Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sessizlik niye

Sessizlik niye 18 Ara 2021 07:07 #17

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
Sn Türkiyem, bu bir temenni değil tespit. Kurumlar kapanmaz en fazla personel çıkarır yoluna devam eder.
Cemil efendi seni daha önce uyarmıştım. Bu seviyesizliğinle benim yazdıklarıma yorum yapma diye, seni son kez uyarıyorum!!!
Bu koşullarda en az yüzde 50 olması gereken zammı hangi birliktelik, hangi oluşum, hangi platform alacak soruyorum size. Dernekler mi? Güldürmeyin beni...
Not : en az yüzde 50 zam oranı da bir tespittir temenni değil. Milli eğitimden çıkılması görüşüm devam etmektedir.
Son Düzenleme: 18 Ara 2021 08:28 yazan garip.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Sessizlik niye 18 Ara 2021 10:34 #18

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Oturduğumuz yerden yazmak,eleştirmek birazcık kolay gibi sanki!

Gerçi, oturduğu yerden bir twet dahi atmayan kişileriz.

Hepimiz şikayetçiyiz. Ne yapıyoruz peki?

Burada aklımıza ilk geleni yazıp yanlış algılara sebep oluyoruz. Dernekleri hiç bilmeyenler,üye olmayanlar derneklere kelime anlamı ile sallıyor.
Amacı ne?

ÖZERKDER in yönetim kurulu üyesiyim. Kısa süre olmasına rağmen neler yaptık?
Genel Müdürümüz ile görüştük. Raporumuzu sunduk.
Sayın Bakanımıza dosyamızı şura çalışmasında verme imkanı bulduk.Kısa süre de olsa durumumuzu izah ettik.
Ak Parti çalıştayında ,çok yetkili kişilere dosyalarımızı sunduk.
İyi Parti ve MHP genel başkan yardımcıları ile görüştük. Dipğer partiler ile de görüşeceğiz.
Sayın Cumhurbaşkanımızın Fizyoterapisti ile görüştük. Sağolsunlar yakında ilgileneceklerini beyan ettiler. Sorunlarımızı iletecekleri sözünü aldık.
Sayın Maliye Bakanımıza dosyalarımızı ilettik. İnşallah yüzyüze de görüşme imkanı bulacağız.
Biti mi? Hayır çalışmaya,uğraşmaya devam ediyoruz.

Sözü olan kim varsa ,Özerkder in Ankara da 26-27 Aralık da bir çalışması var. Buyrun gelin.

Sallamak kolay. Sanırım destek vermek zor. Üye olun derneklere güçlü olalım. Bahane buladan destek verin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozal24, türkiyem, garip

Sessizlik niye 18 Ara 2021 12:13 #19

• garip
  • Platin Uye
Kaç tane dernek var bilmiyorum. Birden fazlaysa en etkili olan derneğin bir başarısı var, şu gelinen sürecin başlangıcı olan damar okuma sisteminin iptali. Bu başarıysa kendi adlarına başarı!
Önümüzdeki ay oran düşük olursa nedeni hükümet, yüzde 30 üstü olursa derneğin başarısı olarak gösterilecek. Hani bazıları yüzde 35'e sevinecekler ya...
Ha bir de dernek ya da dernekler herşeyin zam oranı belli olmuşken özel eğitim destek zammını Aralık ayında çıkarttırsa da kurumlar 2022 planlamasını yapsalar, değil mi???

Sessizlik niye 18 Ara 2021 14:12 #20

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Rehabilitasyon merkezlerinin derneklesme çabalarının en başında-2002 li yıllarda- bulunmuş biriyim. 2006 li yıllarda biraz daha kurumsallaşma sağlandıktan sonra bakanlıkta yapılan toplantılara neredeyse tüm Rehabilitasyon merkezlerinin katılımı sağlanmıştı. Dernekciligi bilirim. Uzun uzun ne olması nasıl olması gerektiği hakkında yazmanın da bir anlamı yok. Bir yil önce doların 7 liralardan bugun 17 liralara, mazotun 6 liralardan 11 liralara geldiğini düşünürsek ve üstüne zaten geçen yıl almamız gereken zam oranının olmadığını da koyarsak % 120 lerde olması gereken /talep edilmesi gereken bir zam oranının derneklerimizce %35 civarlarında talep edildiğini duymak neden derneklerle alakalı olamadığımın en sonuncu göstergesi. İlk göstergeler derneklerin egitim kalitesi ve eğitimcilerin sorunlarına dair bugüne kadar hiçbir girişiminin olmaması diyebiliriz. Ha denebilir ki nerden biliyorsun girişim olmadığını? Biliyorum çünkü hiçbir değişiklik olmadı, değişiklik olması için hiç kamuoyu bilgilendirilmedi hiç eylem yapılmadı sosyal medyada bile tek Tweet atmadı dernekler kurumsal kimlikleriyle. Sen ben bizim oğlan la kurulan dernek. Hatta bir tanesi son genel kurulundan sonra 2 ye ayrıldı galiba artık 3 dernek var. Hepsi de bu sıralar zam görüşmesinde. Mesela bir tanesi şunun için görüşme sağladı mi: malum bakanlık müfettişleri teftiste. İncelemelerinde diyorlarki, blok ders yapamazsın tek ders bile yapsan çocuk 10 da giriyorsa ders çıkışı 11 olmalı ve kamerada görünmeli. 50 dk olursa geri ödeme çıkar vb bu kadar mekanik bir sisteme ses çıkarabilen bir dernek var mi?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, garip

Sessizlik niye 18 Ara 2021 15:20 #21

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Evet bu dakika olayında bizde sorun yaşadık ve müfettişten keyfi bu hareketinden dolayı hakkımı helal etmiyorum … bazı müfettişler buna bakmaz iken bazıları ise 5 dakika hesabı yaptı kameralardan … yani hiç adilce değildi .. kesinlikle hocam zam konusunda hem fikiriz yüzde 35 rakamı öngörünüz hesapsız bir beklenti , talep yüzde 50 olmalıydı
Son Düzenleme: 18 Ara 2021 15:50 yazan türkiyem.

Sessizlik niye 19 Ara 2021 00:03 #22

• garip
  • Platin Uye
Sn gezenti, bir tane dernek kurucuların ilkokul mezunu düzeyine indirilmesine karşı çıktı mı, ya biz damar okumaya bilimsel gerekçelerle değil de sırf denetimden muaf olmak için karşı çıkarsak tüm sektör hırsız damgası yer miyiz dedi mi, sektörün kirlenen imajına karşı bakanlıkla oturup standartları yükseltelim para kokusu alıp sektöre girmeye çalışanların önünü keselim dedi mi, hizmet verdiğimiz kesim toplumsal katmanların en altında yer alan, en hassas, en zor durumdaki insanlar bu çocukların hepsi birer melek öncelikli hedefimiz eğitim olmalı dedi mi, bu kadar özel ve önemli bir hizmet on line sertifikalarls olmaz dedi mii???
Ne dedi? Sertifika, İcmal, yüz tanıma ya da damar okuma gelmesin ve bir de her yıl Aralık ayında hak alınmaz verilir anlayışıyla ziyaretler...
Sanırım yolun sonu geldi de bazı arkadaşlar yolun sonundaki uçurumu köşeyi dönmek olarak görmeye devam ediyorlar, aramızdaki fark bu!
Son Düzenleme: 19 Ara 2021 07:57 yazan garip.

Sessizlik niye 19 Ara 2021 11:14 #23

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Kurumlar asgari ücret ödememekteresmiyette asgari fakat kartlar kndilerbde olduğu için 1800 civarı maaşlar vermektedir imza yetkisiz çalışanlara sertifikalı öğretmenlerde yeni sertifikayı gbderdyse aynı ücreti vermekte 1 sene sonrada yeni sertifika açıldıkça bu düzen devam etmktedir
Bu sektör patronları kalkndrmya yönelik Br sektör olup özel çocuklar istismar edilerek patronlar para kazanmaktadır
Devlet bu sektöre el atmalı özel çocuklar hak ettiğ eğitimi almak için sektör tefecierden kurtulup kndi sektörüne katmlıdr
Eğtimi iyi veren 10 bile din 30 kurum üstüne alınmasın

Sessizlik niye 19 Ara 2021 12:54 #24

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Sayin esinti ; ne guzel konuştunuz. Dediklerinizin hepsi ama hepsi doğru. Az bile soylediniz...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.495 saniye
Sistem Kunena Forum