Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sessizlik niye

Sessizlik niye 19 Oca 2022 10:20 #113

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sn amiral, sizin tek ya da öncelikli sorununuz kota sanırım. kotanın koşulları ne olacak, milli eğitimin başka kurumlarında (anaokulu, kreş, sürücü, lisan kursu vb) böyle bir uygulama var mı? örneğin 50 bin nüfuslu bir ilçeye ilkokul mezunu bir kurucu geldi çöktü iki programla ve asgari ücretli 5 tane emekli sınıf öğretmeniyle, oraya bir başkası kurum açamayacak mı? lütfen eğitim sektörünü taksicilikle, dolmuşçulukla falan bir tutmayın...
not: yukarıdaki ilkokul mezunu kurucu ve asgari ücretli sertifikalı emekli sınıf öğretmeni benzetmesi, özel eğitim merkezlerinin genel geçer ortalaması alınarak yapılmıştır. hiçbir kurum ve şahıs alınganlık göstermesin...
Son Düzenleme: 19 Oca 2022 11:04 yazan garip.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Sessizlik niye 19 Oca 2022 11:08 #114

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
garip hocam artık sürücü kurslarında var kota geçen sene çıktı , önüne gelen herkes yeni sürücü kursu açamıyor ve kota çıktıktan sonra hepsinin değeri en az 2 kat arttı ... ve sürücü kursu işletmek istiyorsan ancak başka birinden devir alabiliyorsun , tabi il içe kotayı doldurduysa .. bence çok iyi bir uygulama oldu onlar için...
Son Düzenleme: 19 Oca 2022 11:09 yazan türkiyem.

Sessizlik niye 19 Oca 2022 11:40 #115

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sürücü kursları da meb'e bağlı olsa da aynı kategoride değerlendirmemek gerekir. sürücü kursu=kaç model olursa olsun yürüyen bir araç/en az ilkokul mezunu şoför/ 1 masa/ 2 sandalye/ telefon vs.
özel eğitim ve rehabilitasyon öyle mi?

Sessizlik niye 19 Oca 2022 11:40 #116

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Nerede çokluk orada ..........
Sözünün doğruluğunu hepimiz deneyimlemişizdir.
Devlet okul yaparken ihtiyaca binaen karar veriyor. Rastgele her yere okul yapmıyor, ihtiyaç varsa.

Bize gelecek olursak rastgele herkesin kurum açtığı bir sistem icerisinde rastgele heryere bakkal acar gibi kurum açmak bencede dogru degil. Karadüzendir bu. Ellerinde ise yarar veri yok nerede neye ihtiyaç var MEB bilmiyor bilse öngörüsü olur. Bu boyle giderse patlar. Rekabet zıvanadan çıkar ki çiktı zaten.

Para veliye verilsin. Sayın Garip'in onerisi mantiklı. Ücretsiz eğitim algısınin zihinlerden silinmesinin baska çaresi yoktur. Kaliteyle rekabetin en önemli unsuru ücrettir. Piyasadaki bütün peynirlerin fiyatı ayni olsaydı doğru düzgün peynir bulup yemek hayal oludu. Iktisatçı değilim ama serbest piyasanın üretim ve hizmetin kalitesine etkisini anlamak icin profesör olmaya gerek yok.

Standart ücret dayatması neden, standart hizmet sonuçtur.

Sessizlik niye 19 Oca 2022 11:40 #117

• scayking
  • Altın Uye
Kira gideri olmayana ve olana aynı ücreti verirseniz. Sermaye emeği herzaman ezer. Serbest ücret kiradan kurtulmak icin fırsattır. Bu fırsat önemli bir gider kaleminin iceride kalmasina personele yansimasina neden olur mu? Olur.
Siz o zaman gorün mutsuz kimse kalacak mi?

Sessizlik niye 19 Oca 2022 12:37 #118

• manager1
  • manager1 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 219
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Ya bu söylediğiniz çok saçma hocam, ben emek vermişim bina almışım kuruma çevirmişim örneğin 3 milyon masraf yapmışım kredi çekmişim ve her ay ödemem gereken 20bin₺ kredim var dersek, şimdi bana devlet eksik para neden ödesin ki bende alacağım binanın borcuna ödeyeceğim. Yani bu mülkler devlet tarafından hediye edilmiyor ki; kirada olana ayrı olmaya bedel ödensin. Ki binanın miras kaldığınıda düşünsek yine aynı durun söz konusudur.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Sessizlik niye 19 Oca 2022 13:00 #119

• scayking
  • Altın Uye
Ben eksik ödensin demiyorum. Neden saçma ki, sabit ücretin zengini daha zengin ettiğinden bahsediyorum.

Sessizlik niye 19 Oca 2022 13:31 #120

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Hocam sizin sorunun çözümü Komünizm ;)
Son Düzenleme: 19 Oca 2022 13:32 yazan cemkilinc.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.381 saniye
Sistem Kunena Forum