Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 08:37 #17

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
Özel Eğitim Merkezi Kiralık bir binada ise şu günden sonra Allah mal sahiplerine merhamet versin başta Bizimkine..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 08:52 #18

• kdrcalis
  • kdrcalis Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 162
  • Teşekkür Sayısı: 198
  • Başarı: 2
DEVİR VE KURUCU TEMSİLCİSİ DEĞİKLİĞİ MADDESİNİ OKUDUĞUMDA;

1-KURUM ŞİRKETİYLE BERABER DEVİR EDİLİRSE, YANİ KURUCU TEMSİLCİSİ DEĞİŞİRSE SORUN YOK. YENİ STANDARTLAR İSTENMİYOR.

2-FAKAT KURUM BAŞKA BİR GERÇEK VEYA TÜZEL KİŞİYE DEVREDİLİRSE 'MADDE 5' BELGELERİ İSTENMEKTE. BUDA YENİ ŞARTLARI DEVREYE SOKUYOR.

TABİ BU BENİM GÖRÜŞÜM. MUHAKKAK Kİ TERSİNİ DÜŞÜNENLER OLACAK. İŞTE MEB DE AYNEN BÖYLE ÇALIŞACAK. BİR İL İLE BAŞKA BİR İLİN UYGULAMALARI FARKLI OLACAK.

AMA ŞU YORUMA KATILIYORUM. REHABİLİTASYON AÇMAK ARTIK ESKİSİ KADAR KOLAY VE UCUZ DEĞİL. BU DA OLUMLU BİR DURUM BENCE. TABİ BİR SÜRE SONRA YENİ DURUMA TÜM KURUMLAR UYACAK GİBİ BİR ŞART GETİRİLMEZSE..

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 09:39 #19

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
kdrcalıs: AMA ŞU YORUMA KATILIYORUM. REHABİLİTASYON AÇMAK ARTIK ESKİSİ KADAR KOLAY VE UCUZ DEĞİL. BU DA OLUMLU BİR DURUM BENCE. TABİ BİR SÜRE SONRA YENİ DURUMA TÜM KURUMLAR UYACAK GİBİ BİR ŞART GETİRİLMEZSE..

nihayet mantıklı bir yorum okudum yeni standartlar yönergesiyle ilgili. unutmayın özel eğt.merkezlerine yönelik en büyük iki eleştiri; gelmeyen çocuğa fatura kesilmesi ve fiziki koşulların yetersizliğiydi. damar okuma birinci eleştiriyi, yeni yönetmelik de ikinci eleştiriyi ortadan kaldıracak. bunun için bile buna karşı gelmemeniz gerekir. defalarca yazdım, esnetilmiş haliyle damar okuma kurumları zan altında bırakılmaktan, veliyle-çalışanla karşı karşıya gelmekten ve iftiralardan kurtarır diye. yeni yönetmeliğin ilk taslağında çocuk başına metrekare daha fazlaydı ve tüm kurumlara 1 yıllık geçiş süreci tanıyordu ama biraz yumuşatılmış. ama yine de 2015'in ilk aylarında bir sürprize hazırlıklı olun. demedi demeyin...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 09:43 #20

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
sayın kadrcalis,son parağrafınız bence şu durum olursa gerçekleşir
M.E.B damar tanıma sistemini uygulanamaz görür ve iptal ederse yada bu iş yasalarla durdurulursa o zaman kurumlara belirli bir süre verilerek yeni yönetmeliğe uygun hale gelmeleri istenecek.bu benim görüşüm tabiki.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: huzun

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 09:58 #21

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
edindiğim izlenim şu: MEB dersanelerden sonra 2015'te özel özel eğitimi dizayn edecek. damar okuma ve yönetmelik bunun ilk adımları. kamu, yerel yönetimler, stk'lar ve meslek kuruluşları için teşvikler ve düzenlemeler çıkartılacak. özel sektörden de okullaşanlar ve güçlü olanlarla yola devam edilecek. küçük kurumlar zaten damarla, yönetmeliğin geçiş süreci uygulamasıyla kendiliğinden sektörden çekilecekler. tabi bu yalnızca bir varsayım...

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 10:02 #22

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
rehabilitasyon1 yazan:
Sayın tartanc ve tatvanpozitif arkadaşlar,
Ben Antalya toplantısında bulundum.Keşke sizler de orada bulunabilseydiniz.Herhalde mazeretiniz vardı.Sağlık olsun.O toplantıda bulunan diğer arkadaşlarım da bilirler ki toplantı daha önceki gibi verimli geçmişti.En azından bürokratlara soramadığımız ya da söyleyemediğimiz bir çok sorunumuzu dile getirme fırsatı bulduk.Hatırlarsanız sorunlarımızdan biri de her önüne gelenin kurum açması, yeni gelen kurumun öğrenci kapma yarışına girerek kurumlar arası rekabeti eğitim noktasından çıkararak ahlaksız hale getirmesi idi.MEB in bu düzenlemesinin kısa vadede kurumlarımıza zarar verdiğini düşünebilirsiniz fakat ben aynı görüşte değilim.Bu yönetmelikle kapanacak dersanelerin ve diğer girişimci insanların kurum açmaktan vazgeçmesi sağlanmıştır.Haliyle ticari anlamda kurumlarımız daha değerli hale gelecektir.Lütfen damar tanıma kaygısıyla kurum devretmek isteyen arkadaşlar öldüm parasına devretmeyin.Ben umudumu yitirmiyorum.İnşallah Güzel Günler Göreceğiz Güneşli Günler..

sayın rehabilitasyon
inanın o toplantıya gelmeyi çok istiyordum ama gelemedim bir temsilci seçip gönderdik.
bahsetmiş olduğunuz konuda haklısınız size yürekten katılıyorum. benim kurumumda çalışan servis şoförüm gidip kurum açtı çok zoruma gitmişti.
ama toplantıda sadece mantar gibi türeyen kurumların önünü kesmek değil bir çok sorun dile getirildi ama çözüm bulunmadı.
basit bir örnek vereyim, geçen ay bir öğrencim 30 haziranda zorunlu ftr tersine gelmedi hastane girişi vardı telafi yapamadım 1 saat yüzünden tüm derslerini silmek zorunda kaldım
ben sizin kadar umutlu değilim 10 yıldır bu işi yapıyorum hiç bu kadar ümitsizliğe kapılmadım
ve göreceksiniz daha zor günler bizi bekliyor

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 11:48 #23

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
MEB in mevcut kurumlara böyle bir zorunluluk getirmesi veya getirecek olması, kesinlikle kapatın mesajı olur.

Hiç kimse kendisini boş yere aldatıp, boş hayallere kapılmasın arkadaşlar.Türkiye genelinde 1850 kurum olduğunu söylüyoruz. Acaba kaç tanesi yönetmelik te ki şartları taşıyor? Bu sayı bence 100 veya 150 yi geçmez.Bina yapılırken planın da projesin de asansör yoksa yada proje gereği asansör boşluğu bırakılmamış sa o binaya nasıl asansör koyabilirsiniz?.Asansör çok basit bir olay mı?. Fiziksel modülü olmayan bir kuruma asansör zorunluluğu getiriliyor olması sizce ne kadar doğru?

Diyelim ki mevcut kurumlara da böyle bir zorunluluk geldi.Bu şartlara uygun bir bina kolay mı bulunur?
yada bizlerin böyle bir bina yapması kolay mı olur?

Güçlüler ve devletin desteklediği kurumlar ayakta kalsın , diğerleri de yok olsun sürünsün diyosanız o da öyle düşünen kişilerin vicdanına kalır( vicdanları varsa tabi).

Bu forum da yazı yazan arkadaşlar dan bazıları kesinlikle kurum sahibi değil, ayrıca eğer bir kurum da çalışıyorsa o kurumdan nefret eden kişiler bence.Hak tan hukuk tan anlamayan kişiler gelip yazı yazıyorlar bizlerde teşekkür edebiliyoruz.Anayasa ya aykırı olmasına rağmen yinede Damar okumayı savunan kişiler var ve foruma yazı yazıyorlar.Nasıl bir toplumuz anlamadım gitti..
Son Düzenleme: 22 Tem 2014 11:50 yazan hancan.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, egemenege

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 12:03 #24

• selamishu
  • selamishu Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 94
  • Başarı: 1
DEĞERLİ ARKADAŞLAR ASANSÖR MESELESİ SANKİ YANLIŞ ANLAŞILMIŞ GİBİME GELİYOR ZEMİN KATIN DIŞINDA BİRDEN FAZLA KATI OLANLAR ASANSÖR YAPTIRACAK DİYOR YANİ ZEMİN ARTI BİRİNCİ KATTAN SONRASI ZORULU GİBİME GELİYOR
Sayfa oluşturma zamanı: 0.245 saniye
Sistem Kunena Forum