Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 100 Kurum aranıyor.

100 Kurum aranıyor. 19 Tem 2020 08:11 #41

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 517
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Bizimki de küçük ilçe. Evet büyük ilçelerde ve metropolde devam sıkıntısı büyük oranlarda. Bugün bkds nin gelmesi, öğrenci gelmiş gibi gösteren kurumların zararına. Ama sektörün sorunlarina kısa sürede çözüm değil.
kota sart. Bir daha söylüyorum kesinlikle kota sart. Öncelikle hizaya girmemiz gerekiyor. Kurumların fazla olduğu ilçelerde bir kurum daha açıldığında eğitim kalitesinin yukselmedigini herkes görüyor. Başka rantlar yükseliyor. Kota rant mi sağlayacak? Bırakın saglasin. Çünkü yanımızda çalışan kişiler bizim kurumlardaki öğrencileri kendi kurumlarinda olarak hesapladiklari için açmaya yelteniyorlar. Rant mi al sana rant! Kurum değiştirmekle tehdit edenlere rant. Çıkarcı personele rant, çıkarcı egitimciye rant çıkarcı veliye rant. Böyle olduğunda bir bakmışsınız Veli'nin teyzesi için de heyete sıra almışsınız. Birakin yıllardır sektöre yatırım yapmış iflasın esiginden kredilerle dönmüş borçla harçla sıkıntı ceken kurum sahipleri de artık geleceğini rahat görsün. Vazgecmek mi istiyor, rahatca istediği fiyata devredebilsin. Bugün küçük bir kurum açmanın ve işleri düze koymanın maliyetini hepimiz biliyoruz. Ama herhangi bir nedenle devretmek isterken, çok komik rakamlara bile alıcı yok. Neden? Sektör sayı olarak artsa da aslinda küçülüyor.
Kota kesinlikle bana değil herkese lazım. Ama kayıt kotası da gerekli. Örneğin bir ilçede 2 kurumun açılmasına izin veriliyorsa o kurumlara üst kayıt limiti de konması gerekmektedir. Bu şekilde her türlü hizmetten, egitime donebiliriz.

Kota gelsin de sonrasında;

Garanti ücret mi olur?
Personel sıkıntısına çözüm mü bulunur?
Vs. Vs. Vs. Ama biseyler şart artık!
Ama lütfen kurs actirdik vs. Gibi şeyleri başarı olarak gostermeyi bıraksınlar. Sektörün akan kanı fışkırarak akıyor. 2-3 ay sonra personel sorununa çözüm bulmak iyi olsa da bize acil biseyler lazım. Ay sonu geliyor bayram geliyor maaş SGK kira vergi dertleri kapida. Lütfen!
Son Düzenleme: 19 Tem 2020 08:39 yazan waramiral.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

100 Kurum aranıyor. 19 Tem 2020 11:26 #42

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3654
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
İnsan faktörünün olmadığı bir sistem gelsin. Ucuz olsun. Maliyeti az olsun.

Hadi kotada gelsin. (önceden karşı idim. Şimdi aslında kararsızım)

Bunlar olsa bile sorunlarımız bitmeyecek. Çünkü bu işi vicdanlı insan yapmalı.
Örneğin :Büyük bir ilçede diyelim 10 kurum var. Bir iki kurumun öğrenci sayısı 600 700 diğerlerinin hepsinin sayısı 100 civarı. Bu iki kurum belki çok kaliteli eğitim veriyordur ki bilir? Belki insan ilişkileri çok iyidir. Kim bilir?
Eğitim adına ekstra iyi şeyler yapıyordur Kim bilir? Veya gerekli ayarlamalar yapılmıştır. Kim bilir? Şikayet etsen neye yarar?

Bir kurum sahibi pandemi sürecinde tüm maaşları eksiksiz vermiş. Bir öğretmen 15 haziranda gelmiş. Salgında korktum. Ben istifa ediyorum demiş. İstifasını aldıktan 3 gün sonra yine aynı ilçede bir başka kurumda çalışmaya başlamış.

Benzer örnekler çok var. Havuç görünce ne yapacağını şaşıran tavşanlardan olmamak gerekiyor.
Bayrama kadar online kurs açıklanacakmış. 1200 kişilik. Bir kaç madde daha varmış olumlu. Biraz bekleyelim. Sonrasında yazdığımız maddelerden oluşan bir dilekçe hazırlarız. İsteyen ekleme çıkarma yapıp gönderir. İsteyen göndermez.

Yaşamınızda; merhametli, vicdanlı, karşısındakinin yerine kendisini koyan, iyi insanlarla karşılaşmanız dileği ile...

İnternetten...
Son Düzenleme: 19 Tem 2020 11:42 yazan tartanc.

100 Kurum aranıyor. 19 Tem 2020 14:32 #43

• pilot_il
  • pilot_il Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 94
  • Teşekkür Sayısı: 31
  • Başarı: 1
Online kursla sertifika programı mı ?

100 Kurum aranıyor. 20 Tem 2020 09:13 #44

• waramiral
  • Platin Uye
Merak ediyorum ;
Yarın - Allah korusun- pandemi nedeniyle okullar kapatılırsa yine uzaktan eğitim işi olursa özel okullar nasıl desteklenecek?
Biz yine hangi sessizlikle desteklenmeyecegiz?

100 Kurum aranıyor. 20 Tem 2020 11:10 #45

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Niye desteklesinler ki? Neden desteklesinler? Sektörden olumsuz bir haber yok. 2650 kurumdan toplasan 50-60 tanesi dışında kimsenin umurunda değil. Kamuoyu olusturamiyorsun. Gündeme gelemiyorsun.. 2 derneğin var el pençe divan durmuşlar hiç bir şey alamamışlar. Bakanlık gibi onlarda ölü balık taklidi yapıyor. Sadece tek örnek: özel hastaneler derneği başkanı pandemi yasakları ilk haftasında TV lere çıktı bağırdı çağırdı aglasti devlet el koysun hastanelere restini çekti istediğini aldı bir daha da adı duyulmadı. Bizi durduk yere ne diye desteklesinler. Şu an kurumların %90 i belki fazlası harıl harıl gelen gelmeyen tüm öğrencilere ders yazıyor telafi de cabası. Bakanlık biliyor mu? Biliyor. Yarın öbür gün kılıcını tüm kurumların tepesinde sallayacak mi ? Evet. Kimse şikayetçi değilken çoğunluk günü kurtarmanın derdine dusmusken bizi ne diye desteklesinler sayın hocam.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, waramiral

100 Kurum aranıyor. 20 Tem 2020 13:59 #46

• waramiral
  • Platin Uye
gezenti yazan:
Niye desteklesinler ki? Neden desteklesinler? Sektörden olumsuz bir haber yok. 2650 kurumdan toplasan 50-60 tanesi dışında kimsenin umurunda değil. Kamuoyu olusturamiyorsun. Gündeme gelemiyorsun.. 2 derneğin var el pençe divan durmuşlar hiç bir şey alamamışlar. Bakanlık gibi onlarda ölü balık taklidi yapıyor. Sadece tek örnek: özel hastaneler derneği başkanı pandemi yasakları ilk haftasında TV lere çıktı bağırdı çağırdı aglasti devlet el koysun hastanelere restini çekti istediğini aldı bir daha da adı duyulmadı. Bizi durduk yere ne diye desteklesinler. Şu an kurumların %90 i belki fazlası harıl harıl gelen gelmeyen tüm öğrencilere ders yazıyor telafi de cabası. Bakanlık biliyor mu? Biliyor. Yarın öbür gün kılıcını tüm kurumların tepesinde sallayacak mi ? Evet. Kimse şikayetçi değilken çoğunluk günü kurtarmanın derdine dusmusken bizi ne diye desteklesinler sayın hocam.

ağzın bal yesin, düşünen aklın yazan ellerin dert görmesin. daha güzel anlatılamazdı.
saygılarımla sn.gezenti.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gezenti

100 Kurum aranıyor. 20 Tem 2020 19:01 #47

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
“Kapatın kurumları” başlığı güzeldi ama oraya yorum yapmama izin vermiyor sistem. Gücü kabiliyeti yeten biri varsa ve canlandırırsa sevinirim..
Yabancı uyruklular ile ilgili bir çok yazı gördüğüm halde başıma geleceğini hiç düşünmediğimden hep es geçtim :(
Bizim üniversitelerimizden mezun ama yabancı uyruklu olan bir arkadaşımız için ne yapabiliriz? Bilgisi ve deneyimi olanlardan yönlendirmelerini rica ediyoruz..

100 Kurum aranıyor. 23 Tem 2020 09:48 #48

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3654
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Aslında her şeyi akıl süzgecinden geçirmemiz gerekiyor.
Kim bizlerin hakkını savunuyor?
Kim gerçekci politikalar üretiyor?
Kim ilgili ilgisiz her şeyin içine kendini katıyor?
Kim sadece kendine oynuyor?
...

Bazen göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.296 saniye
Sistem Kunena Forum