Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 17 Oca 2017 10:27 #81

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
isyankar:
"Resmi Gazetedeki Bu değişiklik ile ilgili görüşüm şudur.
1. Bu değişikliği yapan arkadaş her kimse, kesinlikle Fetöcüdür. Çünkü Böyle bir değiişiklik ile 2000 küsür merkezin en az % 70 inin olumsuz yönde etkileneceği bir değişiklikliği böyle ben yaptım olduyla olmaz."

evet bu kadar basit, dağılalım...
sn. meb, sn. adalet bakanlığı, sn. içişleri bakanlığı, sn mit bu bir ihbardır harekete geçin!
sabah sabah hiç güleceğim yoktu, tanrı da seni güldürsün isyankar arkadaş...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 17 Oca 2017 10:37 #82

• Isyankar
  • Isyankar Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 37
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: 0
neyi komik. Fetöcülerin işi zaten bu değilmiydi yıllarca makamları işgal edip bu milleti bu devlete düşman etmek için ellerinden geleni yapmadılar mı? bu yapılan değişiklikte devletin yararına yada kurumların yararına yada öğrencilerin yararına yada çalışan personelin yararına ne var benim göremediğim. Hiçbirşey yok.Ama Kurumların zararına olan çok önemli bir değişiklik. ve bu değişikliğin yapılmasıyla mebe dolayısıyla hükümete düşman bir grup oluşacağı kesin.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 17 Oca 2017 11:23 #83

• garip
  • Platin Uye
:lol: :lol: :lol: vazgeçtim isyankarı iktidar partisine öneriyorum, iyi bir stratejist, fütürist ve de pragmatist...

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 17 Oca 2017 11:56 #84

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Devlet hiçbir sektöre göstermediği teşviği bu sektöre göstemiştir sıfır malıyetle 25 gnde sözde imza yetkili kişeler yetiştirmiştır hiç bır sektore bukadar denetiömsız bırakmamıstır
müfettiş geldiğinde devamsızlık yüzde 50 --70 lerde müfettiş gidince telafi programlarla kayıp yüzde 0
iyiler elbet yapacak ama kötüler ayıtlnacak işte ozaman istediğimiz zamlar alacagız bu sekille devletın seanslara hiç zam yapmasada olur çünkü her sertıfıka ile karın tokluguna personel çalıştırılıyor

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 17 Oca 2017 14:47 #85

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
ALTINKESEN yazan:
barisltd yazan:
Kurucu temsilcisinin doğru dürüst hiç bir yetkisi, görevi, sorumluluğu yok. Sadece kurumsal kimliği temsil eden bir kişi.

i) Kurucu temsilcisi: Özel hukuk tüzel kişileri veya özel hukuk hükümlerine göre yönetilen tüzel kişiler tarafından seçilen ve kurum açma, kapatma, devretme ve benzeri işlemleri yapma yetkisine sahip olan kişiyi,

EVET HAKLISINIZ KURUM TEMSİLCİSİNİN HİÇ YETKİSİ YOKMUŞ!!!! insanları ne kadar doğru bilgilendiriyorsunuz teşekkür ederiz....

Anlamak, doğru dürüst okumakla başlar!

Ben ne yazmışım? "Kurum temsilcisinin hiç yetkisi yok" mu? Yoksa "doğru dürüst yetkisi yok" mu? Birini okuyunca diğerinin anlamı mı çıkıyor?

Peki neymiş kurum temsilcisinin yetkileri:
Kurum açmak, kapatmak, devretmek... Yani çok yetkisi varmış değil mi?

Ben ne yazmışım? Kurumsal kimliği temsil eden kişi... Kurumu açan, kapatan kim? Temsilci mi, yoksa tüzel kişilik mi? Kurum temsilcisi bir şirketin hissedarlarından habersiz kendi kafasından kurumu açıp, kapatıp, devredip bu tür şeyler yapabiliyor mu? Yapamıyor! Bunu belirtmek bile aptalca!

Kurum temsilcisinin kurumda odası bile yok!

Neymiş demek ki... doğru anlamak için doğru okumak gerekiyormuş.

Şimdi gelelim yorumunuza:
konu basittir. özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin faaaliye gsterdiği alanlarla ilgili öğretmen ve uzman öğreticiden bahsedilmektedir. artı bu kurumlarda en az 3 yıl çalışmış eğitim personelinden bahsetmektedir bunlarında kimler olduğu malumunuzdur

Türkçede "Veya" nın anlamı ne zamandır "ve", yada sizin tabirinizle "artı" olarak kullanılıyor?
1. bağlaç Ayrı olmakla birlikte aynı değerde tutulan iki şeyi anlatan kelimelerden ikincisinin önüne getirilen söz, yahut
"Ben Atatürk'le üç veya iki defa karşılaştım." - B. Felek
2. Olacağı sanılan, seçime bırakılan şeyler ikiden çok olduğunda kullanılan bir söz
"Sen, ben veya başka birileri."
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 17 Oca 2017 15:32 #86

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Daha durun bakalım.

Bir de bizim yönetmelik çıksın.

O zaman göreceğiz Zeki Müren bizi görüyor mu veya öpüyor mu?

Müdürleri eğitim personeli yapmaya hazırlanın şimdiden...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esinti

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 17 Oca 2017 15:48 #87

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
1- müdürler kesinlikle eğitim personeli olmalı bunda sasiracakmiyiz birsey yok yapılan yanlıştı ondan dönülür
2-esas final yönetmelikte bazı supriz ler olacak kaynastirma öğrencileriyle ilgili eğitim açısından bakarsak buda doğru adım olacak ticaretine gözüyle bakarsak hepsi yanlış açılsın sertifikalar karın yokluğuna öğrenci çalıştırılması. ....

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 17 Oca 2017 16:32 #88

• garip
  • Platin Uye
tartanc yazan:
Daha durun bakalım.

Bir de bizim yönetmelik çıksın.

O zaman göreceğiz Zeki Müren bizi görüyor mu veya öpüyor mu?

Müdürleri eğitim personeli yapmaya hazırlanın şimdiden...

sitenin ombudsmanlığını barışltd.den devralan tartanç'ın dediği gibi, aynı özellikler kurum müdüründe de aranacak, zaten olması gereken de budur (kurucudan ziyade). yönetmelikte böyle olacağı konusunda bilgiler geliyor, göreceğiz.
yıllardır söyleye söyleye dilimde tüy bitti: bu ücretlerle kötü patronlar iyi patronların yerini alır, meb yasa, yönetmelik, kurallar ve denetimi adam gibi yapsın, seans sayısını da arttırıp ödenekleri en az asgari ücrete eşitlesin; bakın bakalım burada üfürenler, asıp, kesenlerden kaç tanesi kalacak. esinti doğru söylemiş, müfettiş denetimindeki devam oranıyla mebbise işlenenler arasında dağlar kadar fark var, ilkbaharda da aynı sayıda fatura kesiliyor, kar yolları kapadığında da... ay ortası gruplarla ilgili uygulama değişti, bakın bakalım kağıt üstünde yani mebbiste kurumlarda grup seansında azalma yüzde kaç olacak? söyleyeyim yüzde 3-4... herkes kurumda bir kişi görevlendirdi, kağıt kalemi ve de lilaları aldı eline ha babam skor toto oynuyor, doldur boşalt yapıyor. bağırmayın burada, biz 2000 kişiyiz; herkes birbirini bilir... 1 eylüle kadar herşey mübah, ya sonra? icmalde aylık yüzde 20-30 düşmeler başlayınca burada ne yazacaksınız? dua edin de 1 haziran demek meb, 1 eylül dedi...
son söz: herkes bildiği işi adam gibi yapsın, meb de 1 eylülden sonra yapacağı tasarrufu yine engelli bireylerin eğitiminde kullansın, adam gibi artış yapsın 1 ocak 2018'de... hörmetler!!!
Sayfa oluşturma zamanı: 0.352 saniye
Sistem Kunena Forum