Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 100 Kurum aranıyor.

100 Kurum aranıyor. 27 Ağu 2020 09:48 #113

• zeigarniketkisi
  • zeigarniketkisi Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 51
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 0
sizgin yazan:
Sayın Garip, ocak-şubat ve mart ayından daha fazla ödenek aldık temmuz ayında. Üstelik öğrenci sayımız ocak ve şubat ayından daha da düşük.
Çünkü geçmişe yönelik telafi eğitimler sebebiyle bir aktif devam eden yüzde 80lik öğrenci grubumuzda gelenlerden aldığımız ödenek yüzde 90 oranında arttı
8 seans değil 12-16 seans taahuk ettik.
Lakin ekim ayı gibi telafiler bitreceğinden mevcut kadro ile aynı istihdamı koruma şansımız maalesef çok zor. Bu yüzden şayet kamu destek vermeyecekse kapatılmayı tercih ederim.
Zira sebebi ben olmadığım mağduriyetlerin sorumlusu olmak istemem.

%90 arttı diyorsunuz, daha ne? Gideriniz %90 arttı mı?
Ekim ayına kadar telafileri bitirmek demek, Pandemi sürecinin parasını da almak demek. O arada neredeyse gider hiç yoktu.
Ben anlamadım ne istiyorsunuz?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

100 Kurum aranıyor. 27 Ağu 2020 13:15 #114

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
zeigarniketkisi yazan:
sizgin yazan:
Sayın Garip, ocak-şubat ve mart ayından daha fazla ödenek aldık temmuz ayında. Üstelik öğrenci sayımız ocak ve şubat ayından daha da düşük.
Çünkü geçmişe yönelik telafi eğitimler sebebiyle bir aktif devam eden yüzde 80lik öğrenci grubumuzda gelenlerden aldığımız ödenek yüzde 90 oranında arttı
8 seans değil 12-16 seans taahuk ettik.
Lakin ekim ayı gibi telafiler bitreceğinden mevcut kadro ile aynı istihdamı koruma şansımız maalesef çok zor. Bu yüzden şayet kamu destek vermeyecekse kapatılmayı tercih ederim.
Zira sebebi ben olmadığım mağduriyetlerin sorumlusu olmak istemem.

%90 arttı diyorsunuz, daha ne? Gideriniz %90 arttı mı?
Ekim ayına kadar telafileri bitirmek demek, Pandemi sürecinin parasını da almak demek. O arada neredeyse gider hiç yoktu.
Ben anlamadım ne istiyorsunuz?

Bir şey istemiyorum, sadece bir arkadaşımın yazdığına binaen durumumuzu anlatan bir açıklama yaptım.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

100 Kurum aranıyor. 27 Ağu 2020 16:30 #115

• Kral06
  • Kral06 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 49
  • Başarı: -1
Cimerden aradılar, bizzat bakanı görevlendirmişler. Bugün bakan bey geldi. Beraber tek tek kurumları gezdik. Bazı kurumlara çok kızdı bakan bey. Öğle yemeğini oda kule de beraber yedik.
Hatta gecen gün nasa dan aradılar ay benim etrafımda dönüyormuş.
Bende böyle önemli birisiyim işte arkadaşlar duymayan kalmasın. Duyanlar da duymayanlara anlatsın...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: psycho01

100 Kurum aranıyor. 29 Ağu 2020 01:00 #116

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Arkadaşlar bir de şubat marttan fazla ödenek aldık deyip canımızı sıkmayın... :)

Bizler değil şubat martın fazlasını almak telafilerle, şunla bunla şubat mart aylarının yarısını bile göremiyoruz.

Velilerin %60-70'i zaten korkup gelmiyor. Gelen de değil telafi yapmak normal 8 seansına bile gelemiyor. Şahsen ben 1-2 ay içinde toparlanamazsak kurumu kapatıp gidip kuruyemiş sarayı açacağım.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fatmameltem

100 Kurum aranıyor. 29 Ağu 2020 10:23 #117

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
moralinizi bozmak istemem ama kış aylarında durum daha kötü olacak.

100 Kurum aranıyor. 29 Ağu 2020 12:09 #118

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın barış,
Oyun bozanlık yok. Kuruyemiş sarayı işi nereden çıktı? Hani keçi işi vardı? Ben geyik çiftliği işini araştırıyorum.
Geyik sütü çok faydalı. :)

100 Kurum aranıyor. 29 Ağu 2020 17:47 #119

• woodgate
  • woodgate Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 49
  • Teşekkür Sayısı: 24
  • Başarı: 0
Normal gribal enfeksiyon dönemi geldiğinde aileler doğal olarak korkup ara vermek isteyecekler. Kimseyi çocuğunu kuruma göndermeye de zorlayamayız. her ne kadar tedbir alıyor olsak da yine de risk altındalar. Uzun süredir düşünüyorum MEB in bizi belirli bir süre daha kapatıp çalışanlarımızı KÇÖ vb bir ödemeyle desteklemesi en az hasarlı yol gibi görünüyor. Kapanmazsak denetimin az olduğu ya da hiç olmadığı yerlerdeki arkadaşlar kapatmamak için malesef ki gelmeyen öğrenciyi fatura etme yoluna başvurabilirler. Bu belki o arkadaşlar için tehlikeli ve geçici bir çözüm olabilir. 10 öğrenci de olsa 100 öğrenci de gelse bazı standart giderlerimiz var. En azından Kameralı denetimin adil olması sorunların daha çok ortaya çıkmasına sebebiyet verecektir. Sanki tüm Türkiye aynı standartlarla denetlense 100 kuruma daha kısa sürede ulaşırız gibi geliyor. Ben denetimi kameralı denetim sistemi başladığından beri düzenli olarak geçiriyorum fakat aramızda 10 dk lık mesafe bulunan farklı ilçedeki kurumların denetlenmediğini biliyorum.

100 Kurum aranıyor. 29 Ağu 2020 19:02 #120

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
O kurumlar şu an öngörüden yoksun kişiler tarafından yönetiliyor. Maalesef sene başında bir çok denge değişmiş olacak bu da sektör üzerindeki gizli elin istediği şey sanırım.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.307 saniye
Sistem Kunena Forum