Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 18 Oca 2017 11:05 #97

  • ALTINKESEN
  • ALTINKESEN Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 9
  • Başarı: 0
barisltd yazan:
Sayın ALTINKESEN,

Valla ben sizin ne söylemeye çalıştığınızı anlamadım.

1. Madde eğitim fakültesi diyor. Doğru. Bir itiraz yok bu konuda zaten. Sadece hangi eğitim fakültesi belli değil.
2. Madde öğretmen/uzman öğretici olarak atanabilmeli diyor. Burada da anlaştık.

Şimdi sorun bu ikisinin birlikte istenip istenmediği!
Benim Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü mezunu çalışanım var. Eğitim fakültesi mezunu. Aynı zamanda ataması öğretmen olarak yapılmış.

Şimdi bu kişi yukarıdaki şartlara uyuyor mu?

Gelelim 3. şarta... Burada "veya dediğine göre bu 3 maddeyi ancak 2 türlü anlayabiliriz.

1 ve 2 veya 3
1 veya 2 veya 3

Bahsettiğim Beden Öğretmeni öğretmeni 10 yıldır çalışıyor. Yani 3 yılı da doldurmuş.

Şimdi yukarıdaki kriterlerden hangisine uymadığını söyleyebilirsiniz?

Eğer MEB derse ki, sadece eğitim programlarına imza atmaya yetkili öğretmen/uzman öğretici temsilci olabilir o zaman sizin dediğiniz gibi olur. Eğer niyet buysa zaten kısa süre sonra Tereddüte Düşülen Hususlar yazısı yayınlanır ve bunu öğreniriz.

Diğer taraftan, eğer MEB böyle bir görüş yayınlarsa, örneğin bir Okul Öncesi Öğretmeninin yapacağı temsilciliği bir Matematik öğretmeninin yapamayacağını düşündüren mantık nedir?

barış bey benim ne demek istediğimi gayet iyi anlamışsınız teşekkür ederim anlatmaya çalıştığım tamda bu zaten.. zaman içinde meb den bir düzeltme yayımlanır öğreniriz neymiş değilmiş.

3 yılını doldurmuş imza atmaya yetkili eğitim personelinden bahsetmiyorsa beden eğitimi öğretmenide kurucu temsilcisi olabilir.

matematikçide çok iyi bir yönetici olabilir tabiki. bende çok güzel eczane yönetebilirim mesela ama açmama izin vermiyorlar bana göre günümüzde market idare etmek gibi bir şey sonuçta ,ilaçlar elle hazırlanmıyor hazır geliyor değil mi.. yapabilirim ama izin vermiyorlar.. birazda bu açıdan düşünün derim..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 18 Oca 2017 15:02 #98

  • ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 559
  • Teşekkür Sayısı: 328
  • Başarı: 2
İlaç işinde tekelleşme riski var. Biz sittin sene bir araya gelemeyiz :cheer:
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 18 Oca 2017 21:59 #99

  • barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 1776
  • Teşekkür Sayısı: 1712
  • Başarı: 32
ALTINKESEN yazan:
bende çok güzel eczane yönetebilirim mesela ama açmama izin vermiyorlar bana göre günümüzde market idare etmek gibi bir şey sonuçta ,ilaçlar elle hazırlanmıyor hazır geliyor değil mi..

Eczacı çalıştırdıktan sonra eczaneyi Ahmet açmış, Mehmet açmış ne farkeder ki. Açabilmelisiniz bence...

Ama 2 konuyu karıştırmayın. Eczanenin SAHİBİ ile, sorumlu eczacı aynı şey demek değil. Böyle durumlarda daha fazla sahtekarlık işin içine giriyor. Ne yapıyorlar? Diploma kiralıyorlar.

Kurum temsilcisi müdürlük yapmıyor, eğitime girmiyor, herhangi bir evraka imza atmıyor, personel ataması yapmıyor, eğitim programı hazırlamıyor. Tüm bunlar için zaten bir müdür var.
Mavi BARIŞ ÖZEL EĞİTİM ve REHABİLİTASYON MERKEZİ
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 20 Oca 2017 00:35 #100

  • sahtes
  • sahtes Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 4
  • Başarı: -1
Hastane yoneticilerinin doktor olma zorunluluğu getirildi
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 20 Oca 2017 02:10 #101

  • egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 479
  • Teşekkür Sayısı: 379
  • Başarı: 4
şimdi MEB ÖÖKGM lüğü nasıl bu işin altından kalkacak belli değil...

ama benim yönetmelik okuma biçimim; (,) ü, (/) ı, (veya) yı; okumama biçimim şu: hepsi son cümledeki "veaya" gibi, tüm işaretleri; "veya" olarak kabül etmek gerekiyor...

ne yumurtlayacaklar bakarız...

böyle yönetmelik yazılmaz... bu yönetmelikteki her noktalama işareti benim için "veya" dır... bu daraltmaysa tebrik ediyorum, çünkü ortada "daraltma" yoktur...

eğer yönetmelik "imla" kurallarından bağımsız değilse; o kadar geniş bir kurucu ve kurucu temsilcisi ortaya koymuştur ki; "atanamayan öğretmenlere" gün doğmuştur...

yani 200 binden neredeyse iki kat fazla seçenek vardır, ve 2000 civarında ki kuruma hiç bir şey olmayacaktır... yıllardır bu bu şekilde çalıştığımız için bizim için sorun olmayacaktır ama; bu "daraltmayı" yarattığını sanan, ve buna alkış tutan insanlar fena yanılacaktır...

yada MEB ÖÖKGM lüğü; görüş yazıları dışında, kendi yazdığı yönetmeleği revize etmelidir...(bir sürü gerizekalıyı niyetlerinden vazgeçermek için, yada bu kadar akılsız yönetmelik hazırladıkları için)...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 20 Oca 2017 02:50 #102

  • barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 1776
  • Teşekkür Sayısı: 1712
  • Başarı: 32
sahtes yazan:
Hastane yoneticilerinin doktor olma zorunluluğu getirildi

Şaka yapıyorsunuz herhalde...

Başhekim, adı üztünde zaten hekimdir. 100 yıldan eski uygulama bu.
Mavi BARIŞ ÖZEL EĞİTİM ve REHABİLİTASYON MERKEZİ
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 13 Şub 2017 09:48 #103

  • biko
  • biko Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 45
  • Teşekkür Sayısı: 8
  • Başarı: 0
Kurumunda eğitim personeli olarak görev alan birisi aynı zamanda kurucu şirketin kurucu temsilciliği görevini üstlenebilir mi ?.Konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 13 Şub 2017 10:07 #104

  • ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 559
  • Teşekkür Sayısı: 328
  • Başarı: 2
biko yazan:
Kurumunda eğitim personeli olarak görev alan birisi aynı zamanda kurucu şirketin kurucu temsilciliği görevini üstlenebilir mi ?.Konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim
Üstlenmesinde hukuki olarak bir sıkıntı yok diye düşünüyorum ama işleyiş biraz sıkıntılı. Yani o personel Müdürün hem çalışanı hem de amiri olacak :)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.273 saniye
Sistem Kunena Forum