Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 100 Kurum aranıyor.

100 Kurum aranıyor. 13 Tem 2020 12:09 #1

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Dernek ve federasyon yapılarına bağlı kalmadan. Bunlara üye olabilirsiniz elbette.Aşağıdaki maddeleri acil olarak istediğimizi Bakanlığa dilekçe yazarak isteyecek 100 kurum aranıyor? Belki yine sonuç alamayacağız ama...

1-BKDS acil gelsin.İnsan faktörünün olmadığı bir denetim sistemi istiyoruz.

2-Bölgesel kotanın gelmesini istiyoruz.

3-Psikolog ve Pdr ciler üzerindeki modül kısıtlamalarının azaltılmasını istiyoruz.

4-Çocuk başı ödenen ücretlerin en az 1500 lira olmasını ve asgari ücret artış oranında her yıl artmasını istiyoruz.

Acil olarak gördüğümüz maddeleri de ekleyebiliriz.Veya çıkarabiliriz.

Bu dilekçeye imza atacak en az 100 kurum var mı?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

100 Kurum aranıyor. 13 Tem 2020 13:46 #2

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Acil ve hızlı çözülebilecek sorunlardan gidilmeli diye düşünüyorum

size ilaveten

en az 100 öğrenci için garanti ücret (50 sayısı üzerinde uzlaşılabilir)

raporların süreleri

geriye dönük 3 ay için ortalama bir rakamda hibe desteği

beni ilk sıraya yazabilirsiniz
Son Düzenleme: 13 Tem 2020 13:53 yazan gezenti.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, waramiral

100 Kurum aranıyor. 13 Tem 2020 19:13 #3

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Bu maddelere ilaveten özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde Alan mezunu çalıştıran kurumlar öğrenci ödeneği daha fazla olmalı
Ayrıcaklı olsun ki
Açık öğretim mezunları ve alan mezunu çalıştıran kurumların Ayrıcaklı olmasını devlet sağlamalıdır buna göre herkes istediği personelle çalışır

100 Kurum aranıyor. 13 Tem 2020 21:33 #4

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Defalarca ve defalarca yazdım, tekrar yazıyorum, bıkmadan ve bu konu her açıldığında yazmaya devam edeceğim!
Zorunlu personel ise eğer; psikolog ve pdr’nin, mevzuattaki danışmanlık hizmetini ödesinler!
Sesimi duyan pdr, psikolog yok mu? Olmayacak mı?
Olmadı ve olmayacak muhtemelen ama ben yazmaya devam edeceğim.
Neden 20 seansın üzerine 20 daha eklemek gibi sığ bir düşünce içinde yüzüp duruyorsunuz anlamıyorum.
Öğrenci başına haftada birer seans hizmetin ödenmesi demek kurumların %50 büyümesi demek ve hali hazırda denetlenmekle yükümlü olduğunuz bu işi ücretsiz yapıyorsunuz.
İnanılır gibi değil..
ücretsiz taşımacılığın hesabını bile dillendirdikte, bir kez olsun ücretsiz ve zorunlu psikolog çalıştırmanın hesabını soramadık.
Çok ilginç, gerçekten çok ilginç..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Sir Xzyfos

100 Kurum aranıyor. 14 Tem 2020 09:39 #5

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
BKDS isteyecek bırakın 100 kurumu 20 kurum çıkmaz türkiye genelinde. farzedelim çıktı, pandemi sürecinde tüm sektörler destek alırken 2700 kurum ve 450.000 engelli öğrenciyi temsilen hak arayışına giren dernek ve federasyon sonuç alabildi mi, alamadı. neden? çünkü gerek kamu gerekse kamuoyu nezdinde kurumların maalesef çok olumsuz imajı var. o nedenle böyle bir oluşumla zaman kaybetmek yerine, engelli ailelerinden, iyi engelli stk'larından, uzmanlardan, akademisyenlerden, özel eğitim çalışanlarından ve kurum temsilcilerinden oluşan bir platform kurulabilir. platformun hazırlayacağı çözüm önerileri dosyası daha etkili olur diye düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: emelb.

100 Kurum aranıyor. 15 Tem 2020 09:32 #6

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Öncelikle kotanın gelmesi gerekiyor. Fazla fazla açılan ilçelerde eğitim kalitesinin yukselmedigi ortadadır. Ama ilçe bazında kota olması hiçbir anlam ifade etmez. Kurum kontenjan kotası gelmelidir. Diyelim ki x ilçede 2 kuruma izin veriliyorsa bu kurumların da kaydedebilecegi öğrenci sayısı sınırlandırılmadir. Bu şekilde devlet aylık ödeyeceği maksimum ödemeyi hesaplar işlerine de gelir. Öğrenci kapma yarışları biter sorun çıkaran veliye bye çekilmesi daha kolay olur. Ancak böyle bir şekilde hizaya çekilebilir bu iş. Bkds ise gelsin. O da gelsin. Sıkıntı yok. Ama makul fiyatlarla gelsin. Tutup +5000 $ gibi bir fiyatla gelirse benim diyen adamı bozar bu iş.
Öğrenci ücretleri hemen artmaz. Ama kota geldikten sonra artarsa işte o zaman işin meraklıları buyursun gelsin. Yıllardır çekilen çilenin sonunda mutlu son!
İleriki dönemde ogrenmenlerin maaşlarının giderek düşeceğini göreceğiz. Atama işi iyiden iyiye bitiyor. Eğer ücretler artarsa öğretmen taban maas uygulaması gerekmektedir. Devletin uygun gördüğü 20,45 brüt ders saat ücretiyle carpsak da ortaya komik rakamlar çıkıyor.
Kısacası sıralamam
1- kota ilçe kontenjanli
2- ücretler
3- taban maas.
4- bkds. ( Uygun fiyatlı)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: KA2015, emelb.

100 Kurum aranıyor. 15 Tem 2020 10:17 #7

• ferdiyasar
  • ferdiyasar Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 26
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: -1
Daima istiyorsunuz o olsun bu olsun yok sektor ölüyor yok bittik. Benim bulundugum ilçede tum kurumlar işini hakkiyla yapiyor ve kimse de zor durumda değil. Sonucta kac yildir kar üstüne kar ettiniz bir sene az kar edin ne olacak. Öğretmen maaşlarında standart bir fiyat isteyin de görelim calisanlarinizi ne kadar dusunuyorsunuz. Gerci size biraksalar asgari ucret dersiniz. Sözüm tüm kurumlara degil isini hakkiyla yapanlar bunun disinda.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss

100 Kurum aranıyor. 15 Tem 2020 13:51 #8

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Artık rehabilitasyon merkezlerine bir çeki-düzen verilmeli yada tamamem bu hizmet sektörünü devlet kendi kanalıyla yapmalı.cok büyük haksızlıklar var.halen daha buna göz yumuluyor malesef ,özellikle bkds acilen gelmeli kimi kurumlar %100 ders yazarken kimi kurumlar gelen öğrenciye ders yazmaktadır bu haksızlığa son verilmelidirrrrr...Bunu MEB neden görmüyor ve neden bir budahalede bulunulmuyor...Bu müfettişlerin görevi nedir ,denetimi sümen altı yapılmasına göz yumuyorlar.Bu vepalin altında hepsi kalacak...
Son Düzenleme: 15 Tem 2020 13:55 yazan serkan198125. Sebep: Eksik cumle
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, rassmuss, emelb.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.315 saniye
Sistem Kunena Forum