Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 17 Oca 2017 16:45 #89

  • tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 2129
  • Teşekkür Sayısı: 1743
  • Başarı: 43
Sayın garip;

Sayın barış da ombudsmanlık kalsın lütfen :)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 17 Oca 2017 17:23 #90

  • ALTINKESEN
  • ALTINKESEN Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 13
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
barisltd yazan:

Peki neymiş kurum temsilcisinin yetkileri:
Kurum açmak, kapatmak, devretmek... Yani çok yetkisi varmış değil mi?

Ben ne yazmışım? Kurumsal kimliği temsil eden kişi... Kurumu açan, kapatan kim? Temsilci mi, yoksa tüzel kişilik mi? Kurum temsilcisi bir şirketin hissedarlarından habersiz kendi kafasından kurumu açıp, kapatıp, devredip bu tür şeyler yapabiliyor mu? Yapamıyor! Bunu belirtmek bile aptalca!

Kurum temsilcisinin kurumda odası bile yok!

Türkçede "Veya" nın anlamı ne zamandır "ve", yada sizin tabirinizle "artı" olarak kullanılıyor?
1. bağlaç Ayrı olmakla birlikte aynı değerde tutulan iki şeyi anlatan kelimelerden ikincisinin önüne getirilen söz, yahut
"Ben Atatürk'le üç veya iki defa karşılaştım." - B. Felek
2. Olacağı sanılan, seçime bırakılan şeyler ikiden çok olduğunda kullanılan bir söz
"Sen, ben veya başka birileri."

Yetkiden bahsediyoruz değil mi kurum temsilcilerinin yetkilerinden almak satmak devretmek vb. Bu işleri yapmada yetkili kılınmış kimselerden bahsediyoruz. Siz bir kişiyi bu yetkilerle göreve başlatıyorsunuz sizi yani kurucuyu temsil ediyor. Kurumda mali işleri yönetecek kimseden bahsediyoruz. Hiç kimse kendisi dışında bu yetkilerle bir kimseyi görevlendirmez kurumunu bir başkasına satar ama bu yetkilerle ailesi , kendisi dışında yetkili kılmaz kimseyi SORUN TAMDA BURADA zaten. O kadar fırtına bu yüzden kopuyor meslek elemananı olmayan, yetkisi elinden alınıp, kurucu temsilcisine verilecek olan tüzel kişiler kurumlarının 8/2018 sonrasını öngöremiyorlar ya kapıya kilit vuracaklar yada yetki devri yapacaklar…..telaş tamda bu yüzden nakış dikişi edebiyatının nedeni budur.

Ve,veya vb konuya bakış açısı ile ilgili… daha öncede yazdım eksik olabilir ama anlatılmak istenen tamda aşağıda yazdığım gibidir gerisi boş laftır……..

MİLLİ EĞİTİM BİR BELGE İSTİYOR PEKİ NEDİR BU BELGE;
1. Kurucu temsilcisinin eğitim fakültesi mezunu olduğunu gösterir belge. EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNLARINA ÖĞRETMEN DENİR.DEĞİL Mİ????
2.kurucu temsilcilerinin özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine öğretmen ve uzman öğretici olarak atana bileceğini gösteren belge.
Şimdi barış bey siz diyorsunuz müzik öğretmeni vb milli eğitime evrakları verin bu kurumlara ataması yapılır. değil mii?????
Şimdi eğitim fakülte mezunları öğretmen olduğuna ve özel eğitimlere atanabildiklerine göre sizin ayrı bir madde olarak iddia ettiğiniz 2 madde gereksiz olmuyor mu 1. Madde zaten 2. Maddeyi kapsıyor mu? ayrı bir şart olarak bunu görmeniz yanlış olmuyor mu. MİLLİ EĞİTİM BU KADAR MI CAHİL?????
Burada asıl anlatılmak istenen bu kurumlara eğitim personeli olarak atanabilen eğitim fakültesi mezunlarıdır. Bunlarda fiiliyatta şu an görev yapan personeldir.
3. madde zaten net. Kurumda en z 3 yıl çalışmış eğitim personeli nden bahsediyor.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 17 Oca 2017 20:57 #91

  • umut2121
  • umut2121 Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 1
Hocam gerçek kişi için kurucu olma şartının değişmesi 01/08/20018 için mi geçerli yoksa 13 ocak itibariyle mi
Son Düzenleme: 18 Oca 2017 09:21 yazan umut2121.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 17 Oca 2017 21:10 #92

  • barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Çevrimiçi
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 1787
  • Teşekkür Sayısı: 1739
  • Başarı: 32
ALTINKESEN yazan:
Şimdi barış bey siz diyorsunuz müzik öğretmeni vb milli eğitime evrakları verin bu kurumlara ataması yapılır. değil mii?????

Ben demiyorum. Yönetmelik değişikliğinde diyor.

Siz "şunu demek istemiş" diye niyet okuyorsunuz. Devlette "demek istemiş" diye bir usul olmaz. Yazılı olan neyse odur. Eğer MEB kurum temsilcisinin özel eğitim kurumlarıda eğitimci/uzman öğretici olarak çalışma şartlarına haiz ve en az 3 yıl çalışmış olmasını istiyorsa bunu açık bir şekilde yazması gerekir.

Bakın benim yazdığım üstteki cümlede bir tereddüt yaşamıyorsunuz değil mi?
ALTINKESEN yazan:
Şimdi eğitim fakülte mezunları öğretmen olduğuna ve özel eğitimlere atanabildiklerine göre sizin ayrı bir madde olarak iddia ettiğiniz 2 madde gereksiz olmuyor mu 1. Madde zaten 2. Maddeyi kapsıyor mu? ayrı bir şart olarak bunu görmeniz yanlış olmuyor mu.

Uzman öğretici ile öğretmen aynı şey mi? Psikologlar eğitim fakültesi mezunu mu? Yüksek lisanlı kişiler eğitim fakültesi mezunu mu?
ALTINKESEN yazan:
3. madde zaten net. Kurumda en z 3 yıl çalışmış eğitim personeli nden bahsediyor.

E sadece bunu yazsalar zaten üstteki maddelere gerek kalmazdı ki... Niye yazmışlar o zaman. Kurumlarda 3 yıl eğitimci olarak çalışan kişiler kurucu temsilcisi olabilir derlerdi, olur biterdi. Di mi? :) :)

*******

Bu arada yanlış anlaşılma olmasın. Benim bu maddeyle ilgili hiç sıkıntım yok. Kurum müdürümüz ve kurucu temsilcimiz 25 yıldır bu işi yapan yüksek lisanslı eğitimci. Ben sadece mevzuatta katıldığım, katılmadığım yönleri belirtiyorum. :)
Mavi BARIŞ ÖZEL EĞİTİM ve REHABİLİTASYON MERKEZİ
Son Düzenleme: 17 Oca 2017 21:14 yazan barisltd.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 17 Oca 2017 21:49 #93

  • ozal24
  • ozal24 Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 37
  • Teşekkür Sayısı: 10
  • Başarı: 0
sadece basit bir örnek
10.01.2017 de çıkan yazı engelli birey modülü ile ilgili e bendi şöyle yazılsaydı


e)Ödemeye esas belge olarak
1- fatura
2- mebbis den alınan fatura özet listesi
bunların haricinde hiçbir evrak istenmeyecektir.


ya da

e)Ödemeye esas belge olarak
1- fatura
2- mebbis den alınan fatura özet listesi
3- mebbis den alınacak Ek-4
4- mebbis den alınacak Ek-5
bunların haricinde hiçbir evrak istenmeyecektir.

eğer bunlardan biri yazılmış olsaydı ne istenecek diye sorulur muydu (ben dahil)
arkasından yönetmelik değişikliği birileri kuyuya durmadan taş atıyor :cheer:
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 17 Oca 2017 22:23 #94

  • ALTINKESEN
  • ALTINKESEN Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 13
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
Barış bey ben okuduğumdan anladığımı ifade ediyorum okuduğum ve mantığım burada 2 farklı madde olduğunu söylüyor siz ise 3 olabilir bekleyip görürüz zaman herşeyin ilacı. Lakin şunu ifade etmek isterim.

3. Madde adı geçen kurumlarda 3 yıl deneyimi olan fizyoterapist psikolog vb çalışanlar için getirilmiş görünüyor. Sizinde ifade ettiğiniz üzere bu meslek çalışanları eğitim fakültesi mezunu olmadıkları, öğretmen/uzman öğretici olmadıkları için 3. Madde fizyoterapist vb meslek gruplarının kurucu veya kurucu temsilcisi olabilmesi için getirilmiş olmalı.

1. Ve 2. Maddeye dönersek uzatmayayım 1.madde eğitim fakültesi mezunu olma şartı getiriyor.. eğitim fakültesi mezunları öğretmen olarak mezun oluyor.. sertifika kursuna gitmek için de eğitim fakültesi mezunu öğretmen olmak gerekiyor. Yönetmelik değişikliğinde 1. Maddede eğitim fakültesi mezunu tüm öğretmenleri kastetseydi 2. Madde olmazdı eğitim fakültesi mezunu olmanın yeterli olduğu ifade edilirdi.. Yani 1. Madde 2. Maddeyi kapsıyor. Sizin ifade ettiğiniz gibiyse eğer 2. Madde anlamsızlaşıyor.

Niyet okumak değil ben okuduğumdan anladığımı ifade ediyorum aynen sizin gibi....

Dediğim gibi zamana bırakalım bekleyelim görelim.. saygılar
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 18 Oca 2017 01:04 #95

  • barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Çevrimiçi
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 1787
  • Teşekkür Sayısı: 1739
  • Başarı: 32
Sayın ALTINKESEN,

Valla ben sizin ne söylemeye çalıştığınızı anlamadım.

1. Madde eğitim fakültesi diyor. Doğru. Bir itiraz yok bu konuda zaten. Sadece hangi eğitim fakültesi belli değil.
2. Madde öğretmen/uzman öğretici olarak atanabilmeli diyor. Burada da anlaştık.

Şimdi sorun bu ikisinin birlikte istenip istenmediği!
Benim Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü mezunu çalışanım var. Eğitim fakültesi mezunu. Aynı zamanda ataması öğretmen olarak yapılmış.

Şimdi bu kişi yukarıdaki şartlara uyuyor mu?

Gelelim 3. şarta... Burada "veya dediğine göre bu 3 maddeyi ancak 2 türlü anlayabiliriz.

1 ve 2 veya 3
1 veya 2 veya 3

Bahsettiğim Beden Öğretmeni öğretmeni 10 yıldır çalışıyor. Yani 3 yılı da doldurmuş.

Şimdi yukarıdaki kriterlerden hangisine uymadığını söyleyebilirsiniz?

Eğer MEB derse ki, sadece eğitim programlarına imza atmaya yetkili öğretmen/uzman öğretici temsilci olabilir o zaman sizin dediğiniz gibi olur. Eğer niyet buysa zaten kısa süre sonra Tereddüte Düşülen Hususlar yazısı yayınlanır ve bunu öğreniriz.

Diğer taraftan, eğer MEB böyle bir görüş yayınlarsa, örneğin bir Okul Öncesi Öğretmeninin yapacağı temsilciliği bir Matematik öğretmeninin yapamayacağını düşündüren mantık nedir?
Mavi BARIŞ ÖZEL EĞİTİM ve REHABİLİTASYON MERKEZİ
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİKLİK 18 Oca 2017 09:09 #96

  • Isyankar
  • Isyankar Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 20
  • Teşekkür Sayısı: 14
  • Başarı: 1
yazık ya.... her değişiklikten sonra, bu milleti böyle perişan ediyorlar. acaba şunumu demek istedi bunumu demek istedi diye...... yakında tereddüde düşülen konular onun ardından da tereddüde düşülen konular ile tereddüde düşülen konular diye yazı yayınlarlar merak etmeyin. yani şunu bile beceremiyorlar, ne kadar acı...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.269 saniye
Sistem Kunena Forum