Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 100 Kurum aranıyor.

100 Kurum aranıyor. 15 Tem 2020 18:06 #9

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sektörün geleceği için bütün paydaşların ortak kararlarda buluşması gerekiyor.

Çok şeyin düzenlenmesi gerekiyor.

Örneğin. Büyükşehirlerde ayrı bir ücret olmalı.
Aynı ücret olmamalı.

Yoksa herkes kendi ilçesinde ki kurumları genellemeye devam eder. Çok kazanıyorlar vsvs.
İstanbul da sadece 35 bin lira kira ödeyen kurumlar var.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

100 Kurum aranıyor. 16 Tem 2020 00:31 #10

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Bugüne kadar o gelsin, bu gelsin, şçyle olsun, böyle olsun denilen her durumda kabak kurumların başına patladı.

Bence hiç bir şey gelmesin. Ödenekler kesilsin, kurumlar personeliyle birlikte MEB'e devredilsin.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: KA2015

100 Kurum aranıyor. 16 Tem 2020 07:33 #11

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Sayın barış meb hıcbir şey yapmıyor kı.sizin söylediğinizi de yapsın ,kafasını kuma gömmüş duruyor malesef ..

100 Kurum aranıyor. 16 Tem 2020 09:35 #12

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Bizler artık, kurulan oyunda figüran olarak rol almayı sürdürmemeliyiz.

Oyun kurmalıyız.

Yoksa hep bir şeyler oluyor. Yanlışları düzeltmek için sonrasında çaba harcanıyor.

Acil olarak hiç olmazsa 10 madde ile talepte bulunalım. Ve her açıdan ısrarlı olalım.

Olur olmaz. Bugüne kadar olmadı. Vsvs.

Yenilelim. Ama, mücadele edelim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

100 Kurum aranıyor. 16 Tem 2020 23:10 #13

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Bütün paydaşlar diyorsunuz ama yine kurumların çıkarına olacak düşünceler ifade ediliyor. Kimsenin itiraz edemeyeceği adil, dürüst bir eylem planı hazırlasanız artık ?

Dert edilmesi gereken en son şey modül kısıtlamasının kaldırılması. Bunun için kafa patlatmak yerine, herkesin kendi işini, bildiği işi nasıl yapabileceği üzerine kafa yorsanız? Psikoloğun modül kısıtlaması olsa ne olmasa ne? Bu insanların işi derse girmek değil, veli, öğretmen, öğrenci, okul işbirliğini oluşturmak, veliye, öğrenciye, öğretmene danışmanlık yapmak. Modül olarak bunu ekletmek için çabalamak varken neden kısıtlama kaldırılsın denir? Auzef psikolojinin ileriye dönük ucuz iş gücünden faydalanmak mı amaç ?

Sözde öğretmen derneği olan bir grup sertifikalı ÖZERKDER özentisi de tweet atmaktan başka bir şey yapmıyor zaten... Kendileri de sertifikalı ama psikologlar alanımıza girmesin diyorlar. Lahana turşulu perhiz bu olsa gerek. Bir de iyi ki ÖZRÖDER var yazmazlar mı...

Her zamanki gibi herkes kendi çıkarının peşinde. Kurum sahibi de öğretmeni de... Özel eğitim sadece bu çıkarları ifade etmek için basamak oluyor. Bir belediye başkanının deyişiyle '' üzülüyorum, çok üzülüyorum...''
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: psycho01, emelb.

100 Kurum aranıyor. 17 Tem 2020 00:36 #14

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
barisltd yazan:
Bugüne kadar o gelsin, bu gelsin, şçyle olsun, böyle olsun denilen her durumda kabak kurumların başına patladı.

Bence hiç bir şey gelmesin. Ödenekler kesilsin, kurumlar personeliyle birlikte MEB'e devredilsin.

Çoğunlukla kurumların alınan kararlardan, yönetmelik yayınlanınca haberi oldu. şimdi çoğunluk sessiz, kafayı kuma gömmüş "işini" görüyor. daha önce de dediğim gibi -garanti ücret başlığında- gündeme gelmeliyiz. bunun için kurucular, 10 veli, en az 10 öğretmen (mümkünse her kurumdan ama 100 de yeter) hazırlanacak dilekçeye katkı sunmalı imza atmalı. ardından 1 ila 3 gün arası kapatma eylemi yapılmalı sonrasında oluşturulacak kamuoyu baskısı ile bu işin oyun kurucularından olabiliriz. MEB ölü balık taklidi yapmaktan vazgeçer mecburen, sonrasında "derneklerimiz" oluşturulan dilekçedeki talepler doğrultusunda topa girer. yoksa "işini" sürdürmeyenler de "işini" sürdürmeye başlayacak.

100 Kurum aranıyor. 17 Tem 2020 09:07 #15

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Bu sektörün düzene oturması için provizyonlu yüz damar her ne ise onun tanımasına geçilmelidir. Ama her ne hikmetse gizli bir el bunu geciktirmek için elinden geleni yapıyor. İsmi lazım değil doğudan bir kurum müdürü arkadaş geldi yanında müteahhit bir ortak almış gelmiş kurumumuza talip oldu. Her şeyi anlattık. Kamera sistemine tam uyduğumuzu, velilerimizin ve çalışanlarımızın bilinçli olduğunu vs herşeyi anlattık. Adamlar arkasına bakmadan tabiri caizse kaçtılar. Sanıyorlar ki tüm ülkede ki kurumlar kendileri gibi çalışıyor.
Sözün özü birlik olmak için öncelikle tüm kurumlar eşit durumda olmalı. En iyi ihtimalle ülkede ortalama %50 devamsızlık varken bir kurum çıkıp ta benim devamsızlık sorunum yok, ben tam fatura kesiyorum diyorsa neden bizlerle birlik olsun ki?

100 Kurum aranıyor. 17 Tem 2020 09:26 #16

• zerwan
  • zerwan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 175
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
cemkilinc yazan:
Bu sektörün düzene oturması için provizyonlu yüz damar her ne ise onun tanımasına geçilmelidir. Ama her ne hikmetse gizli bir el bunu geciktirmek için elinden geleni yapıyor. İsmi lazım değil doğudan bir kurum müdürü arkadaş geldi yanında müteahhit bir ortak almış gelmiş kurumumuza talip oldu. Her şeyi anlattık. Kamera sistemine tam uyduğumuzu, velilerimizin ve çalışanlarımızın bilinçli olduğunu vs herşeyi anlattık. Adamlar arkasına bakmadan tabiri caizse kaçtılar. Sanıyorlar ki tüm ülkede ki kurumlar kendileri gibi çalışıyor.
Sözün özü birlik olmak için öncelikle tüm kurumlar eşit durumda olmalı. En iyi ihtimalle ülkede ortalama %50 devamsızlık varken bir kurum çıkıp ta benim devamsızlık sorunum yok, ben tam fatura kesiyorum diyorsa neden bizlerle birlik olsun ki?

Bunun Doğusu Batısı olmaz !!
lütfen yazacağınız her neyse ,Doğu Batı ayrımı yapmadan yazın..Doğu'da soylediğiniz şekilde çalışan kurum varsa Batı'da da vardır..nasılki Batı daki tüm kurumlar sütten çıkmış ak kaşık değilse Doğudaki tüm kurumlarda anlattığınız şekilde çalışan kurumlar değildir..;!!!!
“Bakın, ben bir entellektüel değilim – sadece fotoğraf çekerim.”

– Helmut Newton (Alman fotoğrafçı)
Sayfa oluşturma zamanı: 0.393 saniye
Sistem Kunena Forum