Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 18 Tem 2014 12:58 #9

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
Antalya'daki toplantıda biz kurumların sıkıntılarının giderilmesine yönelik çalışmalar mı konuşuldu
yoksa
biz kurumları nasıl kapatılabileceği mi konuşuldu
toplantıdaki gündeme bakın gelinen noktaya bakın

biri beni aydınlatsın :)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 18 Tem 2014 13:51 #10

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Pozitif,süper bir noktaya temas ettin.Tebrik ederim.

Bakın bir daha toplantı yaparsanız :) Çok kötü şeyler yazacağım :)

Bürokratları yedirdiniz içirdiniz,onlarda şimdi bizi

BU ne ya?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mkirilmaz, tatvanpozitif

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 18 Tem 2014 16:07 #11

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
standartlar yönergesinin bu kadar ağır yayınlanması 2009 yılında Hüseyin çevik'in bir konuşmasını hatırlattı bana.

acaba bakanlık damar taramanın uygulanamayacağı anladı da, bizlere okullaşın mı diyecek

şizofreni olduk çıktık, yayınlanan her yazıdan olumsuz bir anlam çıkarır olduk :)

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 18 Tem 2014 17:57 #12

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
"Eczane açılmasına ilişkin kriterlerde yeni düzenlemeler yapıldı. Düzenleme ile serbest eczane sayıları, ilçe sınırları içindeki nüfusa göre en az 'üç bin beş yüz' kişiye bir eczane olacak şekilde düzenlenecek. Eczanelerin aynı ilçe içerisindeki nakillerinde nüfusa göre eczane açılması kriteri uygulanmayacak. Hiç eczanesi olmayan yerleşim birimlerinde nüfus kriterine bakılmaksızın bir eczanenin açılmasına müsaade edilecek. Ancak bu şekilde açılan eczanenin başka yerlere naklinde nüfus kriteri işletilecek. Eczane açılmasına ilişkin kriterler belirlenirken, Kalkınma Bakanlığından alınan verilere göre belirlenen ilçelerin sosyo-ekonomik gelişmişlik sıralamasına göre sınıflandırma yapılacak. Kurum tarafından her yıl eczane açılması uygun olan ilçeler ve açılabilecek eczane sayıları Türkiye İstatistik Kurumunun açıkladığı nüfus bilgileri esas alınmak suretiyle belirlenir ve yılda en az iki kez Kurumun resmî internet sitesinde ilân edilecek. Doğal afet ve mücbir sebeplerle nüfus azalması hâlinde o yerleşim yerinde bulunan eczanelerin naklinde nüfusa göre eczane açılması kriteri uygulanmayacak.
Serbest eczane açmak veya serbest eczanelerde mesul müdür olarak çalışabilmek için en az bir yıl süre ile yardımcı eczacı olarak çalışma zorunluluğu getirildi. Yine, reçete sayısı veya cirosu belirli miktarın üzerinde olan eczacılara ikinci eczacı çalıştırma zorunluluğu geldi.
MUVAZAALI OLARAK ECZANE AÇILIŞINDA ECZACI BEŞ YIL SÜREYLE ECZANE AÇAMAYACAK
Kanunun yayımı tarihinde eczacılık yapma hakkını haiz olanlar ile eczacılık fakültelerinde okumakta olan ve okumaya hak kazanmış bulunanlara bir defaya mahsus olmak üzere nüfus kriterine tâbi olmadan eczane açma, nakil ve devir hakkı, mevcut eczanesi bulunanlara da bir defa devir ve nakil hakkı tanındı. Bu eczacılar, yardımcı eczacı olarak çalışma zorunluluğundan da istisna tutuldu.

Eloğlu hem yeni açılışlara düzenleme getirip hem de mevcut olanlara en azından 1 defaya mahsus muafiyet vererek, mağduriyeti önleyecek tedbirler alabiliyor. Bizde despotizm olduğundan tenezzül edip taslak bile yayınlamıyorlar.

Not: Sayın site yönetimi; Burada despotizm hakaret amaçlı kullanılmamıştır. Siyaset Bilimi içinde yer alan kavramlardan biridir. (Monarşi, diktatörlük v.s. gibi)
Son Düzenleme: 19 Tem 2014 12:11 yazan ozeltercih.

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 18 Tem 2014 19:59 #13

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
adamlar "mevcut sistemi göz önünü alarak eczacılık kazanmış olan kişileri" bile korumuşlar... yani; 5-6 yıl sonra mezun olacak kişiler bile düşünülmüş...

sağlık bakanlığı, en azından konun bu kısmında; akşamdan sabaha yönetmelik çıkartan: bizim MEB yada, birilerinin ASPB gibi 5 yıl da yapılacak işleri 1 günde yaptırmaya zorlayan "despotik" anlayışa sahip değilmiş demek ki...

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 03:04 #14

• rehabilitasyon1
  • rehabilitasyon1 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 2
  • Başarı: 0
Sayın tartanc ve tatvanpozitif arkadaşlar,
Ben Antalya toplantısında bulundum.Keşke sizler de orada bulunabilseydiniz.Herhalde mazeretiniz vardı.Sağlık olsun.O toplantıda bulunan diğer arkadaşlarım da bilirler ki toplantı daha önceki gibi verimli geçmişti.En azından bürokratlara soramadığımız ya da söyleyemediğimiz bir çok sorunumuzu dile getirme fırsatı bulduk.Hatırlarsanız sorunlarımızdan biri de her önüne gelenin kurum açması, yeni gelen kurumun öğrenci kapma yarışına girerek kurumlar arası rekabeti eğitim noktasından çıkararak ahlaksız hale getirmesi idi.MEB in bu düzenlemesinin kısa vadede kurumlarımıza zarar verdiğini düşünebilirsiniz fakat ben aynı görüşte değilim.Bu yönetmelikle kapanacak dersanelerin ve diğer girişimci insanların kurum açmaktan vazgeçmesi sağlanmıştır.Haliyle ticari anlamda kurumlarımız daha değerli hale gelecektir.Lütfen damar tanıma kaygısıyla kurum devretmek isteyen arkadaşlar öldüm parasına devretmeyin.Ben umudumu yitirmiyorum.İnşallah Güzel Günler Göreceğiz Güneşli Günler..

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 07:49 #15

• beyazyelken
  • beyazyelken Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 173
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: 1
artık öldüm pahasına devredemezler. kurucu değişikliğinde bile yeni yönetmelikte bütün şartlar istenecektir.

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 22 Tem 2014 08:23 #16

• rehabilite
  • rehabilite Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 55
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 1
yönetmelikte öyle bir şeyden bahsetmedigi halde yapabilirlermi herhangi bir kontejan değişikliği olmadığı halde de mi yeni yönetmeliği uygularlar bunun dayanağı yok allah hepimizinm yardımcısı olasun
Sayfa oluşturma zamanı: 0.241 saniye
Sistem Kunena Forum