Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 16 Oca 2017 14:02 #73

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
cemkilinc yazan:
Adi şirketler dahil mi değilse onlara da gelmeli böyle bir ayrım saçma olur

Adi ortaklık tüzel kişilik değil, şirket de değil.

Ortaklardan birisi kurucu sadece... Onlar yırtmış oluyor yani.

karinca02 yazan:
Kurumun kapısını çaldığımızda artık beyaz yakalı birileri ile karşılaşacak olmak umut verici...

Sabancı kurum açsa "vay efendim kapıda beyaz yakalı yok" mu diyeceksiniz?

Rehabilitasyon merkezlerini dışlama, yok etme ya da ezmek gibi bir gayet içerisinde olmadıklarını her toplantıda hem dile getirdiler hem de bunu ispatladılar...

Niyet ve eylemin birbirine uyması lazım.
Sektörel gerçeklerden bu kadar uzak mevzuat düzenlemeleri yapılıyorsa niyet ne olursa olsun sonuç olumsuzdur.

Kaldı ki o kadar çalıştay, malıştay, derneklerle görüşme... demek ki söylenenler bir kulaktan girip öbür kulağa ulaşmadan kaybolup gidiyor.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 16 Oca 2017 14:09 yazan barisltd.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 16 Oca 2017 17:07 #74

• karinca02
  • karinca02 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 59
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 1
tartanc yazan:
Sayın karınca02;

Siz kimsiniz ? Toplantıya katıldığınıza göre dernek yönetiminde olmanız gerekiyor. Hangi kurum sahipleri size böyle dediler? Sadece çevrenizdekiler mi? Sizin derneğinizin bütün üyelerine sordunuz mu?

Yoksa siz de çevresine sürekli korku pompalayıp bir yandan kurum satın alan ayrıca değişik vasıtalar ile kurum açılmasını engellemeye çalışanlardan mısınız? Değişik ortamlarda sağa sola hakaret edip ahkam kesenlerden misiniz?

Siz kimsiniz ? Size üç beş uyanık kişinin istemini sektöre mal etmeye kim yetki verdi?

Siz kimsiniz ?
Bende naçizane bir kurum sahibiyim sayın tartanç.
derneklerden birinin de sadece ve sadece üyesiyim. Katıldığım toplantı yönetici semineriydi. Siz ya da sizlerden birkaçının talebiydi bu söylediklerim. Hakkımda çok yanlış düşünüyorsunuz, ayrıca son iki yılda kurumumun personellerinden bazıları yeni kurum açtı, bazıları da kurum devraldılar. orda burda milletin çaresizliğinden faydalanıp kurum satın aldığım falan da yok. hakaret ve ahkam kesme konusunda kendime kefilimdir. Bu üç beş uyanık dediğiniz kişiler kimlerdir bilmiyorum. Belki en yakınınızdaki kurum temsilcisi bile olabilir.
Ben bu forumun bireysel atışma yeri olmadığını düşünüyorum. Her cümlenin başına yazmışsınız sim kimsiniz diye. yazdıklarımla sizi aydınlatabildiysem ne mutlu bana!
Size verecek cevabım çok ancak, dediğim gibi burası atışma meydanı değil. Umarım önümüzdeki toplantılar, seminerler vb. bir yerde karşılaşırız da bir de yüzüme karşı söylersiniz bunları. Bu konuşmaya devam etmeyeceğim. Şimdiden bu yazıları okuyan-okumak zorunda kalan arkadaşlardan özür dilerim...

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 16 Oca 2017 17:31 #75

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Bireysel atışma yok.

Soruma kısmen cevap aldım.

Peki deyip geçelim.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 16 Oca 2017 22:17 #76

• zerwan
  • zerwan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 175
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
zerwan yazan:
felsefe grubu mezunu , formasyonu almış,rehberlik kursuna katılıp sertifika almış ama daha önce rehabilitasyon merkezinde hiç çalışmamış biri kurucu müdür olarak atanabilir mi ?[/quot

biri beni aydınlatabilir mi :))
“Bakın, ben bir entellektüel değilim – sadece fotoğraf çekerim.”

– Helmut Newton (Alman fotoğrafçı)

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 16 Oca 2017 22:55 #77

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Hayır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zerwan

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 17 Oca 2017 09:49 #78

• ALTINKESEN
  • ALTINKESEN Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 23
  • Başarı: -7
barisltd yazan:

Kaldı ki; yapılan zaten saçma sapan bir düzenleme. Kurucu temsilcisinin doğru dürüst hiç bir yetkisi, görevi, sorumluluğu yok. Sadece kurumsal kimliği temsil eden bir kişi. Öğretmen olsa kaç yazar, olmasa kaç yazar.

i) Kurucu temsilcisi: Özel hukuk tüzel kişileri veya özel hukuk hükümlerine göre yönetilen tüzel kişiler tarafından seçilen ve kurum açma, kapatma, devretme ve benzeri işlemleri yapma yetkisine sahip olan kişiyi,

EVET HAKLISINIZ KURUM TEMSİLCİSİNİN HİÇ YETKİSİ YOKMUŞ!!!! insanları ne kadar doğru bilgilendiriyorsunuz teşekkür ederiz....

burada bahsedilen çok net ama işine gelmeyenler anlamak istemiyor. tutturmuşlar bir nakış gidiyorlar

hukukta yazılı kurallar vardır ve bu yazılı kurallar mantık esasına göre işletilir.

özel eğitim ve rehabilitasyon kurumlarının hangi alanlarda faaliyet göstereceği yönetmelikle bellidir. kusura bakmayın ama buralara nakış öğretmeni atamakla meşgul zihiniyetin öğrencilere verebilecekleri de malumunuzdur.

evet yönetmelikte kafa karışıklığı yaratan ifadeler vardır, meb'den yayımlanacak bir açıklama yazısı ile konu anlaşılır yada ''bir nakış öğretmeni kurucu temsilcisi olarak teklif edilir mem lerin ne cevap vereceği görülür''

konu basittir. özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin faaaliye gsterdiği alanlarla ilgili öğretmen ve uzman öğreticiden bahsedilmektedir. artı bu kurumlarda en az 3 yıl çalışmış eğitim personelinden bahsetmektedir bunlarında kimler olduğu malumunuzdur. gerisi laf kalabalığıdır.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 17 Oca 2017 09:56 #79

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
altınkesen:
"konu basittir. özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin faaaliye gsterdiği alanlarla ilgili öğretmen ve uzman öğreticiden bahsedilmektedir. artı bu kurumlarda en az 3 yıl çalışmış eğitim personelinden bahsetmektedir bunlarında kimler olduğu malumunuzdur. gerisi laf kalabalığıdır."

evet bu kadar basit! gece yarısı uykularınızdan uyanıp burda dikişle, nakışla özdoyumsal muhabbetler yapmayın, onu gidin başka mecralarda yapın...

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 17 Oca 2017 10:04 #80

• Isyankar
  • Isyankar Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 37
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: 0
Resmi Gazetedeki Bu değişiklik ile ilgili görüşüm şudur.
1. Bu değişikliği yapan arkadaş her kimse, kesinlikle Fetöcüdür. Çünkü Böyle bir değiişiklik ile 2000 küsür merkezin en az % 70 inin olumsuz yönde etkileneceği bir değişiklikliği böyle ben yaptım olduyla olmaz.
2. Bizim derneklerin, nasrettin hocanın fil hikayesindeki gibi nasıl 6 olan seans sayısını 8 e çıkartıp parasını alamadıysak yine böyle sapır saçma bir fikirden dolayı onların talebiyle olabileceği gerçeği.
3. Beceriksizlik.

Öncelikle hükümet bir tarafı ile özelleştirmeyi savunurken bir taraftan da size bu işi yaptırmayacağım ben yapacağım diyor. siz hiç özel bir hastanenin tüzel kişiliğinin müdürünün üniversitelerin sağlık işletmecileri bölümünden ve 3 yıl bu işi yapmış diye bir şart duydunuz mu? hayır. çünkü sağlık bakanlığı bu özelleştirme işini beceren kurumlardan. ama meb öyle değil. bir bakıyorsunuz destek veriyor lise açtırıyor, osb lere meslek liseleri açtırıyor teşvik veriyor ama birde bakmıssınız iş tersine dönmüş. KArdeşim, bu insanlar yatırım yapıyor ve yaparken de devletine güveniyor. bu milleti küstürmenin hiçbir manası yok. bu son yapılan yönetmelik değişikliğini hiçbir akıl kabul etmez. sadece burada denk geldiğim bazı eğitimci sivri zekalılar hariç. eğitimci olup rehabilitasyon açan ve batan batarken de düzgün çalışan kurumlara da zarar veren onlarca örneği bende verebilirim sizde etrafınızda görebilirsiniz.
Derdiniz eğer yeni rehabilitasyon açtırmamaksa eczanelerdeki gibi nüfusa göre sayı belirler, yeni açılmasının önüne geçersiniz. sırf siz denetlemeye geldiğinizde beyaz yakalı görmek istiyoruz diye sizin keyfinize göre 20 yıldır bu işi yapan ve bütün birikimleri tüzel kişiliği üzerinde olan bir kuruma sen o bütün emeklerini kurum açma yetkisini kapatma ve parayı idare etme yetkisini eğitim fakültesi mezunu birisine ver demek tam anlamıyla AHMAKLIKTIR.
Bu değişiklikle eğer, kurumların daha iyi yönetileceğini gelmeyen öğrencilere ders yazılmayacağını, diploması görünüpte kendisi gelmeyen öğretmenlerin geleceğini zannediyorsan bu daha büyük AHMAKLIKTIR. Sen Meb olarak adam gibi bir denetleme sistemi kuramadıysan, işini iyi yapanla kötü yapanı ayırt edemediysen kusura bakma ama en büyük sıkıntı sende. Önce buraları çözmek lazım.
Bu da ancak ve ancak istişare ile olur. bir kaç gün önce okullarda okutulacak eğitim proğramlarını yayınladın ve askıya aldın hatta sende katkıda bulun dedin . ne kadar güzel bir uygulama. yahu şu bizim sapır saçma yönetmeliklerimizi de bir askıya alsanız da bize de bir sorsanız sizde katkıda bulunun deseniz. emin olun çok güzel yönetmelikleri hep beraber yazarız. ama yok biz yemek yerken aklımıza geleni yazarız, sizde uygulamak zorundasınız derseniz bizim bu ahlarımız da sizi götürür haberiniz olsun.
Daha söyleyecek çok söz var da .....
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozal24
Sayfa oluşturma zamanı: 0.381 saniye
Sistem Kunena Forum