Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sessizlik niye

Sessizlik niye 17 Ara 2021 16:44 #9

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
cemkilinc yazan:
Aile sağlığı merkezlerine yapılan cari gider ödeneğine yapılan artış %5. Fikir vermesi açısından belirtmek istedim

O tür artışlar bizim için pek kriter değil.

Yeniden değerlendirme oranı daha iyi bir göstergedir. Onu da önce %36 olarak açıkladılar ama sonra %25'e düşürdüler. Akıllarından geçen büyük olasılıkla bunun civarı veya altında bir artıştır.

Ancak bizi şu an ne %30, ne 40 kurtarır. Pandeminin yaralarını bile saramadan ekonomik olrak tokat üstüne tokat yiyoruz. Bu işin artık tek çaresi serbest fiyat tarifesine geçmekte. Devletin ödediği parayla yapılabilecek bir iş değil. Daha doğrusu, o fiyatlara yapan vardır mutlaka ama doğru düzgün yapmak mümkün değil.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Sessizlik niye 17 Ara 2021 17:51 #10

• adana01
  • adana01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 82
  • Teşekkür Sayısı: 23
  • Başarı: 1
YENİDEN DEĞERLENDİRME ORANI %25 E ÇEKİLMEDİ HARÇLAR VE TRAFİK CEZALARI %36 OLARAK RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI %25 OLAN MTV ÜCRETLERİ.SON 4 YIL YENİDEN DEĞERLENDİRME ORANLARI ŞU ŞEKİLDEDİR= 2018 YILI %14,47 , 2019 YILI % 23,28 , 2020 YILI %22,58 , 2021 YILI %9,11 , 2022 YILI %36,06 OLARAK RESMİ GAZETEDE MEVCUTTUR.İLK ADIM OLARAK BİRİSİ 3 YIL DİĞERİ 2 YIL ÇALIŞAN 2 PERSONELİ YASAL TAZMİNATLARINI VEREREK BUGÜN İŞTEN ÇIKARTTIM EN AZ %35 ÜSTÜ OLURSA İŞE DEVAM EDECEĞİM AZ PERSONELLE ÇOK İŞ YAPACAĞIZ ARTIK .RAPORU DEVAM EDEN 160 ÖĞRENCİMİZ VAR EYLÜL AYI 94 , KASIM AYI 91 ÖĞRENCİYE FATURA KESMİŞİM ONUNDA 15 E YAKINI 3 , 5 SEANS ARACIM 30 KM GİDİYOR ÇOCUĞU ALMAYA BUGÜN KENDİNİ İYİ HİSSETMİYOR GELMEYECEK LAFI İLE GERİ DÖNÜYORUZ DERS YAZAMIYORUZ SONRADA PARA GÖZ CEP DOLDURMA PEŞİNDE HIRSIZ DAHA NE DERSENİZ O OLUYORUZ . ÖĞRETMEN İŞİNİ ÇOK İYİ YAPIYOR KURUM SAHİBİ HIRSIZ ARTIK ZAM ORANI DÜŞÜK OLURSA O ZAMAN GÖRÜRÜM HIRSIZ PATRON VE NAMUSLU ÖĞRETMENLERİ YAZIK GERÇEKTEN YAZIK BİNLERCE KİŞİNİN EKMEK YEDİĞİ YERLERİ BU KADAR AŞAĞILAYAN BİR SEKTÖR ÇALIŞANI GÖRMEDİM İNŞALLAH %10 ZAM VERİRLER BİZDE KAPATMAYA BAHANEMİZ OLUR VE O ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZDA DERS ÇALIŞIR DEVLETE ATANIR..ALDIĞIMIZ RİSK ÇOK BÜYÜK YEDİĞİMİZ LAFTA ÇOK BÜYÜK.
Son Düzenleme: 17 Ara 2021 18:01 yazan adana01.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Sessizlik niye 17 Ara 2021 18:33 #11

• woodgate
  • woodgate Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 49
  • Teşekkür Sayısı: 24
  • Başarı: 0
Moralsizlikten öğrenilmiş çaresizliğimizden sessiz kaldığımızı düşünüyorum. 2016 Brüt asgari ücret 1600 tl 2022 brüt asgari ücret 5000 tl 2016 dan bu yana asgari ücret 3 kat n üzerinde artış gösterirken özel eğitim ücretleri 1.85 kat artmış oldu. aradaki fark hem kurucu hem de öğretmenlerin bütçesinden azalmış oldu. Öğretmenlerin maaşını devletteki öğretmen maaşına eşitleyerek iyileştirme yapılması gerekiyor. bir sene 10 bin kazansak ertesi sen 8 kazanmamızı istiyorlar. Nerede görülmüş yıllar ilerledikçe kazancın daha da düştüğü. Bunu hangi asgari ücretli kabul eder hangi memur kabul eder. Biz neden kabul ediyoruz.Bilen biri yol göstersin ne yapmamız gerekiyorsa yapalım. mazot yarın 11 olacak 2022 eylül ekim kasım aylarını hiç bilmiyoruz belki de 30 tl olacak.

Sessizlik niye 17 Ara 2021 21:11 #12

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
Artış yüzde 25'ten fazla olmaz, 1 tane bile kurum kapanmaz hatta kurum sayısı artar. Bakanlık müfettişlerinin ifadesi : madem ki zarar ediliyor, neden kurum sayısı azalacağına artıyor???

Sessizlik niye 17 Ara 2021 23:20 #13

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Aynen oyle. Evet rehabilitasyon merkezleri mantar gibi türüyor, çoğalıyor. Demekki gerçekten hepsi ka za nı yor...

Sessizlik niye 17 Ara 2021 23:22 #14

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Bakanlik müfettişleri çok doğru demişler.

Sessizlik niye 17 Ara 2021 23:33 #15

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Sayın garip ve Cemil arkadaşlar burada kimsenin size tahammül edecek sabrı yok .. lütfen bir süre buraya yazmayın fikirlerinizi kendinize saklayın hocam .. çok zor zamanlar geçiriyoruz lütfen biraz saygı .. personel azaltma hatta kurum sahipleri kurumları kapatmayı düşünürken sizlere gerçekten kimsenin tahammülü olmaz burada … bizde bugün toplantı yaptık ve personel azaltmaya gideceğiz yüzde 40 ın altında bir zam oranı olursa .. zaten öyle 20-25 gibi bir oran kapıya kilit vurdurur bize … bu arada ne meraklısınız ya kurumların az zam almasına … burada çok kurum düşmanı var arkadaş ya ama gerçekten sizlere tahammül edecek gücümüz yok ..

Sessizlik niye 18 Ara 2021 02:02 #16

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Dün kendimi kurumuma kayyum olarak atadım. Kayyum olarak Ocak 2022'nin mali tablosuna baktım. "Affımı istedim"
Sayfa oluşturma zamanı: 0.332 saniye
Sistem Kunena Forum