Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Sessizlik niye

Sessizlik niye 19 Ara 2021 21:19 #25

• osmhlt
  • osmhlt Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 89
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: 0
Bizefe şu 1800 e çalışanlardan gönderin artık kurum olarak dayanacak gücümüz kalmadı. Yada o 1800 e çalışanlar kimse ulaşsın bize , bizim günde yarım saat çalışan kalorifercimiz aylık 3 bin alıyor , ben anlamadım nerede bu 1800 Luk çalışanlar ??
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: MTD

Sessizlik niye 20 Ara 2021 00:04 #26

• MTD
  • MTD Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 19
  • Teşekkür Sayısı: 9
Kimsenin 1800 TL ye çalıştığı falan yok. Yazı yazmasını bilmeyen bir insanın yazdığını kayda almaya gerek bile yok. 1800 Tl ye çalışacağına her gün işlek caddelerde dolaşıp yerdeki bozuk paraları toplasalar daha fazla kazanır insan. Kalkınamayan tek patron benim herhalde 15 yıldır bu sektörün içesindeyim hala çalışanım madur olmasın diye ödenek yatmadan kredi çekip maaşları yatırıyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, türkiyem, waramiral

Sessizlik niye 20 Ara 2021 02:19 #27

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
esinti yazan:
Kurumlar asgari ücret ödememekteresmiyette asgari fakat kartlar kndilerbde olduğu için 1800 civarı maaşlar vermektedir

Yahu arkadaşım, 1800TL maaşla çalışan 1 tane eğitimci bul getir, ben o kişiye kurumun anahtarını verip, kendim ceketi alıp çıkacağım.

Her şeyi söyleyin ama yalan söylemeyin!

Kazık kadar olmuş, okumuş üniversite bitirmiş adam 1800TL'ye çalışır mı, banka kartını başkasının eline verir mi? Hangi çağda yaşıyorsun sen?
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, türkiyem, waramiral

Sessizlik niye 20 Ara 2021 09:48 #28

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Emin olun batida bilmiyorum ama doguda kan emen vampir olmuş, resmen şeytan olan, şeytanın dahi aklına gelmeyecek düzeyde şeytani seyler düşünüp bunu personeline yapan kurum sahibi sozde patron bozuntulari var. Iste bunlari görüp, bunlari bildikten sonra; insan diyorli bu sektöre binlerce kez lanet olsun ve bu lanet sektör biran once, biran önce kapansin ve asla bi daha açılmasın asla asla asla.

Sessizlik niye 20 Ara 2021 11:37 #29

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Saçmalardan bir demet sunanlar.

Yalanlarına yoldaş arayanlar.

Yazı yazmasını dahi bilmeyenler.

Atın atın. Eskimiş çoraplarınızı atın.

Zam yetersiz olursa şayet, 6 ay sonra lanet okuduğunuz bu kurumlar küçülüp, kimi kapanmaya başladığında lütfen bir daha yazınız.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, türkiyem, waramiral ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

Sessizlik niye 20 Ara 2021 12:05 #30

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Siz konuyu, hala kurumları karalayarak bozmak, açılan konuyu saptirmaktan başka bir amacınız yok.

az zam verilirse emin olun kurum sahipleri sizin gibileri eleyerek başlayacak küçülmeye. Hatta kapatırlarsa da bulunduğunuz kurumlar kapatsın ki arkalarından burda sallayarak egonuzu tatmin edemeyesiniz.
Yazık günah. 30 kurum varmış!
Tenzih ediyormuş. Sanki geri kalan 3000 kusuru gezip çalışmış. Bi kere de işini iyi yapanların adını verin de gururlansinlar.
Öğretmenim ama sizin gibi eğitimcileri görünce çıldırıyorum..
Yazdiginiz aşağılık yazıları okuyunca Öğretmen olduğuma mi yanayım kurum sahibi olduğuma mi???
Sayenizde o kadar nefret ettim ki anlatamam.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, türkiyem, MTD

Sessizlik niye 20 Ara 2021 12:24 #31

• MTD
  • MTD Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 19
  • Teşekkür Sayısı: 9
Bu sektör kapanırsa elinize ne geçecek acaba çok merak ediyorum. Ben patron olarak çalışıyorum gecem yok gündüzüm yok çalışanlarım saat 6 dedi mi kapatır iş defterini bizlerin defterleri asla kapanmıyor. Kurumumda çalışan kaç kişi ev araba sahibi oldu kaç tane emekli çocuğunu emekli maaşı yetmediği için çocuğunu birlikte kazandığımız parayla okuttu. Lütfen artık bu kadar zalim olmayın. İnsanların bu işlere ne kadar ihtiyacı olduğunu fark edin. Patronunuzun sizinle aynı parayı kazanmasını aynı hayat şartında yaşamasını istiyorsanız onun sorumluluğuna biraz bakın derim. Sizler saat 6 dan sonra işi bırakmış oluyorsunuz fakat biz sabaha kadar iş ile devam ediyoruz yarım gün çalışsan zamanlara siz evlerinizde uyurken bizler sabah aynı saate okullarını açan insanlarız siz hafta sonu gezip eğlenirken biz hafta sonlarını kurumun eksiklerini tamamlama günü olarak görürüz. Hava ısınmaya başladığı gibi ben şu ayda tatil istiyorum diye siz masamıza dilekçe bırakırsınız biz sizin ders programlarınızı boşatmak ile uğraşırız siz işe gitmediğinizde mutlu olursunuz bizler işe gitmediğimizde vicdan azabı çekeriz çünkü biliriz eğer sen o koltukta oturmazsan kimse işini düzgün yapmaz eğer sen kendi işini koşmazsan kimse sizin işinizde yürümez bile. Her zaman söylediğim gibi yine söylüyorum benden razı olmayana kapım hep açık hazır asgari ücret bu kadar artmışken ben kimi işten çıkartayım diye düşünmem gider ayak bana en güzel iyiliği yapıp gitmiş olur.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, waramiral

Sessizlik niye 20 Ara 2021 12:37 #32

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
bu forumda 2 kişi (esinti ve c54) sürekli kurumlar aleyhinde sallıyor (hatta daha düzeysiz olanı uyardım benim görüşlerime yorum yapma diye). bu iki vatandaş bu şekilde genelleme yapmaktansa tanık oldukları durumları hangi ilçede, hangi kurumda yaşadıklarını açık açık yazsınlar ya da ilçeye, cimere şikayette bulundularsa onların görüntülerini paylaşsınlar. ama artık bıraksınlar bu düzeysizliği. eğer bildikleri, yaşadıkları somut şeyler yoksa da site yönetimi gerekli önlemi alsın.
bir arkadaşın belirttiği gibi onların saldırıları yüzünden asıl konu başlığı ve içerik güme gidiyor. yine bazı arkadaşlar içeriği tartışmayı bırakıp işin kolayına kaçarak bunlara sallamayı tercih ediyor. neredeyse katarsisi yaşattıkları için teşekkür edecekler bu iki şahsa...
konu ne? 2022 ücret artışı, bu kadar olumsuz gidişe rağmen nedir bu sessizlik? hadi bir dernek whatsapp gruplarından uyarılarda bulunuyor, burada yorum yapmayın vs diye... ama tüm kurumlar mı tepeden emirle hareket ediyor, yok mu bağımsız olarak görüş belirtecek olan? bırakın artık ağaçla, dalla, budakla uğraşmayı ormanı görün ormanı...
Son Düzenleme: 20 Ara 2021 12:39 yazan garip.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, MTD
Sayfa oluşturma zamanı: 0.414 saniye
Sistem Kunena Forum