaparken kimseyi töhmet altında bırakmadan yazalım... kurumlar zaten yeterince yıpranmış durumda daha yapıcı olalım birlik olma zamanı ..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

100 Kurum aranıyor. 18 Tem 2020 10:42 #38

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
yine başladı aynı gemideyiz muhabbeti. ya arkadaş aynı ilçedeki 3 kurumdan ikisinde devam oranı yüzde 40-50'lerde iken üçüncüsünde yüzde 80-90 ise bu işte bir "garip"lik yok mu? meb yetkilileri aptal mı bu mu anlamayacak kadar? söylüyoruz birileri pandemi, korona, devamsızlık dinlemeden matbaa gibi basıyor faturaları, yakında bu durum basına yansıyacak yine tüm kurumlar hırsız olacak; asıl aynı gemide olma sorunsalı bu değil mi?
şu anda bu hırsızlığın burada konuşulmasından rahatsız olanlar onlarla aynı gemide olanlardır, mağdurlarla değil!!!

100 Kurum aranıyor. 18 Tem 2020 14:36 #39

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Yüzde 50-60-90 lar uçuşuyor... Biz haziranda %20 lerdeyiz yahu... Temmuz da %40-50 anca olur herhalde..... Telafilerle birlikte...
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

100 Kurum aranıyor. 18 Tem 2020 16:56 #40

• hbarisix
  • hbarisix Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 23
  • Teşekkür Sayısı: 3
bizim kurum da durum iyi küçük olduğumuzdan dolayıda olabilir temmuz ayı %70 in üzerinde küçük bir ilçede olduğumuz için velilerin çoğu gönderiyor.
Son Düzenleme: 18 Tem 2020 16:59 yazan hbarisix.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, waramiral, Hasank
Sayfa oluşturma zamanı: 0.552 saniye
Sistem Kunena Forum