Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 12:06 #25

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
hancan:Bu forum da yazı yazan arkadaşlar dan bazıları kesinlikle kurum sahibi değil, ayrıca eğer bir kurum da çalışıyorsa o kurumdan nefret eden kişiler bence.Hak tan hukuk tan anlamayan kişiler gelip yazı yazıyorlar bizlerde teşekkür edebiliyoruz.Anayasa ya aykırı olmasına rağmen yinede Damar okumayı savunan kişiler var ve foruma yazı yazıyorlar.Nasıl bir toplumuz anlamadım gitti..

sn. hancan bu forum yalnızca kurum sahiplerinin ağlama duvarı mı? sektörde çalışanlar, hizmet alanlar vs. kişiler görüş bildiremez mi? hak/hukuk nedir? bana açıklar mısın? biz yetkililerle görüşme yaparkan bir müsteşar "g.antep'te bir kuruma denetime gidilmiş 350 civarında öğrencisi olan, gündüz vakti kurumda bırakın öğrenciyi sekreter dışında kimse bulamamış ve tutanak tutmuşlar" örneğini verdiğimde hiç kimse hak/hukuk demiyor. hatta klasik türk söylemi "münferit" bile diyemiyor. damar okumayla topyekün bu töhmetten kurtulacaksın (esnetilmiş halini savunuyorum). insan hakları açısından hak/hukuk diyorsan, önce bu çocuklara reva görülen ayda 8 seanstan başlayalım tartışmaya...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 12:17 #26

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Allah' a şükür asansörümüzde var( ortada asansör şartının a'sı yokken onbinlerce liraya yapıldı). bahçemizde var ,kirada falan da değiliz ne kazandıysak işimize gömdük. belki de bu yönergeden an az düzeyde etkilenen kurumlardan biriyiz. fakat sevinemiyorum. pilot uygulamaya dahil edilen arkadaşlarımızın,velilerimizin, öğrencilerimizin yaşadığı sıkıntılar ortadayken, takip işinin en azından bu yöntemle yapılamayacağı ortadayken şurda bi kurum varmış. eee? kurumda kimse yokmuş. falan filan. aklanması gereken ben değilim bu işi yapan kurumdur. biz duyabildiğimize göre.pekala denetimle ortaya çıkarılabiliyormuş böyle kurumlar değil mi? 3-4 bakan milyonlarca avro rüşvet yedi diyerek bütün bakanları hırsız mı ilan ettik. rüşvet almasınlar diye kıçlarında çiple mi dolaşıyorlar memlekette. sen niye bu ailelere bu ızdırabı yaşatıyorsun değil mi?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, barisltd, ozal24 ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 14:00 #27

• huzun
  • Altın Uye
cemkılınç, senin üslubunla yanıtlayayım. damar okuma başlayınca öncesinde kesilen fatura tutarıyla yeniler listesi açıklanacak,(sizin ili bilmiyorum ama izmirde tüm kurumların mayıs 2014 ayı tutarları meb müfettişler kurulunca listelendi) o zaman sana buradan soracağım, o kurum mu bu kurum mu diye? münferit mi, çipi nereye taktın diye? o zaman görüşelim, kal sağlıcakla...
Son Düzenleme: 22 Tem 2014 14:05 yazan huzun. Sebep: imla hatası

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 14:10 #28

• cemkilinc
  • Platin Uye
üslubumda ne varmış anlamadım ama yine de cevap vereyim.sistemsel sıkıntılar yaşanmayacağı garanti edildiğinde ve telafi sistemi düzenlendiğinde(ki mümkün değil)damar tanıma sistemi ile öncesinde kestiğim fatura tutarında oynama olmayacağını iddaa ediyorum. oynama olsa bile her türlü değişikliği gerek görüntülü gerek yazılı kanıtlayabileceğim için isteyen buyursun gelsin. sen de bu kadar rahatsan ve ay sonunda öğretmenlere defter doldurtmuyorsan sen niye bu kadar dert ediyorsun anlamadım. kaldı ki benim yorumumda dikkat çekmek istediğim nokta rutin (belki de daha da sıklaştırılması gerekn) denetimlerle zaten senin verdiğin çok uç örneklerin tespit edilebildiği. damar tanıma olmazsa 350 öğrenciye fatura kesen ama hiçbir öğrenciye eğitim vermeyen kurumların yakalanmayacağını mı ima ediyorsun.
Son Düzenleme: 22 Tem 2014 14:11 yazan cemkilinc.

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 14:10 #29

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Bu mahkemelik bir konu olmaz mı?

Yönetmelik, genelge, yasa geriye doğru işlemez diye biliyorum.

Rehabilitasyon 1;toplantılarla sonuç ALINAMAZ.Bürokratları yedirdiniz,içirdiniz sonuç???????

Ortada işte.

Sayın Hüzün;

Sizin izmir de görev aldığınız STK bildiğim kadarı ile güzel çalışıyor.Fark yaratıyor.Güzel de işi berbat eden STK lar yok mu?O kadar çok var ki?Belediyeler ? Sizn ki iyidir.Tamam da işi batıranlar,kendi çıkarı için çalışanlar yok mu? Sadece iyi örneklere bakarak,ÖEM de ise kötü örneklere bakarak sonuca gidemezsiniz.Gitmemeniz de lazım. G.Antep li arkadaşlar verdiğiniz örnek karşısında susuyorlarsa.Doğru demek ki...tek örneğin bu olmadığı da söz konusu demek ki...

Kötü örnek olmaz.
Son Düzenleme: 22 Tem 2014 14:29 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: huzun

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 14:16 #30

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
sayın hüzün,tüm söylemlerinize katılıyorum lakin şu son söylediğiniz hariç,öğrenci gelmiş seansını veli imzalamış telafisi yapılmış,ders defteri işlenmiş kusura bakmayında kimse burada geriye dönük işlem yapamaz.haa izmirdeki işlem damardan önce damardan sonra bir istatistik için olabilir.Ayrıca ben kurumların son dönemlerde usulsuz bir işlem yaptıklarını sanmıyorum,mebbis o ortamları bir nebze daralttı.şimdide yeni yönetmelikteki hükümler iyiden iyiye sektörde bir daralma meydana getirecek ve sizinde belirttiğiniz gibi bu iş her taraftan hakkaniyet kuralları dahilinde yapılacak.tabiki bu işi kim yaparsa ayakta kalan kurumlarmı, stk larmı, belediyelermi, vakıflarmı bilemiyorum yada bu saydıklarımız mevcut kurumlardan daha mı dürüst dahamı eğitim canlısı ve yanlısı olacaklar orasıda belirsiz.Bu belirsizliklerdende en fazla zararı bence çocuklar yaşayacaktır.sokaklar takdir edersinizki tehlike dolu...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: huzun

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 14:25 #31

• huzun
  • Altın Uye
tartanç, bizim stk'yı başka bir stk'yla karıştırıp yazdığınız övgüler için yine de teşekkürler. belediye destekli güzel işler yapanlar var ama koca izmirde 1 ya da 2 tane. bizimkisi sıkıntılı, bu nedenle yönetimden ayrıldım. ancak yine de bu işin yerelle, stk'yla daha iyi kotarılacağına inanıyorum.

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 14:31 #32

• cemkilinc
  • Platin Uye
kotarılır tabi. neden kotarılmasın. kotaranları görüyoruz.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.213 saniye
Sistem Kunena Forum